پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154817
دلايل نتايج ضعيف تکواندو را جاي ديگري جستجو کنيد!
تاریخ انتشار : 1395/10/11 10:24:47
نمایش : 706
سرمربي مستعفي تيم ملي تکواندو در حالي يکي از دلايل شکست در باکو را برنامه ريزي ليگ عنوان کرد که مربيان ليگي معتقدند مقانلو قبل از اعزام نظري غير از اين داشته است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر - گروه ورزشي: مباحت فني و غير فني پيرامون دلايل افت تکواندوايران و نتايج ضعيف تيم ملي از ريو تا باکو کماکان در رسانه ها و محافل مختلف با حضور اساتيد تکواندو جريان دارد.

در اين بين برخي اظهار نظرهاي سرمربي پيشين تيم ملي دلخوري مربيان حاضر در ليگ را در پي داشته است. مقانلو معتقد است «تيم ملي بيشترين لطمه را از داخل ايران به دليل برگزاري آخرين مرحله دور رفت ليگ خورد که باعث آسيب ديدگي اکثر نفرات تيم شد. برنامه ريزي براي برگزاري سه بازي در يک روز زياد جالب نبود. ضمن اينکه باشگاهها هيچ همکاري و تعاملي با تيم ملي نداشته و فقط انتظار تعامل از سوي ما را داشتند و همکاري تيم ملي هم باعث بروز چنين اتفاقي شد».

مقانلو در حالي چنين صحبت هايي را بعد از نتايج ضعيف در باکو عنوان کرد که پيش از اعزام در گفتگو با يکي از خبرگزاريها از تعامل با مربيان و باشگاهها سخن گفته و کيفيت ليگ را مطلوب توصيف کرده بود. البته عنوان نشده که در المپيک با وجود غيبت سه نماينده کشورمان در ليگ برتر، دلايل شکست چه عواملي بوده است. 

در چنين شرايطي مربيان حاضر در اين رقابتها از تغيير نظر سرمربي پيشين دلخور بوده و معتقدند که هر نوع همکاري لازم را با مقانلو داشته اند و اگر تيم ملي دچار چنين شرايطي شده علت بايد جاي ديگري جستجو شود. 

پيام خانلرخاني سرمربي تيم شهرداري ورامين در مورد سخنان سرمربي تيم ملي به خبرنگار مهر گفت: قرار بود هفته پاياني ليگ طبق برنامه ۱۱ آذرماه برگزار شود که پس از جلسه اي که مسئولان سازمان ليگ با سرمربي تيم ملي داشتند، اين تاريخ به ۵ آذرماه تغيير کرد و تيم ها نيز براي آنکه اولويت با تيم ملي بود با برنامه جديد موافقت کردند. 

وي افزود: تيم ما هميشه با کادر فني همکاري داشته و بازيکنان خود را در اختيار قرار داده و در بسياري از مواقع هم آسيب ديده تحويل گرفتيم و هيچ اعتراضي هم نداشتيم. ولي چرا سرمربي تيم ملي قبل از مسابقات از هماهنگي با تيم ها سخن مي گويد و بعد از مسابقات اين هماهنگي از بين مي رود. 

محمدرضا زوار مدير فني تيم کن در رابطه با سخنان سرمربي تيم ملي به خبرنگار مهر گفت: نکته اصلي که در اين بين ناديده گرفته شده هماهنگ نبودن تمرينات تيم ملي و باشگاهي است. وقتي يک تکواندوکار در کوران تمرين و مسابقات ليگ قرار دارد نبايد در اردوي تيم ملي تحت فشار تمرينات قرار گيرد. 

وي ادامه داد: ما چهار تکواندوکار در اردوي تيم ملي داشتيم ک بعد از بازگشت به تمرينات تيم هيچکدام در مسابقات ليگ عملکرد خوبي نداشتند و در واقع ما از اردوهاي پرفشار لطمه خورديم. ليگ بايد در راستاي کمک به اهداف تيم ملي حرکت کند که متاسفانه به دلايل مختلف اين کار صورت نمي گيرد. 

مديرفني تيم تکواندو لوزام خانگي کن افزود: اگر تيم ملي از بازيهاي ليگ لطمه خورد، چرا عاشورزاده و حجي زواره که در ليگ نبودند، توفيقي کسب نکرده و نمايش ضعيفي داشتند و يا مرداني که به واسطه آسيب ديدگي کمتر در اردو تمرين کرده بود موفق به کسب مدال طلا شد. فکر مي کنم با ارائه اين مباحث غيرکارشناسي راه را به بيراه رفته و بايد دلايل شکست اين نتايج در جايي ديگري جستجو شود. 

محمد کرمي رئيس سازمان ليگ در مورد هماهنگي با کادر فني تيم ملي براي برنامه ريزي رقابتها به خبرنگار مهر گفت: پيش از برگزاري هفته پاياني دور رفت برخي تيم ها پيشنهاد دادند که بازيهاي اين هفته بعد از بازگشت تيم ملي انجام شود. اما يکي از باشگاهها پيشنهاد داد رقابتهاي اين هفته ۱۵ روز قبل از اعزام تيم به باکو اين مسابقات انجام شود. 

وي افزود: در صحبتي که بنده با سرمربي تيم ملي داشتم شرايط را عنوان کردم و ايشان با برگزاري مسابقات در تاريخ ذکر شده موافقت کرد. حتي مقانلو درخواست کرد مربيان از ملي پوشان در ترکيب نفرات آخري خود استفاده کنند تا در صورت کسب پيروزي کمتر به بازي گرفته شوند که در اين خصوص هم هماهنگي لازم با باشگاه ها صورت گرفت. 

رئيس سازمان ليگ افزود: سرمربي تيم ملي مي توانست با توجه به اختيارات قانوني خود مانع از حضور ملي پوشان شود و يا درخواست لغو مسابقات را دهد که فدراسيون و سازمان ليگ هم حمايت مي کردند. کما اينکه پيش از اين هم هماهنگي خوبي با سرمربي تيم ملي داشته ايم.

اما مرتضي سلطاني سرمربي پاس قوامين در اين مورد به خبرنگار مهر گفت: قبل از هر چيز بايد از بيژن مقانلو تشکر کنيم که در طول سه سال گذشته خيلي براي تيم ملي زحمت کشيد و دستاوردهاي خوب و با ارزشي براي تکواندو ايران به ارمغان آورد. اما در خصوص شرايط فوق بايد عرض کنيم که پاس قوامين هميشه تابع تصميمات سازمان ليگ بوده است. 

وي ادامه داد: باشگاه ما همانند ساير تيم هاي حاضر در ليگ موفقيت تيم ملي را در اولويت قرار داده و با برنامه هاي تيم ملي کوچکترين مشکلي نداشته ايم. ما خودمان از اردوهاي تيم ملي لطمه خورديم و قربان زاده به اردو دعوت شد و آسيب ديده برگشت. ولي بازهم مشکلي نداريم و حمايت از تيم ملي وظيفه ماست. 

تيم ملي تکواندو روند خوبي را طي نمي کند و طرح مسائلي غير منطقي و غير کارشناسي و نديدن مشکلات اساسي و مخرب زمينه شکست هاي بعدي را فراهم مي کند. به نظر مي رسد براي بازگشت تيم ملي به روزهاي خوب نياز به بررسي بيشتر و کارشناسي شده تر دارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن