پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143291
اختلاس کردند، ما سنگدل شديم!
تاریخ انتشار : 1395/05/29 15:16:36
نمایش : 1525
اين روزها اگر کمي در رفتار مردم دقت کنيم متوجه مي شويم که براي توجيه اشتباه خودمان تقصير را بر گردن ديگران مي اندازيم. نمونه اي از آن کمتر محبت کردن به يکديگر است که دليل اين مساله را .....
يادداشت روز پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
کاري که اختلاس کرد!

بُرش اول:
منزل يکي از ريش سفيدان فاميل دعوتيم، ناگهان زنگ در به صدا در مي آيد، همسر صاحبخانه آيفون را خيره خيره مي نگرد و رو به شوهرش ميگويد مامور کميته امداد است و آمده صندوق صدقات کوچکي که گوشه حياط خانه آويزان است را خالي کند، ناگهان صاحبخانه با دست به پيشاني اش ميزند که اي واي اون صندوق کاملاً خاليست و در اين چند ماه هيچ پولي در آن نريخته ام، يکدفعه پسر مهندس بيکار خانواده ميگويد؛ ولش کن بابا برن از ب.ز. بگيرن!!!

برش دوم؛
در صف نانوايي ايستاده ام، نان تافتوني که در چند سال پيش با کمترين قيمت ميشد خريد الان به هفتصد تومن رسيده است! کارتُون خوابي که دندانهايش را فداي مواد کرده،رو به شاطر کرده و ميگويد؛ اوستا يه دونه نون بهم بده چند روزه چيزي نخوردم، دارم ميميرم...
شاطر با اکراه ناني را از زير پيشخوان نانوايي که وسطش سوخته و معلوم است براي نان خشکي کنار گذاشته به مرد ژوليده ميدهد!
مرد نگاهي به نان ميکند و ميگويد؛ حاجي اينو که سگ نميخوره، خدا خيرت بده يه دونه داغشو بده!
شاطرِ عصباني فرياد زنان ميگويد؛ برو گمشو همينم از سرت زياده، برو از اونها که دارن مملکتو ميبرن و ميخورن نون بگير!!!

بُرش سوم:
در تره باري مشغول جدا کردن خيار و گوجه هستم، مردي وارد ميشود و چشمش به سيني باقالي مي افتد و رو به صاحب مغازه کرده و ميگويد: حاجي باقالي ديروز دو تومن بود، حالا شده سه تومن؟!
فروشنده در پاسخ با طعنه ميگويد؛ مگه خبر نداري سيل اومده، بار نمياد، همينم به زور گير آوردم!
خريدار تعجب کنان پاسخ ميدهد: کِي سيل اومده؟ کجا؟ چرا خبردار نشديم؟ قبلنا که سيلي، زلزله اي ميومد همه جا چادر ميزدن پول جمع ميکردن، اگه سيل اومده پس چرا خبري نيست؟!
فروشنده با لبخند تمسخر آميزي گفت:اي آقا اونقدر دزديدن که ديگه روشون نميشه از ملت گدايي کنن!!!

بله اختلاس فقط به يغما رفتن ثروت ملي نبود، آنچه بيشتر و مخربتر از  بُعد اقتصادي رُخ مي نمايد، نابودي فرهنگ بخشندگي مردم کشور است، شايد شما هم با اين تصاويري که گفتم روبرو شده باشيد و اکنون بايد پرسيد که چگونه مردمي که براي کمک به جبهه ها، زلزله هاي رودبار و بم، حتي براي افغانستان پول جمع ميکردن و کاميون کاميون اجناس ميفرستادندبه جايي از بي تفاوتي رسيده اند که حاضر نيستند سرسوزني ببخشند!!!
، کاري که اختلاس کرد  مهمتر و عميقتر از به تاراج رفتن ثروت است، نابودي فرهنگ بخشيدن در اطراف ماست!
کمي بيشتر دقت کنيد سنگدلي بيشتر شده است!!!
مهدي بهزادي تشنيزي
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن