پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143095
قابل توجه دست اندر کاران مبارزه با مطالب مستهجن در فضاي مجازي:
صفحات مستهجن تلگرام همچنان در دسترس مخاطبان قرار دارد/ايتستاگرام محل تبليغ گروه ها و کانال هاي ممنوع
تاریخ انتشار : 1395/05/16 01:05:36
نمایش : 1671
چند وقت پيش قرار بود نرم افزار پيام رسان تلگرام مسدود و براي آن جايگزيني معرفي و در اختيار عموم قرار گيرد اما اينک شاهد آن هستيم که نه تنها اين اتفاق نيافتاده است که ديگر نرم افزار ها هم به مدد اين نرم افزار صهيونيستي آمده اند و قدرت تبليغاتي تلگرام چندين برابر گذشته شده است.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
در جلسات ، کنفرانس ها، همايش ها و ....ويژه فضاي مجازي که وارد مي شوي کسي نيست که اهميت توجه و لزوم کنترل اين فضا را نداند. سخنران ها در آغاز سخن به دو فرمايش تاريخي رهبر معظم انقلاب اشاره مي کنند و مستمعان هم براي چندمين بار اين فرمايشات را در ذهن و برگه هاي يادداشت خود مي نگارند.
همه از آسيب هاي فضاي مجازي مي گويند. از اينکه تلگرام چرا و چگونه با گذشت زماني کوتاه و در رقابت با ديگر نرم افزار هاي پيام رسان توانست يکه تاز ميدان شود و همچنان در صدر باقي بماند، همه از اين سخن ميگويند که چرا مدت زيادي از وقت روزانه مردم ايران صرف حضور در نرم افزار هاي گفتگو و پيام رسان مي شود و ......
مدت زيادي از زماني که سيستم عامل هاي ANDROID,IOS,WINDOWSPHONEطراحي شد و در قالب نرم افزار راه انداز صفحات لمسي شامل گوشي، تبلت هاو ...به بازار عرضه شد و در اختيار مردم جهان قرار گرفت نمي گذرد.
در پي اين اتفاق فراگير نرم افزارهايي که پيش از اين در قالب نرم افزارهاي تحت ويندوز و صرفا با رايانه هاي داراي سيستم عامل هاي WINDOWS, MAC, LINUX, ...راهبري مي شدند عنوان اپليکيشن به خود گرفتند و از رايانه ها و لپ تاپ ها به تلفن هاي همراه هوشمند و صفحات لمسي کوچ کردند.
اگرچه شبکه ارتباطات جهاني همچنان قابل کنترل و صرفا از طريق مراکزي مثل مراکز مخابراتي ايران در حال اداره و کنترل هستند اما رشد روز افزون و قارچ گونه کاربران شبکه جهاني وب سبب شده است بسياري از رفتارهاي کاربران اين شبکه دور از چشم مسئولان صورت گيرد يا اينکه برخي با اهداف خاص نسبت به سوء رفتار هاي مخاطبان در فضاي مجازي واکنشي نشان ندهند.
نمونه اي از سوء رفتارهاي مخاطبان فضاي مجازي مصاديق و محتواي مبتذل و منحرف کننده و ....است که خصوصا در بسياري از نرم افزار هاي پيام رسان در حال گسترش است.
چندي پيش خبري در رسانه ها منتشر شد که کليه کانال هاي مبتذل نرم افزار تلگرام مسدود شد اما در واقع اين خبر نوعي موج سواري رسانه اي بود و واقعيت چيزي جز اين امر است.
متاسفانه نرم افزار INSTAGRAM که با اشتراک عکس و تصوير بين کاربران توانسته جايگاه بسيار مناسبي در فضاي مجازي بيابد اين روزها به مهمترين نرم افزار تبليغ مصاديق مستهجن و مجرمانه بدل گشته است.
اين نرم افزار بدون هرگونه فيلتر و مانع مطالبي را در اختيار مخاطبان قرار مي دهد که صددرصد ضد اخلاقي، ضد امنيتي و ضد ديني است اما هيچ ارگان يا نهادي نسبت به ممنوعيت استفاده از اين نرم افزار سخني به ميان نيآورده است.
اينستا گرام نه تنها محل انتشار مطالب سخيف، زشت و غير اخلاقي شده است که اين روزها برخي با سوء استفاده از آن در حال تبليغ کانال هاي ضداخلاقي و مبتذل و .....خود هستند.
مهدي بهزادي تشنيزي
کارشناس ارشد علوم رايانه
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن