پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154771
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي درس خارج فقه و در آستانه سالروز حماسه ۹ دي بيان کردند؛
حادثه بي‌نظير ۹دي و قدرت فکري مردم، از نمونه‌هاي قدرت نظام/دشمن با حيله‌گري به‌دنبال سلب مؤلفه‌هاي قدرت جمهوري اسلامي است
تاریخ انتشار : 1395/10/07 15:26:44
نمایش : 934
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: امروز هندسه تقابل قدرتهاي استکباري با جمهوري اسلامي در جهت سلب قدرت مادي و معنوي، و عزم و اراده ملت ايران است و در مقابل، بايد اين قدرت را حفظ و روز به روز تقويت کرد.

به گزارش  پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (سه شنبه) در ابتداي جلسه درس خارج فقه و در آستانه سالروز حماسه ۹ دي ۸۸، با اشاره به دشمني و کينه‌ورزي عملي مستکبران با حاکميت اسلام و تلاش آنان براي سلب مؤلفه‌هاي قدرت نظام اسلامي، حادثه بي‌نظير ۹ دي را از جمله نمونه‌هاي قدرت جمهوري اسلامي خواندند و خاطرنشان کردند: امروز هندسه تقابل قدرتهاي استکباري با جمهوري اسلامي در جهت سلب قدرت مادي و معنوي، و عزم و اراده ملت ايران است و در مقابل، بايد اين قدرت را حفظ و روز به روز تقويت کرد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به روايتي از پيامبر اکرم(ص)، دستيابي به خير و سعادت در جوامع بشري را در سايه برخورداري از قدرت دانستند و افزودند: قدرتهاي مستکبر همچون امريکا، سعادت جامعه و آنچه را که «ارزشهاي امريکايي» مي‌خوانند، در جمع‌آوري ثروت و تسلط بر عالم دنبال مي‌کنند، اما اسلام، سعادت بشر را در رسيدن به کمالات انساني و جريان داشتن فکر و عمل قرآني در تمام اجزاء جامعه مي‌داند.
رهبر انقلاب اسلامي، وجود نظامي برآمده از اسلام و داراي قدرت و نفوذ در مسائل گوناگون منطقه را موجب برانگيخته شدن دشمني و کينه قدرتهاي جهاني خواندند و افزودند: نظام سلطه با هر تفکر و جريان ضد ظلم و تبعيض در دنيا مخالف است، اما زماني در مقابل جرياني با تمام وجود به معارضه بر مي‌خيزد که آن جريان توانسته باشد اقيانوس يک ملت را به حرکت درآورد.
ايشان ريشه توطئه‌ها و دشمني‌هاي گوناگون با جمهوري اسلامي را تبلور مخالفت با نظام سلطه در ايرانِ برخوردار از «منابع فراوان طبيعي و انساني و اقتصادي، حرف و منطق و منبر سياسي، و ابزار و نيروي لايق نظامي» دانستند و خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي در مقابل اين دشمني‌ها بايد بر قدرت خود بيفزايد و علت تأکيد مکرر بر افزايش قدرت داخلي و استحکام ساخت داخل نيز همين مسئله است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به لزوم مجهز شدن به انواع قدرت از جمله «قدرت فکري، اقتصادي، اجتماعي و بسيج مردمي» افزودند: به خيابان آمدنِ ميليونها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامي، نشانه قدرت نظام اسلامي در بسيج مردمي است که اين موضوع در دنيا بي‌نظير است.
رهبر انقلاب اسلامي، حادثه ۹ دي را نمونه ديگري از عناصر قدرت نظام برشمردند و افزودند: در آن حادثه بي‌نظير، هيچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکري که شاکله اصلي نظام اسلامي است، مردم را به خيابانها کشاند و آن حادثه بي‌نظير پديد آمد.
ايشان با اشاره به ترفند و خدعه دشمنان در سلب مؤلفه‌هاي قدرت نظام اسلامي، گفتند: دشمن همچون دزدي است که قصد تصرف خانه را دارد اما اين‌طور وانمود مي‌کند که دليل دشمني، سلاحي است که صاحبخانه براي دفاع در دست دارد و اگر آن سلاح را زمين بگذارد، نزاع تمام مي‌شود، بنابراين تلاش مي‌کند با حيله‌گري و استفاده از انواع روشها از جمله حرف زدن، شوخي کردن، لبخند زدن، و تشر زدن، صاحبخانه را خلع سلاح کند و به خانه وارد شود.
حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين سعادت و شقاوت را در گروي چگونگي استفاده از قدرت دانستند و در خصوص قدرت ناشي از سلاح هسته‌اي، افزودند: منع سلاح هسته‌اي مباني بسيار مهم فقهي و عقلاني دارد اما امکان تلاش براي کسب انواع ديگر قدرت در اختيار دولت و ملت قرار دارد.
انتهاي پيام/580ک

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن