پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154824
دبير کميسيون تلفيق بودجه در مجلس شوراي اسلامي:
کميسيون تلفيق به کليات بودجه 96 راي مثبت داد
تاریخ انتشار : 1395/10/12 12:13:56
نمایش : 689
دبير کميسيون برنامه و بودجه و مجاسبات و نماينده مردم شهرستانهاي اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس شوراي اسلامي گفت:کميسيون تلفيق به کليات لايحه بودجه 96 کشور راي مثبت داد و اين کليات را به تصويب رساند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار، علي کاظمي باباجيدري روز يکشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين بودجه پيشنهادي دولت با اکثريت آرا تصويب شد و پس از تصويب کليات آن، کميسيون وارد جزئيات اين بودجه خواهد شد.
وي تاکيد کرد: اعضا کميسيون پس از اظهارنظرهاي موافق و مخالف خود پيرامون کليات پيشنهادي دولت، با استماع سخنان معاون رئيس جمهوري ، پيرامون اين بودجه تصميم گيري کردند و در نهايت اين کليات به تصويب رسيد.
کاظمي گفت:ارائه به موقع کليات بودجه از سوي دولت به مجلس شوراي اسلامي را بايد به فال نيک گرفت چرا که کميسيون تلفيق با وجود در دستور کار بودن برنامه پنج ساله ي ششم به موقع به کليات بودجه ورود پيدا کرد.
وي گفت: از ويژگي هاي بودجه پيشنهادي دولت توجه به اولويت هاي مهم همچون محيط زيست ، آب ، فاضلاب و جاده هاي ريلي است.
نماينده شهرستان هاي اردل، فارسان ، کوهرنگ و کيار گفت:از ديگر ويژگي ها بودجه 96 دولت در نظر گرفتن اعتبار براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي و تشويق صادر کنندگان با پرداخت جوايز صادراتي است.
به گفته وي، يکي ديگر از نکات مهم بودجه کاهش وابستگي بودجه 96 به نفت است و در نظر گرفتن 10 هزار ميليارد ريال براي ايجاد اشتغال جوانان و فارغ التحصيلان و لحاظ کردن اعتبار مناسب براي تقويت صندق بيمه ي محصولات کشاورزي از محل ماده ي 10 و 12 است.
کاظمي گفت: مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي نيز ديدگاه هاي خود را در رابطه با بودحه ارائه کردند .
وي گفت:تصويب کليات بودجه 96 با 30 نفر موافق در مقابل 7 نفر مخالف و ممتنع از سوي اعضاي کمسيون، نشان از عزم مجلس براي همکاري با دولت براي توسعه و آباداني کشور دارد.
به گزارش ايرنا،رييس جمهوري اسلامي ايران لايحه بودجه 10 ميليون و 849 هزار و 392 ميليارد و 934 ميليون ريالي سال1396 کل کشور را چهاردهم آذرماه تقديم مجلس شوراي اسلامي کرد.
براساس قانون اساسي دولت بايد تا پيش از 15 آذرماه هرسال لايحه بودجه را به مجلس شوراي اسلامي تقديم کند تا نمايندگان بتوانند در زمان مقرر آنرا بررسي و سپس آنرا به شوراي نگهبان ارسال کنند.
پس از تقديم لايحه بودجه به مجلس و براساس بند 1 ماده 186 قانون آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي بلافاصله کار چاپ و توزيع لايحه بودجه و پيوست‌ها و سوابق آن آغاز مي‌شود و نمايندگان پس از توزيع لايحه 10 روز زمان خواهند داشت تا پيشنهادهاي خود را در مورد بودجه سال آينده به کميسيون هاي تخصصي مجلس ارائه دهند.
سپس کميسيون‌هاي تخصصي مجلس نيز 15 روز زمان خواهند داشت تا گزارش خود را به کميسيون تلفيق که براي بررسي لايحه بودجه تشکيل مي‌شود، ارسال کنند.
کميسيون تلفيق نيز به مدت 15 روز لايحه بودجه و گزارش‌هاي دريافتي را بررسي مي‌کند و در پايان اين مهلت که البته با موافقت هيات رئيسه قابل تمديد نيز است، بايد گزارش خود را در مورد اين لايحه صحن علني مجلس ارائه کند.
خبرنگار و انتشار دهنده : محمود رئيسي
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن