پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154883
نيروهاي عراقي در حال نزديک شدن به کرانه شرقي رود دجله هستند/کشته شدن بيش از ۲۰۰ داعشي
تاریخ انتشار : 1395/10/16 11:36:53
نمایش : 1247
در ادامه عمليات نيروهاي عراقي در شهر موصل فرماندهان ارتش عراق از پيشروي چشمگير نيروهاي خود در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده‌اند و مي‌گويند توانسته‌اند بيش از ۲۰۰ داعشي را از پاي درآورند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا، شاکر جودت، فرمانده پليس فدرال عراق اعلام کرد که نيروهاي اين يگان به همراه ديگر نيروهاي عراقي در ۲۴ ساعت گذشته دست‌کم ۲۲۰ تروريست داعشي را از پاي درآوردند و عمليات در مرحله دوم خود به سرعت در حال پيشرفت است.

وي گفت: با کنترل نيروهاي عراقي بر محله‌هاي القدس، الانتصار و برخي مناطق در شمال بخش شرقي موصل اکنون بيش از ۸۰ درصد شرق اين شهر در کنترل نيروهاي عراقي است و عمليات با سرعت قابل قبولي براي پاکسازي شهر ادامه دارد.

فرمانده نيروهاي پليس فدرال عراق مي‌گويد: حملات نيروهاي دولتي از سه محور شمال، شرق و جنوب شرق به شدت ادامه دارد و بالگردهاي نيروي هوايي نيز از آسمان اهداف داعش را هدف قرار مي‌دهند. پيروزي نزديک شده است و ما در ۲۴ ساعت گذشته به پيشروي‌هاي خوبي دست يافته‌ايم.

نيروهاي عراقي که از هفته گذشته مرحله دوم عمليات خود را پس از يک ماه وقفه از سر گرفته‌اند به سرعت در حال نزديک شدن به کرانه‌هاي شرقي رود دجله هستند و به گفته رئيس پليس فدرال، اين نيروها تنها دو کيلومتر  با کرانه رود دجله فاصله دارند. نيروهاي عراقي خود را آماده مي‌کنند تا وارد بخش غربي شهر که گفته مي‌شود عمليات در آنجا سخت‌تر خواهد بود، شوند.

فرمانده پليس فدرال عراق همچنين از آزادسازي محله‌ المعلمين در شرق موصل خبر داد در حالي درگيري‌ها براي پاکسازي محله در جريان است. محله الصديق و البلديات نيز شاهد درگيري‌هاي شديد بين نيروهاي عراقي و داعش است.

نيروهاي پليس فدرال روز چهارشنبه توانستند در محله‌هاي الشيماء و الوحده در شرق موصل همزمان با پاکسازي محله الميثاق در جنوب شرق موصل پيشروي کنند.

در جريان پيشروي نيروهاي عراقي در محله الشيماء يگان‌هاي ارتش عراق با سه حمله خودروي بمب‌گذاري شده روبه‌رو شدند که يکي از آنها بلدوز بود.

فرماندهي پليس فدرال همچنين از ساقط کردن سه پهپاد داعش خبر داد که سعي داشتند نيروهاي امنيتي در موصل را هدف قرار دهند.

فرماندهي پليس فدرال اعلام کرد، اين پهپادها حامل بمب بودند و قصد داشتند نيروهاي امنيتي را هدف قرار دهند.

در مقابل نيروهاي داعش نيز تحرکات خود را چه در موصل و چه در شهر تلعفر ديگر شهرستان بزرگ استان نينوا افزايش داده‌اند و کنترل امنيتي خود بر ساکنان غير نظامي را شدت بخشيدند.

پيشتر نيز نيروهاي آمريکايي گفته بودند که داعش به احتمال زياد قدرت مانور خود را در موصل از دست داده و ديگر نمي‌تواند همانند پيش دست به عمليات‌هاي انتحاري گسترده بزند و همين امر باعث شده نيروهاي عراقي به پيشرفت‌هاي خوبي دست يابند و مرحله دوم عمليات خود را با سرعت پيگيري کنند.

جان دوريان، سخنگوي ائتلاف بين‌المللي ضد داعش نيز اعلام کرد، نيروهاي ائتلاف توانستند سه رهبر داعش در عراق به نام‌هاي عماد المحلاوي، فلاح الرشيدي و ابوترک را در ماه دسامبر بکشند.

وي افزود:‌ الرشيدي مسئول بمب‌گذاري خودروهايي بود که داعش از آن استفاده مي‌کرد او در چهار دسامبر کشته شد. ابوترک مسئول پرونده تامين مالي داعش نيز در همان روز در شهر الشرقاط به هلاکت رسيد.

دوريان همچنين گفت:‌ المحلاوي نيز در ۲۱ دسامبر در شهر القائم واقع در مرزهاي سوريه کشته شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن