پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154630
اتحاد داخلي تنها استراتژي موثر در برابر نقض برجام
تاریخ انتشار : 1395/09/15 00:32:05
نمایش : 1497
آمريکا با گردن کلفتي و قلدري و به شکلي يک طرفه تحريم هاي جمهوري اسلامي ايران را تصويب کرد و عملا نشان داد به هيچ پيمان و عهد نامه اي پايبند نيست.
يادداشت روز پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
برجام؛ توافقي که دولت از آن با تعابيري چون خورشيد تابان، ابر شتابان و هواي پاک ياد کرد و ادامه حيات سياسي و اقتصادي و ....کشور را منوط به آن کرد و پس از مذاکرات مکرر و مداوم سرانجام مورد توافق کشور هاي مذاکره کننده قرا گرفت و کشور جمهوري اسلامي ايران براي نشان دادن حسن نيت خود در اجراي برجام همه ي تعهدات خود را انجام داد اکنون به صورت يک طرفه از طرف آمريکا با وضع قانون تمديد تحريم هاي جمهوري اسلامي ايران نقض شد و اين يعني....
در آغازين روزهاي مذاکرات و هنگامي که عده اي به دلايل مختلف بر طبل مذاکه با آمريکا مي کوبيدند اما رهبر فرزانه کشور در سخناني فرمودند: "من به اين مذاکرات خوشبين نيستم" و با اين جمله تکليف مذاکرات را مشخص کردند نه به خاطر اينکه ايشان با مذاکره مخالف بودند ا اينکه به تيم مذاکره کننده جمهوري اسلامي ايران اطمينان نداشتند که چون سابقه ي کشور ها و دولت ي مقابل مذاکره را مي دانستند اين موضوع را مطرح کردند اما هيچگاه مانع از مذاکره نشدند.
دولت يازدهم به رياست دکتر حسن روحاني با شروع به کار خود فصل تازه اي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران رقم زد و بيشتر سعي در تعامل با ديگر کشور ها داشت اما متاسفانه به دليل تبليغات سوء برخي کشور هاي استعمار گر و مستکبر عليه جمهوري اسلامي ايران تعاملات انجام شده يک سويه بود و اغلب به زيان جمهوري اسلامي ايران تمام شد.
به هر شکل مذاکرات انجام شد، برجام مورد توافق قرار گرفت، جمهوري اسلامي ايران تعهدات خود را انجام داد اما آمريکا اين توافق را به صورت يک طرفه نقض کرد و اکنون کشور جمهوري اسلامي ايران متضرر اين توافق و نقض يک سويه برجام است اما....
دولت هاي حاکم در جمهوري اسلامي ايران همه منتخب مردم اند و برخاسته از راي مردم زمام امور را در دست گرفتند و دولت يازدهم نيز از اين اصل مستثني  نيست و اکنون که دولت با وجود انجام تعهداتش با بدعهدي آمريکا روبرو شده است نبايد جناح هاي سياسي کشور ضررها و آسيب هاي ناشي از نقض برجام را بر گردن دولت يازدهم بياندازند و ناجوانمردانه پشت دولت را خالي کنند.
اکنون زماني نيست که دلمان را به توافقي خوش کنيم که حتي امضاء کنندگان آن نيز بدان پايبند نيستند و با نامردي و بدعهدي خود توافقي که ساعتها، روزها و هفته ها وقت و ميلياردها دلار هزينه صرف آن شد را شکستند.
اکنون زمان يافتن مقصر نيست هر چند مقصر اصلي در موضوع برجام ناقض اين تعهد يعني دولت و کشور آمريکاست اما اکنون زمان اتحاد، همدلي، کمک کردن به يکديگر، يافتن راه حل مناسب در راستاي مقابله به مثل و اصولي با ناقض برجام است و اکنون نبايد دولت تنها بماند.
اکنون زماني است که بايد هر شخص، گروه، سازمان، نهاد و جناح سياسي وظيفه خود را بشناسد و به عنوان عضوي از يک بدن در راستاي عملکرد صحيح کشور، رفع مشکلات مردم، مبارزه با دشمنان و .... کار خود را درست انجام دهند نه اينکه با سرزنش دولت و انداختن تقصير بر گردن ديگران اوضاع را از وضع کنوني هم بدتر کنيم.
مهدي بهزادي تشنيزي
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام