پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154092
در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي
حکم جهاد از طرف مقام معظم رهبري صادر شده است
تاریخ انتشار : 1395/08/04 08:33:14
نمایش : 1729
سالهاست که شعار " واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد "را سرمي دهيم و منتظريم تا حکمي صادر و ما با عمل به آن به تکليف شرعي خود عمل نماييم و حالا امام خامنه اي در حوزه اقتصاد حکم جهاد داده اند بنابراين وظيفه من و شما به عنوان پيروان ولي فقيه زمان اطلاعت از حکم است که در هر زمان و به هرصورت از توليد داخلي حمايت نموده و در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي قدم برداريم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛
دکتر مسلم اورنگي نوشت:

سالهاست که شعار  " واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد  "را سرمي دهيم و منتظريم تا حکمي صادر و ما با عمل به آن به تکليف شرعي خود عمل نماييم ولي افسوس تا اين زمان فقط دردايره شعار دادن مانده ايم و به اين گفته خود عمل ننموده ايم زيرا که اگر تنها به اين شعار عمل مي کرديم بسياري از مشکلات موجود  جامعه اسلامي و کشور مدعي تابع ولي فقيه  حل مي شد وبراي اين ادعا نيز مي توان به هشت سال دفاع مقدس ، انرژي هسته اي و صنايع دفاعي و... را به عنوان شاهد بيان نمودکه با لبيک به ولي فقيه زمان خود  به عملکرد مطلوب و هدف عالي خود در آن زمينه رسيده اند  . يکي از حوزه هاي مهم و اساسي  بحث اقتصاد است که دشمنان با انواع تحريم و تهديد  عليه جمهوري اسلامي در اين حوزه  سعي در تضعيف نظام و دلسردي مردم نسبت به آن دارند اهميت اقتصاد بر هيچ کس ، از سياسيون گرفته تا مردم عادي ، از نخبگان علمي گرفته تا افراد کم سواد ، پوشيده نيست و در حال حاضر کشورمان با مشکلات حاد اقتصادي اعم از رکود ، بيکاري ، تورم و ... دست و پنجه نرم  مي کند به طوريکه امام خامنه اي از مدتها قبل به اين مشکل اشاره و بارها به مسئولان و دست اندرکاران امر گوشزد نموده اند که تنها راه مقابله با اين معضل اعتماد به پتانسيلهاي داخلي ودر حالت کلي اقتصاد مقاومتي است که متاسفانه به علت عدم توجه مسئولين امر و حتي مردم ، رهبري امسال را با نام اقتصاد مقاوتي ، اقدام و عمل ناميده اند . اما  تعدادي از احکام جهادي که رهبري براي جهاد اقتصادي صادر فرموده اند عبارتند از :

امروز عرصه‌ي اقتصاد، به‌خاطر سياستهاي خصمانه‌ي آمريکا، يک عرصه‌ي کارزار است، يک عرصه‌ي جنگ است، جنگي از نوع خاص.در اين عرصه‌ي کارزار، هر کسي بتواند به نفع کشور تلاش کند، جهاد کرده است.امروز هر کسي بتواند به اقتصاد کشور کمک بکند، يک حرکت جهادي انجام داده است.(۹۴/۱/۱)

محصولات داخلي را مردم مصرف کنند. نروند دنبال اين نشانه ها. حالا مد شده است بگويند برند است، برند فلان. برندارد چيست! برويد سراغ مصرف توليدات داخلي. آن چيزهايي که مشابه داخلي دارد، متعصبانه و با تعصب تمام، ملت ايران، خارجي آن را مصرف نکنند.(۹۳/۱۱/۲۹)

مسئله‌ى مديريت مصرف، يکى از ارکان اقتصاد مقاومتى است؛ يعنى مصرف متعادل و پرهيز از اسراف و تبذير. هم دستگاه‌هاى دولتى، هم دستگاه‌هاى غير دولتى، هم آحاد مردم و خانواده‌ها بايد به اين مسئله توجه کنند؛ که اين واقعاً جهاد است. امروز پرهيز از اسراف و ملاحظه‌ى تعادل در مصرف، بلاشک در مقابل دشمن يک حرکت جهادى است؛ انسان ميتواند ادعا کند که اين اجر جهاد فى‌سبيل‌اللّه‌ را دارد.(۱۳۹۱/۵/۳)

حال وظيفه من و شمابه عنوان  پيروان  ولي فقيه زمان اطلاعت از حکم است که در هر زمان و به هرصورت از توليد داخلي حمايت نموده و در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي قدم برداريم.

انتهاي پيام/م

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن