پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143042
دزدي "واي فاي" سرگرمي اين روزهاي نوجوانان و جوانان
تاریخ انتشار : 1395/05/10 14:40:08
نمایش : 1862
فرا گير شدن استفاده از تلفن هاي همراه از يک سو و گستردگي اينترنت از سوي ديگر باعث شده است استفاده از اين دو مقوله به بخشي از زندگي افراد جامعه بدل شود حال آنکه اين موارد نيز همچون ديگر نوآوري هاي علم و فنآوري بدون ايجاد بستر مناسب فرهنگي پا به زندگي خانواده گذاشته اند.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
اين روزها از کودکان و نوجوانان تا افراد کهن سال با تکنولوژي تلفن هاي همراه آشنايي دارند و تلفن همراه يکي از ملزومات زندگي مردم شده است به طوري که بسياري زنگي بدون تلفن همراه را غير قابل تحمل مي دانند.
يکي ديگر  از امکاناتي هم که اين روزها براي بالا بردن سطح کيفيت کردم  راه اندازي و در دسترس آنان  قرار گرفته است شبکه جهاني اينتر نت است که توانسته بسياري را به خود جذب نمايد.
شايد پيش از اين تصور مي شد تنها راه ورود به شبکه جهاني وب رايانه ها هستند اما با گسترش ميزان استفاده از تلفن هاي همراه يکي از راه هاي ورود به شبکه جهاني وب همين تلفن هاي همراه هستند که به چند روش به اين شبکه گسترده متصل مي شوند.
يکي از روش هاي معمول، ايمن و قانوني استفاده از شبکه اينترنت به وسيله تلفن همراه فعال سازي بسته هاي خريد اشتراک داده است که از طريق اپراتور هاي ارائه دهنده سرويس ارتباط در اختيار مشترکان و صاحبان سيم کارت ها قرار مي گيرد که اغلب براي رفع نيازهاي اينترنتي خود از اين روش استفاده مي کنند.
ديگر روش ارتباط تلفن هاي همراه به شبکه جهاني وب استفاده از شبکه "wifi" موجود در تلفن هاي همراه است که با استفاده از آن و از طريق مودم هاي واسط رايانه ها با خطوط تلفن ثابت  به سرويس"adsl" يا ديگر سرويس هاي اراءه دهنده خدمات اينترنت متصل مي شوند.
مودم هايي که ارتباط رايانه با خطوط تلفن ثابت را برقرار مي کنند و داراي فرستنده و گيرنده اموج بي سيم هستند با ارسال اموج الکترونيکي در فضاي پيرآمون امکان ارتباط دستگاه هايي همچون تلفن همراه، لپتاپ ، تبلت را فراهم مي کنند و براي اينکه دستگاه هاي متصل شده به اين امواج مجوز ارتباط داشته باشند داراي سيتم هاي امنيتي خاصي هستند اما....
اگر در برخي کوچه ها و خيابان هاي شهزها و روستاها خوب دقت کنيم شاهد تجمع تعداد زيادي از کودکان و نوجوانان و حتي جوانان هستيم که تلفن هاي خود را در آن واحد بدست گرفته اند و مشغول تبادل اطلاعات هستند.
شايد در نگاه اول فکر کنيم که اين جمع در حال مطالعه کتاب الکترونيک، بازي جمعي و ...هستند اما واقعيت چيز ديگري است و آنان در حال استفاده از شبکه "واي فايي " هستند که به واسطه اين جمع از حالت رمزنگاري شده توسط يکي از آن افراد خارج شده است.
متاسفانه جذابيت محتواي فضاي مجازي باعث شده است نوجوانان و جوانان براي دسترسي به اين محتوي از هر روشي اقدام نمايند و در پاره از اوقات براي آنها مهم نيست که با دزدي از اشتراک اينترنت ديگر افراد اقدام به ورود به فضاي مجازي نمايند.
هک مودم هاي واي فاي و دزدي از اشتراک اينترنت ديگر افراد  اين روزها به سرگرمي بچه هايي بدل شده است که قرار است آينده کشورمان، جامعه مان و خانواده مان در دست آنان قرار گيرد و براي آينده برنامه داشته باشند و با دغدغه براي ساختن آن بکوشند.
 بررسي اين مقوله که چرا نوجوانان و جوانان ما در حال فاصله گرفتن از فضاي حقيقي و گرايش به سمت فضاي مجازي هستند در حيطه اين يادداشت نميگنجد اما از همين الان و با وجود تهديدات متعدد خصوص در فضاي مجازي بايد زنگ ها را به صدا در آورد.
مهدي بهزادي تشنيزي


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن