پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154823
عضو هيئت تحقيق و تفحص از صندوق ذخيره فرهنگيان:
وام‌هاي ۵۰۰ تا هزار ميليارد توماني را پس نمي‌دهند
تاریخ انتشار : 1395/10/12 11:04:30
نمایش : 399
عضو هيئت تحقيق‌وتفحص ازصندوق ذخيره فرهنگيان گفت: برخي افراد مي‌گويند رقم تخلفات اين صندوق از ۸ هزار ميليارد تومان بيشتر است در حال بررسي اين موضوع هستيم همچنين ۱۰ نفر وام‌هايي از ۵۰۰ تا هزار ميليارد تومان دريافت کرده‌اند که حاضر به بازگرداندن نيستند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار به نقل از  خبرگزاري تسنيم،‌ با مشخص شدن فساد مالي 8 هزار ميليارد توماني صندوق ذخيره فرهنگيان و ورود دادستاني کشور به اين ماجرا، برخي افراد براي انجام بازجويي احضار و بازداشت شدند که شهاب‌الدين غندالي ــ مديرعامل سابق صندوق فرهنگيان يکي از افراد بازداشت شده است.

هر چند در ابتدا فساد مالي 8 هزار ميليارد توماني صندوق ذخيره فرهنگيان از سوي مسئولان صندوق پذيرفته نمي‌شد و آنها از بدهي 3 هزار ميليارد توماني 5 نفر به بانک سرمايه خبر داده دولت‌هاي گذشته را متهم مي‌کردند اما اين روزها حتي معاون اول رئيس‌جمهور نيز رقم 8 هزار ميلياردي و تخلف در برخي از شرکت‌هاي زيرمجموعه صندوق فرهنگيان را تأييد مي‌کند.

بخشي از تخلفات صندوق فرهنگيان بدين شرح است:‌ در پرونده تخلفات صورت گرفته در بانک سرمايه کاهش مطالبات غيرجاري از طريق تهاتر با املاک يا ساير دارايي‌هاي مورد نظر بدهکاران صورت مي‌گرفت، از سوي ديگر تعداد قابل توجهي از مطالبات کلان مربوط به اشخاصي است که قبلاً سابقه بدحسابي در تسهيلات و تعهدات دريافتي داشته‌اند و از طريق تهاترهاي معنا‌دار و تحميلي دارايي خود، بدهي‌هاي قبلي خود را تسويه کرده‌اند. کارشناسي املاک افراد در بسياري موارد با قيمت‌هاي منطقه‌اي و عرف بازار فاصله مشهود داشته و در رابطه با آنها بزرگ‌نمايي صورت گرفته و بخش قابل توجهي از اسناد و فعاليت‌ها صوري بوده است.

در اين رابطه امير خجسته عضو هيئت تحقيق‌وتفحص ازصندوق ذخيره فرهنگيان به تسنيم گفت: برخي افراد عنوان کرده‌اند که رقم تخلفات از 8 هزار ميليارد تومان بيشتر است و هيئت تحقيق و تفحص در حال بررسي رقم دقيق تخلفات است.

وي افزود: 8 هزار ميليارد تومان سرمايه فرهنگيان به دست افراد خاصي است که تعداد آنها حدود 30 نفر است و 10 فرد اصلي 500 تا يک هزار ميليارد تومان وام دريافت کرده‌اند که حاضر به بازگرداندن آنها نيستند.

خجسته گفت: به اين افراد اولتيماتوم داده‌ايم تا سرمايه فرهنگيان را بازگردانند و قوه قضاييه نيز به ماجرا وارد شده است تا بتوانيم با همراهي يکديگر سرمايه فرهنگيان را بازگردانيم.

رييس فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي مجلس شوراي اسلامي افزود: در صندوق ذخيره فرهنگيان مديريت‌ها به صورت فاميلي و خانوادگي بود و قسمت عمده پول‌ها بدون تضامين محکم به افراد خاص پرداخت شده است و اين‌ها از باند و شبکه‌هاي خودشان بودند.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما


سومین جشنواره استانی عکس چهارمحال و بختیاری(کی یار)
شنبه20آبان ماه
یک شنبه 21آبان ماه
دوشنبه 22آبان ماه
سه شنبه 23آبان ماه
چهارشنبه 24 آبان ماه
روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار
روز بزرگداشت علامه سید محمد حسین طباطبایی(1360 ه ش)

پنج شنبه 25آبان ماه
روز وقف
جمعه 16 آبان ماه مصادف با 28صفر
رحلت حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه و آله(11ه ق)
شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام(50ه ق)
سالروز آزاد سازی سوسنگرد

 
سامانه ارتباط مردمی
کیار بیدار

کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام