پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 132326
يادواره شهداي عمليات ' الي بيت المقدس' و بزرگداشت 'سردار شهيد زال يوسف پور' در اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : 1395/02/31 21:13:10
نمایش : 1464
جانشين دستيار رهبر معظم انقلاب گفت: گروه هاي تروريستي و تکفيري تحت حمايت مالي عربستان تنها براي تامين امنيت رژيم صهيونيستي به عنوان دشمن درجه اسلام مقابل ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت مي جنگند و به ياري خدا، دست يابي به اهداف شوم خود را به گور خواهند برد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از ايرنا، سردار سرتيپ علي شمشيري پنجشنبه شب در يادواره شهداي عمليات ' الي بيت المقدس' و بزرگداشت ' شهيد زال يوسف پور' اظهارکرد: براساس اسناد تاريخي، استکبار جهاني در طول تاريخ توانسته است با کمترين افراد بزرگترين جنايات را در کشورهاي مختلف انجام دهد و اقدام هايي نظير کودتا و شورش را در کشورهاي مختلف عملياتي کند.
وي با اشاره به شمار اندک تروريست هاي مورد حمايت رژيم صهيونيستي، آمريکا و عربستان در سوريه، افزود: نبرد بين مردم سوريه و نيروهاي تحت حمايت رژيم صهيونيستي و غرب نشان مي دهد که به دليل وجود جريان مقاومت در اين کشور، اسکتبار جهاني اين بار براي دست يابي به اهداف شوم خود مبني بر اندازي يک حکومت، ساقط شده است.
جانشين دستيار رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: آنچه امروز براي مقاومت مقابل جنايات گروههاي تروريستي و داعش در سوريه مشاهده مي شود تسري و رسوخ فرهنگ هشت سال دفاع مقدس ايران اسلامي و شهيداني چون ' زال يوسف پور ' در سوريه است.
( ' زال يوسف پور ' در سال 1339 شمسي در روستاي ناغان استان چهار محال و بختياري به دنيا آمد.
وي فرمانده گردادن امام سجاد لشگر 14 امام حسين (ع) استان اصفهان بود که دوم خرداد سال 1361 در عمليات الي بيت المقدس براي آزادسازي خرمشهر به درجه رفيع شهادت نائل شد. )
جانشين دستيار رهبر معظم انقلاب در ادامه با اشاره به قدرتمند شدن حرکت مقاومت در منطقه پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي اظهارکرد: استکبار جهاني در جنگ هشت ساله با تجهيز رژيم بعث عرق ، قصد براندازي نظام جمهوري اسلامي به عنوان بزرگترين الگوي مقاومت در منطقه را داشت اما براي دست يابي به اين هدف ناکام ماند و قدرت جمهوري اسلامي ايران روز به روز افزايش يافت.
سردار شمشيري اضافه کرد: در مرحله بعد، رژيم صهيونيستي تلاش کرد تا با راه اندازي جنگ 33 روزه عليه حزب الله لبنان، نيروي مقاومت را از بين ببرد اما رژيمي که تمام حمايت هاي آمريکا و اروپا را به همراه داشت در هفته دوم اين جنگ، دست هاي خود را به نشانه تسليم مقابل نيروي مقاومت بالا برد.
جانشين دستيار رهبر معظم انقلاب در امور نظامي افزود: دشمن در اقدام ديگري جنگ هاي 22 روزه، هشت روزه و 50 روزه را عليه مقاومت فسطين در دستور کار قرار داد که در اين عرصه هم شکست خورد.
وي با بيان اينکه تفکرات سلفي و تکفيري محصول آمريکا و رژيم صهونيستي است، گفت: اقدام ديگر دشمن ايجاد شورش و فتنه عليه دولت قانوني سوريه بود که با بهره گيري از جريان هاي تکفيري و سلفي گري و حمايت هاي مالي عربستان برنامه ريزي شد.
سردار شمشيري با اشاره به اينکه اين برنامه ريزي از سال هاي قبل آغاز شده بود و حتي عربستان در پيامي به بشار اسد آورده بود که چنانچه دست از حمايت ايران و مقاومت برندارد، سرنوشت قذافي را پيدا خواهد کرد، افزود: بشار اسد در پاسخ عربستان تاکيد کرده بود، ايران دشمن رژيم صهيونيستي است و دشمن دشمن، دوست محسوب مي شود و رژيم صهيونيستي بخش هايي از سوريه را اشغال کرده و تنها کشوري که در اين زمينه از حقوق مردم سوريه دفاع نموده، ايران است.
وي تصريح کرد: شواهد و دلايل متعدد ديگري نشان مي دهد که آنچه در سوريه اتفاق مي افتد براي تامين امنيت رژيم صهيونيستي است.
در اين مراسم همچنين از خانواده هاي شهيدان ' زال يوسف پور'، 'محمد حسين ابطحي'، 'حسين قجه اي'، 'مهدي نصر'، 'حسين شرکت' و 'محمود شهبازي' از شهداي عمليات الي بيت المقدس تجليل شد.
عمليات الي بيت ‌المقدس يکي از مهمترين و بزرگترين عمليات‌ هاي نيروهاي مسلح ايران در جنگ ايران و عراق محسوب مي‌شود.
اين عمليات در ساعت ۳۰ دقيقه بامداد ۱۰ ارديبهشت ۱۳۶۱ با رمز « يا علي ابن ابي ‌طالب» در محور اهواز - خرمشهر - دشت آزادگان، به فرماندهي مشترک سپاه و ارتش و با هدف آزاد سازي خرمشهر آغاز شد و سه هفته ادامه يافت و سرانجام در سوم خرداد ۱۳۶۱ نيروهاي ايراني خرمشهر که در روزهاي ابتداي جنگ به اشغال ارتش بعث عراق در آمده بود را آزاد کردند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن