پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 120361
از ياد نبريم
حجت الاسلام سيد آقا رضا حسيني دستنايي چه کسي بود؟
تاریخ انتشار : 1394/10/12 18:08:30
نمایش : 2073
حجت الاسلام سيد آقارضا حسيني دستنايي سال 1279شمسي در شهر دستنا ديده به جهان گشودند.تحصيلات مقدماتي را نزد مرحوم پدرشان آقا سيد محمد که خود از تحصيل کردگان حوزه علميه اصفهان بودند و ايشان نيز از محضر اساتيدي چون مرحوم آقا نجفي اصفهاني و حاج آقا نورالله بهره برده بودند،به پايان رساندند.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
دستنا با جمعيتي بالغ بر 5000 نفر يکي از شهرهاي شهرستان کيار بوده و بر اساس اسناد و مدارک موجود دستنا به دارالمومنين معروف است.

حضور عالمان بزرگي چون مرحوم آقا سيد محمد،مرحوم سيدآقارضا و مرحوم آقا سيد هاشم نقش پررنگي در شکل گيري جامعه فرهنگي اين شهر داشته و هرکدام به نوبه خود منشاء خير و برکت در اين منطقه بوده و خدماتشان بر کسي پوشيده نيست.

حجت الاسلام سيد آقارضا حسيني دستنايي سال 1279شمسي در شهر دستنا ديده به جهان گشود، تحصيلات مقدماتي را نزد مرحوم پدرش آقا سيد محمد که خود از تحصيل کردگان حوزه علميه اصفهان بود و ايشان نيز از محضر اساتيدي چون مرحوم آقا نجفي اصفهاني و حاج آقا نورالله بهره برده بودند،به پايان رساند.
سيد آقا رضا در سال 1304 جهت ادامه تحصيل وارد حوزه علميه اصفهان شد. ايشان در طي دوران حضور خود در حوزه علميه از محضر اساتيد بنامي چون حضرات آيات دهکردي ، شيخ محمد حکيم و نيز ،آقاشيخ امان الله،آقا محمود نوري،آقا محمد نجفي،آقا مهدي نجفي،آقارضا خراساني،آقا محمد حسن نقنه اي،آقا شيخ علي يزدي،آقا شيخ محمو مفيد و آقا سيد علي نجف آبادي بهره برده اند.

ايشان در سال 1307 همزمان با ادامه تحصيل در حوزه علميه،طي چهار سال تحصيل در مدارس چهار باغ و صدر و عربان اصفهان و يکسال تحصيل در مدرسه معتبر مروي تهران ،نهايتا در سال 1313 موفق به اخذ ديپلم متوسطه در دروس جديد مي شوند.ديپلم ايشان از اولين سري ديپلم هاي صادر شده در ايران است.

مرحوم سيد آقا رضا از استعداد علمي و درک بسيار بالايي در زمينه مسائل فقهي، اسلامي و تاريخي برخوردار بوده به گونه اي که هوش سرشار و ذهن ژرف انديشش زبانزد خاص و عام بوده است.
حجت الاسلام سيد آقارضا حسيني دستنايي به دليل علاقه و اشتياق به مردم منطقه کيار،با بازگشت به موطن ولادت خود ،در کنار ترويج وتبليغ تعاليم مذهبي در سال 1314 ابلاغ سردفتري ازدواج و طلاق اخذ نمودند،لازم به ذکر است ابلاغ سردفتري ايشان توسط وزير معارف وقت امضاء و ابلاغ شده که البته از قديمي ترين ابلاغهاي استان چهارمحال و بختياري مي باشد.

آنمرحوم پس از اخذ ابلاغيه،اقدام به تاسيس دفترخانه ازدواج و طلاق نموده و به مدت 60 سال يعني تا سال 1373 که دربين دفاتر استان سابقه بسيار درخشان و منحصر بفردي مي باشد، شخصا مشغول خدمت به مردم و رتق و فتق امور بوده،و آنچنان ياد و نام نيکويي از خود بجاي گذاشتند که هرگز از ذهن مردم شريف و مهربان اين شهرستان پاک نخواهد شد.گفتني است اين دفتر خانه هنوز هم با سابقه اي نزديک به يک قرن مشغول ارائه خدمت به مردم شريف کيار است و مي توان گفت قديمي ترين دفترخانه فعال در استان و حتي از قديمي ترين دفاتر در کشور است.

فرزندان مرحوم سيد آقارضا از زمره چهره هاي معتبر علمي و مديريتي مي باشند که با تخصصهاي پزشکي،مهندسي،هيت علمي دانشگاه،سردفتري ازدواج و طلاق، قضاوت ،وکالت،سردفتري اسناد رسمي و با حضور در مراکز فرهنگي و هنري، با تحصيلات بالا در جاي جاي کشور و حتي دانشگاههاي معتبر بين المللي مشغول ارائه خدمت هستند.

مرحوم سيد آقارضا حسيني دستنايي در حاليکه تا پايان عمر مبارک خويش منشاء خير و برکت و خدمات بودند در 29 مرداد 1373 در سن 94 سالگي دارفاني را وداع گفتند.
انتهاي پيام/580ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام