پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154092
در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي
حکم جهاد از طرف مقام معظم رهبري صادر شده است
تاریخ انتشار : 1395/08/04 08:33:14
نمایش : 1565
سالهاست که شعار " واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد "را سرمي دهيم و منتظريم تا حکمي صادر و ما با عمل به آن به تکليف شرعي خود عمل نماييم و حالا امام خامنه اي در حوزه اقتصاد حکم جهاد داده اند بنابراين وظيفه من و شما به عنوان پيروان ولي فقيه زمان اطلاعت از حکم است که در هر زمان و به هرصورت از توليد داخلي حمايت نموده و در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي قدم برداريم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛
دکتر مسلم اورنگي نوشت:

سالهاست که شعار  " واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد  "را سرمي دهيم و منتظريم تا حکمي صادر و ما با عمل به آن به تکليف شرعي خود عمل نماييم ولي افسوس تا اين زمان فقط دردايره شعار دادن مانده ايم و به اين گفته خود عمل ننموده ايم زيرا که اگر تنها به اين شعار عمل مي کرديم بسياري از مشکلات موجود  جامعه اسلامي و کشور مدعي تابع ولي فقيه  حل مي شد وبراي اين ادعا نيز مي توان به هشت سال دفاع مقدس ، انرژي هسته اي و صنايع دفاعي و... را به عنوان شاهد بيان نمودکه با لبيک به ولي فقيه زمان خود  به عملکرد مطلوب و هدف عالي خود در آن زمينه رسيده اند  . يکي از حوزه هاي مهم و اساسي  بحث اقتصاد است که دشمنان با انواع تحريم و تهديد  عليه جمهوري اسلامي در اين حوزه  سعي در تضعيف نظام و دلسردي مردم نسبت به آن دارند اهميت اقتصاد بر هيچ کس ، از سياسيون گرفته تا مردم عادي ، از نخبگان علمي گرفته تا افراد کم سواد ، پوشيده نيست و در حال حاضر کشورمان با مشکلات حاد اقتصادي اعم از رکود ، بيکاري ، تورم و ... دست و پنجه نرم  مي کند به طوريکه امام خامنه اي از مدتها قبل به اين مشکل اشاره و بارها به مسئولان و دست اندرکاران امر گوشزد نموده اند که تنها راه مقابله با اين معضل اعتماد به پتانسيلهاي داخلي ودر حالت کلي اقتصاد مقاومتي است که متاسفانه به علت عدم توجه مسئولين امر و حتي مردم ، رهبري امسال را با نام اقتصاد مقاوتي ، اقدام و عمل ناميده اند . اما  تعدادي از احکام جهادي که رهبري براي جهاد اقتصادي صادر فرموده اند عبارتند از :

امروز عرصه‌ي اقتصاد، به‌خاطر سياستهاي خصمانه‌ي آمريکا، يک عرصه‌ي کارزار است، يک عرصه‌ي جنگ است، جنگي از نوع خاص.در اين عرصه‌ي کارزار، هر کسي بتواند به نفع کشور تلاش کند، جهاد کرده است.امروز هر کسي بتواند به اقتصاد کشور کمک بکند، يک حرکت جهادي انجام داده است.(۹۴/۱/۱)

محصولات داخلي را مردم مصرف کنند. نروند دنبال اين نشانه ها. حالا مد شده است بگويند برند است، برند فلان. برندارد چيست! برويد سراغ مصرف توليدات داخلي. آن چيزهايي که مشابه داخلي دارد، متعصبانه و با تعصب تمام، ملت ايران، خارجي آن را مصرف نکنند.(۹۳/۱۱/۲۹)

مسئله‌ى مديريت مصرف، يکى از ارکان اقتصاد مقاومتى است؛ يعنى مصرف متعادل و پرهيز از اسراف و تبذير. هم دستگاه‌هاى دولتى، هم دستگاه‌هاى غير دولتى، هم آحاد مردم و خانواده‌ها بايد به اين مسئله توجه کنند؛ که اين واقعاً جهاد است. امروز پرهيز از اسراف و ملاحظه‌ى تعادل در مصرف، بلاشک در مقابل دشمن يک حرکت جهادى است؛ انسان ميتواند ادعا کند که اين اجر جهاد فى‌سبيل‌اللّه‌ را دارد.(۱۳۹۱/۵/۳)

حال وظيفه من و شمابه عنوان  پيروان  ولي فقيه زمان اطلاعت از حکم است که در هر زمان و به هرصورت از توليد داخلي حمايت نموده و در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي قدم برداريم.

انتهاي پيام/م

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام