نظر سنجی

مجله کیار

kiar-1392-11-shohada

 kiar-1392-11-shahrha

kiar-1392-11-didanihaaa

آموزش و پژوهش

kiar-1392-10-rayaneh

بخت برای استانداری چهارمحال بختیاری با چه کسی یار است!

kiar-1392-6-ostandari

در حالی که گمانه‌زنی‌های بسیاری در رابطه با گزینه‌های احتمالی برای تصدی استانداری چهارمحال و بختیاری وجود دارد اما تاکنون هیچ گزینه نهایی برای این سمت معرفی و انتخاب نشده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، در حالی که هر روز خبرهای متفاوتی درباره انتخاب استاندار جدید چهارمحال و بختیاری و گزینه‌های معرفی شده منتشر می‌شود، اما تاکنون اجماع نظری در رابطه با معرفی فرد نهایی صورت نگرفته و اینکه استاندار جدید این استان چه شخصی است در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اگرچه گمانه‌زنی‌های بسیاری در رابطه با استاندار جدید این استان وجود دارد اما مطالبه مردم این است که این موضوع به نحو جدی از سوی دولت، گروه‎های مختلف، افراد شاخص و مجمع نمایندگان استان پیگیری شود و کسی تصدی‌گری استانداری استان چهارمحال و بختیاری را برعهده بگیرد که با مشکلات این مردم آشنا و در راستای رفع آن‌ها جدیت لازم را به کار گیرد.

با این همه منابع آگاه خبر می‌دهند که تعداد قابل توجهی از استانداران دولت یازدهم را نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهند داد.

با توجه به پارلمانی بودن اکثریت طیف دولت از جمله رئیس دولت و وزیر کشور که سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خدمت خود دارند می‎توان اینگونه پیش‌بینی کرد که اکثر استانداران برخلاف دو دولت نهم و دهم، از بین نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی باشند.

این عده معتقدند که نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی به لحاظ داشتن تجربه نمایندگی، مقتضیات نمایندگان کنونی را دانسته و بیش از گذشته می‎توانند شأن نمایندگان مردم و مجلس شورای اسلامی را حرمت نهند.

در همین رابطه مجید جلیل رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد با تشریح آخرین وضعیت گزینه‌های پیشنهادی استانداری این استان، نام نصرالله ترابی را یکی از سه گزینه پیشنهادی نمایندگان برای تصدی‌گری این مسئولیت اعلام کرد.

وی همچنین سید قباد مرتضوی نماینده مردم فارسان در مجلس هفتم و اردشیر نوریان شهردار سابق شهرکرد را دو گزینه دیگر اعلام کرد.

این اظهارات از سوی نماینده مردم لردگان در حالی صورت می‌گیرد که حمیدرضا عزیزی نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اعلام کرد که هیچ گزینه‌ای تاکنون برای تصدی استانداری چهارحال و بختیاری از سوی نمایندگان این استان در مجلس معرفی نشده است.

مرتضی رئیسی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، سعیدی کرمانی مدیرکل اسبق آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در دولت اصلاحات از دیگر افرادی هستند که در محافل و سایت‎های خبری به عنوان گرینه‎های استانداری چهارمحال و بختیاری نام برده می‎شود.

برخی در همین راستا برای نصرالله ترابی‌قهفرخی نماینده اصلاح‌طلب و مشارکتی مردم شهرکرد در مجلس هشتم که سابقه کار اجرایی در سمت‌های شهردار، فرماندار و معاون استانداری را دارد، شانس بیشتری قائل هستند به ویژه آنکه در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری نیز حکمی تحت عنوان رئیس شورای سیاستگداری ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در این استان را دریافت کرده بود. 

اما با وجود اینکه رایزنی‌ها برای انتخاب استاندار استان از سوی گروه‌های ذی‌نقش به کندی پیش می‌رود، اما بی‌تردید دقت در انتخاب استانداران از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه سبب خواهد شد در آینده کمتر شاهد تغییر استانداران باشیم و هر چه این انتخاب‌ پخته‌تر شود، امید به رشد و توسعه در  استان نیز افزایش می‌یابد

لذا باید دید در روزهای آینده با توجه به میل افکار عمومی برای تسریع در معرفی استاندار در جلسات آتی هیئت دولت، مردم چهارمحال و بختیاری با چه نامی به عنوان استاندار و نماینده عالی دولت در این استان مواجه خواهند شد.

....................................

گزارش از خاطره حسین زاده

....................................

انتهای پیام/68004/ل30

اضافه کردن نظر

کیار بیدار برای آگاهی از دیدگاه شما آماده ی دریافت نظرات،پیشنهادات ،انتقادات و ....است


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

دیگر رسانه ها