پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154858
سال ۲۰۱۶ بيش از ۱۹هزار غيرنظامي در عراق کشته و زخمي شدند
تاریخ انتشار : 1395/10/14 08:51:21
نمایش : 600
سازمان ملل از ثبت بيش از ۱۹ هزار قرباني در جريان اقدامات خشونت بار و تروريستي طي سال ۲۰۱۶ در عراق خبر داد که بيش از ۶ هزار نفر آنها را کشته شدگان و ۱۲ هزار نفر را زخمي ها تشکيل مي دهند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  خبرگزاري مهر به نقل از شبکه سومريه، هيات سازمان ملل متحد در عراق (يونامي) روز دوشنبه از کشته شدن ۳۸۶ عراقي و زخمي شدن بيش از هزار نفر ديگر طي ماه دسامبر گذشته خبر داد که همگي جزو غيرنظاميان هستند.

اين هيات در بيانيه اي اعلام کرد که آمار ثبت شده حاکي است که طي ماه دسامبر ۲۰۱۶ ميلادي مجموعا ۳۸۶ عراقي کشته و هزار و ۶۶ نفر ديگر در اقدامات تروريستي و خشونت بار زخمي شده اند و بين آنها نيروهاي پليس وجود ندارند.

بنا بر اين بيانيه، استان نينوا با مجموع ۷۱۹ قرباني غيرنظامي شامل ۲۰۸ کشته و ۵۱۱ زخمي بيشترين آمار تلفات را به خود اختصاص داده است. همچنين در بغداد نيز ۱۰۹ نفر طي اين مدت کشته و ۵۲۳ نفر ديگر نيز زخمي شده اند.

ضمن اينکه در کرکوک هم ۶۴ عراقي کشته و ۲۷ نفر ديگر زخمي شده اند و آمار قربانيان غيرنظامي که در ماه مذکور در الانبار کشته و زخمي شده اند در اختيار هيات سازمان ملل در عراق قرار ندارد.

سازمان ملل همچنين اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ تعداد مجموع تلفات غيرنظاميان در عراق را ۱۹ هزار و ۲۶۶ نفر ثبت کرده است که ۶۸۷۸ نفر آنها را کشته شدگان و ۱۲ هزار و ۳۸۸ نفر را نيز زخمي ها تشکيل مي دهند و اين آمار تعداد تلفات غيرنظاميان در الانبار طي ماه هاي مه، ژوئيه، اوت و دسامبر را شامل نمي شود.

گفتني است که سازمان ملل ابتداي ماه دسامبر ۲۰۱۶ از کشته و زخمي شدن ۴ هزار و ۲۶۵ عراقي در جريان اقدامات خشونت بار و تروريستي طي ماه نوامبر گذشته خبر داده بود که بغداد بيشترين آمار تلفات را داشت.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن