پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 143786
به ياد 8سال رشادت و غيرت زنان و مردان ايران اسلامي:
8سال حماسه
تاریخ انتشار : 1395/07/04 12:06:31
نمایش : 1503
31شهريور ماه و آغازين روز هفته دفاع مقدس يادآور دلاور مردي ها و رشادت و غيرت زنان و مرداني است که براي دفاع از کشور، ناموس، جان و مال سرزمينشان بي ادعا همه چيزشان را در طبق اخلاص نهادند و در برابر نامردي متجاوزان مردانه ايستادند.
يادداشت روز پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
واپسين روز شهريور ماه يادآور اتفاقي تلخ است که ملت ايران با درايت و تدبير و بهره گيري از و.جود رهبري آگاه  و فرزانه توانست آن را به حماسه اي شيرين بدل کند.
حمله همه جانبه عراق در 31 شهريور ماه 1359 به شهر هاي مرزي کشور جمهوري اسلامي ايران با هدف اشغال کامل ايران اسلامي هدفي بود که مستکبران به واسطه صدام رئيس جمهور وقت عراق آن را دنبال مي کردند و قرار بود ظرف چند روز تهران پايتخت سياسي کشور در اشغال متجاوزان قرار گيرد اما متجاوزان نمي دانستند که اين آرزو را به گور خواهند برد.
جمهوري اسلامي ايران که پس از مبارزات سخت و طاقت فرساي ملت ايران عليه حکومت ظلم و جور پهلوي با هدف ترويج فکر و انديشه اي جديد در دنيا در منطقه آسياي غرب به رهبري امام خميني رضوان الله تعالي عليه و حمايت هاي مردم حقيقت جوي ايران شکل گرفت. 
شکل گيري انقلاب اسلامي ايران و در پي آن نظام جمهوري اسلامي ايران که حرفي جديد براي گفتن داشت و از تفکر و فرهنگ غرب تبعيت نمي کرد باعث شد در همان آغازين سال هاي استقرار جمهوري اسلامي ايران در کشور بزرگ، پهناور، استراتژيک، صاحب منابع غني معدني و گاز و نفت و داراي جمعيتي شيعه ايران اقداماتي جهت مبارزه با اين نظام و انقلاب در بين کشور هايي که استقرار جمهوري اسلامي ايران را با تفکرات و منافع خود در تضاد مي ديدند آغازشود و در درجه اول ترور هاي کور سران نظام در کشور توسط عناصر وابسته شرق و غرب آغازشد. ديگر اقدام دشمنان انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران در پي شکست ترور ها آغاز جنگي همه جانبه با ايران بود که اين جنگ با هدف استيلا غرب در  کشور به واسطه صدام انجام شود اما همه ي اين نقشه ها فقط و فقط به سه دليل نقش بر آب شد.
وجود رهبري آگاه و فرزانه، مردمي همدل و متحد و دستورات دين مبين اسلام باعث شد حمله ي ارتش عراق به ايران که توسط بيش از 30کشور مورد  حمايت تجهيزاتي و لجستيکي قرار داشت و قرار بود فقط چند هفته به طول انجامد 8 سال طول کشيد و بدون آنکه حتي وجبي از خاک ايران در اين تهاجم از دست برود به مدد رهبري آگاهانه پيرجماران و همت و غيرت دلاور مردان و شيرزنان ايراني به حماسه اي جاودان بدل شود.
در آن سال ها اگرچه حمله دشمن خسارت هاي جاني و مالي بسياري را بر کشور و مردم وارد کرد اما آن حمله ناجوانمردانه عراق و البته دفاع مردانه ايران تا سال هاي سال کشور عزيزمان را از هر گونه آسيب و گزندي بيمه کرد.
در پي جنگ تحميلي بسياري از دشمنان متوجه شدند که با وجود رهبر آگاه، مردم متحد و بهره گيري از دين مقدس اسلام  هر نخواهند توانست همچون سال هاي استبداد ستم شاهي کشور ايران را در چنگ داشته باشند و هر گونه که خواستند با ايران اسلامي و مردم غيور و استکبار ستيز آن رفتار کنند.
و اينک36 سال از آن تجاوز گذشته است و از آن روز تا کنون ايران مقتدر روز بروز اقتدار بيش از گذشته را بدست مي آورد امرزي که باعث شده است مستکبران، استعمارگران و متجاوزان از اين قدرت يافتن ايران اسلامي در هراس باشند.
ادامه دارد.....
مهدي بهزادي تشنيزي
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن