پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154882
فعال دانشجويي: نشاط عمومي در دولت يازدهم افزايش يافت
تاریخ انتشار : 1395/10/16 11:34:16
نمایش : 475
دبير هيات نظارت بر تشکل هاي دانشجويي دانشگاه هاي آزاد چهارمحال و بختياري گفت: نشاط عمومي در دولت يازدهم نسبت به دوره هاي گذشته افزايش يافته است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايرنا:
سيدمحمد علوي روز پنجشنبه با اشاره به گفت و گوي تلويزيوني رئيس جمهوري با مردم در دوازدهم دي ماه افزود: اين نشاط در دانشگاهها مشهودتر است و فضاي دانشگاه ها به سمت نشاط رفته است.
به گفته وي، افزايش و تقويت روحيه نشاط در بين تشکل هاي دانشجويي در دولت يازدهم باعث بروز چند صدايي در دانشگاهها شده است.
علوي اظهار کرد: اين چند صدايي در دولت گذشته وجود نداشت و حتي در دولت دهم تشکل هاي دانشجويي با يک رکود روبه رو بودند.
نماينده رياست عالي دانشگاه آزاد در هيات نظارت بر تشکل هاي دانشجويي درباره منشور حقوق شهروندي نيز گفت: منشور حقوق شهروندي باعث مي شود مردم با حقوق خود آشنا شوند و اين يک حرکت پسنديده از سوي دولت يازدهم است.
علوي اظهار کرد: گاهي مردم از حقوق مسلح خود آگاهي ندارند، درحالي که براساس قانون اساسي مردم حق دارند نسبت به مسائل شهروندي آگاهي داشته باشند.
وي گفت: منشور حقوق شهروندي آگاهي بخشي به مردم نسبت به رفتار دولتمردان و کارگزاران است و حقي که مردم برابر حکومت دارند و حکومت نسبت به مردم در اين منشور تدوين شده است.
علوي گفت: تحقق منشور حقوق شهروندي در راستاي تکامل اجتماعي جامعه است و اين حقوق شهروندي به توسعه نيروي اجتماعي و انساني کمک مي کند.
به گزارش ايرنا، رييس جمهوري اسلامي ايران در گفت و گوي زنده تلويزيوني يکشنبه شب دوازدهم دي ماه که بطور همزمان از شبکه يک سيما و راديو سراسري پخش شد، گفت: ما ايران هراسي را در برجام به شکست کشانديم.
وي ادامه داد: مخالفان ما ايران هراسي را بر کرسي نشانده بودند و ايران را تهديد همه دنيا و منطقه کرده بودند و در شوراي امنيت سازمان ملل تصويب کرده بودند.
وي اضافه کرد: امروز درست نقطه مقابل است، دنيا معتقد است ايران نقش سازنده در منطقه و جهان دارد، در قطعنامه ديروز شوراي امنيت درباره سوريه به نقش مثبت ايران براي مبارزه با تروريسم در منطقه اشاره شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن