پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143725
به بهانه آغاز سال تحصيلي و فرا رسيدن ماه مهر:
مهر مهربان سلام
تاریخ انتشار : 1395/06/30 20:44:47
نمایش : 1615
فروردين، ارديبهشت، خرداد، تير، مرداد، شهريور و در پس اين همه ماه زيبا و با برکت ماه ماهر از را مي رسد.
يادداشت روز پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
تک تک لحظه هاي عمر ما هديه و نعمت خدواندي است که از سر لطف و خير خواهي فرصت هايي را براي بندگان فراهم مي آورد تا بندگان بتوانند بندگي کنند، انسان تر باشند، روح خدايي شان الهي تر شود و به خود، همنوعان، آفريدگان الهي و خداوند لايزال مهر بورزند و مهربان باشند.
هر چند همه لحظه ها لطف باري تعالي است اما برخي اوقات و بعضي از ايام به واسطه ي اتفاقات خوب و خوشآيندي که در آن رخ مي دهد گاهي تا آخر عمر در فکر و دهن کوتاه ما انسان ها باقي مي ماند و به نوعي خاطرات خوب مان را شکل مي دهند.
فرا رسيدن ماه مهر از آن خاطرات خوبي است که مي آيد و با هر آمدنش انبوهي از اتفاقات خوب را با خود مي آورد و خاطرات خوب زندگي مان را در برگ برگ روزهاي مهر ماه رقم مي زند.
مهر زيباست، مهر مهربان است و مهر سراسر خير و برکت است. مهر که مي آيد بار ديگر فصل تلاش و کوشش و دانش آموزي آغاز مي شود تا با بازگشايي مدرسه ها فرصتي پيدا کنيم تا پاي درس و صحبت معلمان بنشينيم و بر داشته هاي علمي و اخلاقي و تربيتي و ورزشي و ...بيفزاييم.
مهر پاياني است بر رخوت و سستي و آغازي است بر حرکت و تلاش و کوشش و همت.
مهر فصل توجه به دانش است، مهر هنگام يادگيري و ياددادن است و اگر چه مهر پاييز طبيعت است اما با خود بهار علم و آموختين را به همراه مي مي آورد و چه زيباست مهرماه.
مهر مي آيد و بار ديگر کوچه ها و خيابان ها پر مي شود و  هياهوي کودکان و نوجواناني که با شوق و ذوق و خنده را مدرسه را در پيش مي گيرند و شهرها و روستا ها آکنده مي شود از شور و نشاط و هياهو و خنده.
شايد اين روزها کودکان، نوجوانان و جواناني که دوران دانش آموزي و دانشجويي را سپري مي کنند از برخي نا ملايمات مثل صبح زود از خواب برخواستن و سر کلاس درس نشستن و ....که البته از ملزومات و مقدمات درس و بحث و مدرسه و دانشگاه است خسته شوند اما دير نيست آن زماني که فرصت درس و بحث آنان هم همچون ديگران به اتمام مي رسد و اي کاش آن زمان کسي حسرت فرصت از دست رفته را نخورد.
مهر سراسر شور و شوق و مهرباني و برکت و رشد و کمال است پس به پيشواز اين ماه مهربان برويم و از ته دل فرياد بزنيم:
مهر مهربان سلام
مهدي بهزادي تشنيزي
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن