پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143727
تصادفات مکرر جاده گهرو شهرکرد و مسئولان بي تفاوت:
چند نفر ديگر بايد کشته و مصدوم شوند تا عمليات اجراي 4 خطه شهرکرد، گهرو آغاز شود؟
تاریخ انتشار : 1395/07/02
نمایش : 1655
جاده ي شهرکرد، شلمزار، گهرو يکي از شاهراه هاي استان چهارمحال و بختياري به سمت خوزستان است که علي رغم تردد بالا، عرض کم و حوادث بسيار اما اقدامي در جهت 4 خطه شدن آن صورت نگرفته است.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
صداي آزير، چراغ هاي گردان و ماشين هاي امدادي که با سرعت هر چه تمام تر در حرکت اند تا خود را به محل وقوع حادثه برسانند يا اينکه مصدومان وقوع حادثه اي را به اماکن درماني برسانند هيچ گاه خوشايند نيست.
همه ي اين نشانه ها حاکي از آن است که وقوع حادثه اي از سر غفلت، ناداني و ....باعث شده است محفل گرم خانواده اي از هم پاشيده شود و بعد از اين حداقل تا چند روز و چند هفته اعضاي آن خانه و خانواده طعم خوش آرامش و کنار هم بودن را احساس نخواهند کردندکما اينکه اگر در حادثه رخ داده فرد يا افرادي از آن خانواده از بين رفته باشد تا ساليان سال غم فقدان آنان در بين ديگر اعضا باقي خواهد ماند.
علت وقوع حوادث خصوصا حوادث تلخ رانندگي اگرچه مهم است و بايد براي رفع آن تلاش و کوشش کرد و اما گاه نمي توان علت مشخصي را براي يک حادثه تعيين کرد.
گاهي اوقات بي توجهي به جلو، سبقت، سرعت، نقص فني خودرو، خواب آلودگي باعث مي شود که حوادثي به وقوع بپيوندد که هيچگاه جايير براي جبران آن وجود نداشته باشد اما همه ي اينها يک سوي حادثه اند و يکي از مهمترين عوامل خطر آفرين براي رانندگان و سرنشينان که در بيشتر اوقات توجهي بدان نمي شود را نمي توان ناديده گرفت.
جاده؛ عاملي بس مهم و حياتي در وقوع حوادث ترافيکي و جاده اي که در اغلب موارد دست در دست ديگر عوامل خطر مي گذارد و حوادثي را رغم مي زند که ماسفانه فاجعه بارند.
يکي از مصداق هاي مشکلات جاده اي جاده ي شهرکرد، شلمزار گهرو است که مسير 45000متري بين شهرکرد تا گهرو را به هم متصل مي کند و در اين فاصله از کنار يا درون شهرها و روستاهايي همچون کيان، بهرام آباد، طاقانک، شمس آباد، خراجي، تشنيز، شلمزار، جعفر آباد عبور مي نمايد.
در اين مسير جاده هايي فرعي هم به اين مسير متصل مي شوند که البته چندان هم فرعي نيستند و هر کدام از اين جاده ها ترافيکي بيش از توان جاده موجود را بدان تحميل مي کند. جاده مواصلاتي از طاقانک به سمت هفشجان، جاده ارتباطي از خراجي به سمت کيار شرقي، جاده مواصلاتي شهرستان کيار به سمت شهرستان هاي اردل، فارسان در روستاي تشنيز، جاده ارتباطي دستنا به شلمزار و در نهايت جاده هاي ارتباطي گهرو به سمت بلداجي و بروجن و همچنين گهرو به طرف ناغان از جمله مسير هايي هستند که حجم بسيار بالايي از ترافيک را روانه اين مسير 45کيلومتري مي نمايند.
قرار گيري اين مسير در مسير ارتباطي جنوب غرب کشور با مرکز هم يکي از عواملي است که بار ترافيکي اين مسير را به شدت افزايش مي دهد و گواه اين مدعا حجم بسيار بالاي خودرو ها در اسفند ماه تا نيمه فروردين ماه و خردادماه تا اوايل مهرماه و البته ايام تعطيل سال است.
اين مسير مواصلاتي 45 کيلومتري در کنار خود ميهمان انبوه زيمن هاي کشاورزي نيز مي باشد که تردد کشاورزان سوار بر خودرو، موترسيکلت، دوچرخه، الاغ و اسب، تراکتور و ....را هم بايد بدان اضافه کرد.
صرف نظر از همه ي موارد مذکور قرار گيري اين جاده  در مسيري گردشگر پذير و زيبا که چشم انداز هايي همچون باغات ناغان و گهرو، درياچه شلمزار، چشمه هاي گنديان و وقت و ساعت و ....را در خود دارد باعث مي شود در ايام گردشگري سال انبوه مسافران راهي اين مسير زيبا شوند که متاسفانه.....
يکي از جاده هايي که در اغلب اوقات شاهد بروز تصادفات خونين و ناگورا در آن هستيم مسير 45 کيلومتري شهرکرد تا گهرو است که جان و مال هموطنان در آن در معرض تهديد قرار گرفته است و علي رغم وعده ها و قول هاي متعدد براي آنکه از جان مردم به خاطر عرض کم آن محافظت شود اقدامي در جهت 4خطه شدن آن صورت نگرفته است.
سال ها گذشت تا سه راه گهرو که همواره محل تصادفات سهمگين بود تا اندازه اي بهسازي شود و اکنون شاهد آنيم که مشابه آن تصادفات در ورودي شلمزار از سمت گهرو در حال وقوع است.
سال هاي سال است که گردنه شلمزار محوطه کارگاهي است و هيچگاه هم از ميزان تصادفات و خطرات موجود در اين گردنه کاسته نشده است.
بيش از دو سال مي گذرد از زماني که تصادفات مکرر در جوار روستاي خراجي باعث شد اهالي اين روستا اقدام به بستن جاده کنند تا شايد مسئولان فکري براي زير گذر و مسير تردد اهالي اين روستا بين دو بخش روستا کنند اما اگرچه اين زير گذر احداث شد اما هنوز هم تصادفاتي سنگين و سهمگين را در همان محل شاهد هستيم.
سه راه کيار شرقي نيز همچنان گذشته قرباني مي گيرد و هنوز که هنوز است مهمترين علت وقوع حوادث در اين محل عوامل انساني معرفي مي شوند و هيچکس حواسش به اين نيست که اين نقطه يک نقطه حادثه خيز است، عامل انساني اگرچه دخيل است اما سه راه شلوغ و پر تردد هم يکي از عوامل خطر آفرين بايد به حساب آيد و .....
تعطيلات تابستان 95 هم تمام شد و اکنون سال تحصيلي آغاز شده است و همه دغدغه شان اين است که صبح شنبه خودشان، فرزندشان در محل کار يا سر کلاس درس حاضر باشد اما خوب است بدانيد در واپسين لحظات تابستان 95 در مجاورت روستاي قلعه ممکا، در کنار روستاي خراجي  و در مقابل روستاي شمس آباد بازهم خون انسان هايي بي گناه بر زمين ريخت تا شايد 4 خطه شدن اين مسير 45 کيلومتري بازهم عقب بيافتد اما خوب است مسئولان محترم استان چهارمحال و بختياري و شهرستان هاي کيار و شهرکرد پاسخگوي اين سوال باشند که: چند نفر ديگر بايد کشته و مصدوم شوند تا عمليات اجراي 4 خطه شهرکرد، گهرو آغاز شود؟
گزارش:مهدي بهزادي تشنيزي
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام