پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154281
آقاي رييس جمهور:
برجام برنامه ي بهبود اوضاع کشور يا آموزش اصطلاحات هواشناسي/ديگر پاي دويدن نداريم....
تاریخ انتشار : 1395/08/15
نمایش : 1162
برگزاري بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات نه تنها فرصتي براي عرضه آخرين دستآورد هاي فعالان رسانه اي کشور بود که رئيس جمهور از اين فرصت جهت رونمايي از آخرين اصطلاح در خصوص معرفي برجام استفاده کرد.
يادداشت روز پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات کشور روز جمعه 14آبان ماه فعاليت خود را آغاز کرد و روز شنبه 15ابان مراسم رسمي افتتاح اين نمايشگاه با حضور رئيس جمهور برگزار شد.
حجت الاسلام روحاني در مراسم افتتاح اين نمايشگاه بار ديگر به مساله برجام اشاره کرد و از آن با عنوان هواي پاک ياد کرد و خطاب به مخاطبان گفت که شايسته است هواي پاک ايجاد شده را براي دويدن و ورزش استفاده کنيم.
اگرچه رئيس محترم جمهوري برجام را فرصتي براي دويدن مي داند اما
پيش از اين رئيس محترم دولت يازدهم در اظهار نظري برجام را به خورشيد تابان و همچنين اير شتايان تشبيه کرده بود.
با توجه به تشبيهات رئيس جمهور در خصوص  برجام و عناويني که ايشان براي  اين برنامه بکار مي برند اين نکته در ذهن متبادر مي شود که به احتمال زياد توافق قرار بوده است برجام در مورد هواشناسي و وضعيت جوي تغييراتي را ايجاد کند.
حال که مسئولان محترم و خصوصا رئيس جمهور گرامي براي برجام اسم ها و اصطلاحات هواشناسي انتخاب کرده اند لازم مي دانيم مشکلاتي در اين زمينه که متاسفانه کشور با آنها درگير است را حضور عزيزان مطرح کنم.
اولين مشکل پديده گرد و غبار هايي است که همه ساله و با آغاز فصل گرما و کاهش بارندگي ها از مرزهاي غربي آسمان آبي کشورمان در معرض هجوم ريزگرده هايي قرار مي گيرد که نه عجله اي براي رفتن از آسمان کشور دارند و نه اجازه مي دهند هواي پاک خصوصا در استان ها و شهرهاي غربي کشور استنشاق شود و انبوه ريز گردها باعث مي شود چهره ي خورشي تابان بهار و تابستان ديده نشود.
ديگر مساله اي که کشور در زمينه هوا شناسي با آن مواجه است و برجام نتوانسته مشکلي از آن حل کند پديده وارونگي هواست که با شروه روزهاي سرد سال و به جهت کاهش بارندگي ها آلاينده هاي صنعتي و گرد و غبار و دود اگزوز خودرو ها که در لايه هاي بالايي جو  قرار گرفته اند به جهت وزن خود در فصول سرد سال در پائين ترين بخش از هواي شهر ها قرار مي گيرند و هواي شهرهاي بزرگ کشور ناپاک مي شود.اين مشکل هم مشکلي است که هواي پاک نتوانسته است آن را براي مردم حل کند.
ديگر مساله هواشناسي کمبود بارندگي هايي است که طي 10 سال گذشته باعث خشکسالي شديد در کشور شده است و در متاسفانه استان هايي همچون چهارمحال و بختياري که خود روزگاري چشمه جوشان ايران اسلامي بود در حال تبديل به کويري دائمي است و نه ابر شتابان، نه خورشيد تابان و نه هواي پاک مي تواند اين مشکل را برطرف نمايد.
اگرچه برجام تا حدودي برکاتي داشت و به جمع کثيري از کساني که سنگ آمريکا را به سينه مي زدند ثابت کرد نه امريکا و نه هيچکدان از هم پيمانانش قابل اعتماد نيستند اما در پايان بايد نکته اي خدمت رئيس جمهور محترم عرض نمايم که آقاي رئيس جمهور اگرچه شما هوايي پاک براي گذر ابرهاي شتابان و درخشش خورشيد تابان فراهم کرده ايد اما مردم در اين شرايط اقتصادي ديگر تواني براي دويدن ندارند.
مهدي بهزادي تشنيزي

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن