پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 108527
دغدغه اشتغال؛ رقيب سرسخت قهرمانان ورزشي
تاریخ انتشار : 1394/06/23 10:44:47
نمایش : 1342
محمود صميمي شلمزاري از جمله قهرمانان پرتاب ديسک ايران است که بچه هاي دووميداني او را به اسم ميلاد هم صدا مي زنند.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از ايرنا:
محمود صميمي از خانواده صميمي هاي دووميداني ايران است که به همراه احسان حدادي در عرصه آسيا و برخي از مسابقات جهاني نظير تورنمت بين المللي دانشجويان و دانش آموزان جهان نيز موفق به ثبت رکود و قهرماني شده اند.
محمود از نظر سني کوچکترين عضو خانواده صميمي هاست اما از نظر قد و جثه از همه کمي بلندتر است و در اخلاق مانند دو برادر ديگر خود يعني محمد و عباس صميمي است.
عباس صميمي در پرونده کاري خود نايب قهرماني مسابقات المپيک آسيايي پوسان را دارد و محمد نيز نقره و طلاي دانشجويان را در کارنامه دارد.
محمود صميمي در پرتاب ديسک رکورد استاندارد 60متر را به ثبت رسانده و مي تواند با توجه به جواني يکي از قهرمانان آينده ايران در المپيک نيز باشد و جا پاي احسان حدادي در کسب مدال المپيک بگذارد.
اما آنچه اين روزها محمود صميمي را آزرده کرده، مساله استخدام و اشتغال اين قهرمان ملي است که مانند چهار ملي پوش و قهرمان ملي ديگر چهارمحال و بختياري در پرده اي از ابهام است.
با محمود صميمي درباره اشتغال و وضعيت استخدامش که گفت و گو کردم، معلوم بود که هنوز راه به جايي نبرده و مشغول کار نشده است.
اين قهرماني ملي روز دوشنبه در گفت وگوي اختصاصي با ايرنا در شهرکرد گفت: قرار بود براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي براي قهرمانان ملي بدون آزمون در ادارات شغل ايجاد شود اما هنوز اين اتفاق نيفتاده است.
محمود صميمي مي گويد: به دليل اين که به شغل نياز داشته است چند مدتي را در يک فروشگاه لاستيک فروشي مشغول کار شده است.
به گفته وي،در آزمون استخدامي آتش نشانان نيز قرار بود،براي ورزشکاران قهرمان ملي بدون انجام مراحل استخدامي زمينه اشغال فراهم باشد اما متاسفانه اين کار صورت نگرفته است.
وي مي گويد: با اين شرايط استخدام براي ورزشکاران يک دغدغه ذهني است و ورزشکاران بايد براي اينده خود فکر کنند.
صميمي درباره تمرينات خود نيز افزود: براي حضور در ليگ، سه مرحله تمرين را پس سر مي گذارم و امسال در مسابقات ارتش هاي جهان شرکت مي کنم.
وي اميدوار است در مسابقات ليگ الماس که در رشته دووميداني يکي از ليگ هاي معتبر در جهان است شرکت کند.
صميمي درباره جوايز قهرماني آسيا نيز گفت: در چهارمحال و بختياري جوايز ناچيزي اهدا شده و در سطح ملي جوايز ملي پوشان ديگر به صورت کامل پرداخت شده است و ورزشکاران تهراني جوايز خود را کامل تر از شهرستاني ها دريافت کرده اند.
وي، خدمت سربازي خود را با عنوان سرباز قهرماني گذارنده است و دو ماه آموزشي خدمت رفته است.
به گفته وي،ورزشکاران خارجي و حتي تهراني در شرايط بهتري از ورزشکاران شهرستاني تمرينات خود را دنبال مي کنند.
به گزارش ايرنا، شهر شلمزار مرکز شهرستان کيار در 40 کيلومتري مرکز چهارمحال و بختياري است و اين شهر يکي از قطب هاي ورزش پرتاب ديسک ايران است.
داريوش صميمي شلمزاري در پرورش استعدادهاي رشته ورزشي پرتاب ديسک چهارمحال و بختياري نقش موثري داشته است.
گزارش از محمود رييسي
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن