پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154884
غريبه‌اي به نام تختي!
تاریخ انتشار : 1395/10/16 11:39:14
نمایش : 911
هر چند فقط ۳۷ سال زيست اما از خودگذشتگي و مردم‌دار بودنش، تختي را براي هميشه جاودانه کرد. از خودگذشتگي نه در شعار بلکه در باور و عمل!

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا، در روزگاري که خبري از تکنولوژي امروزي و دنياي پر رمز و راز مجازي و دلخوشي ورزشکاران و هنرمندانش به افزايش فالوورها و لايک‌هاي‌شان نبود تا به اين شکل در کرکري ميزان محبوبيت از همديگر سبقت بگيرند، مردي از جنوبي‌ترين نقطه تهران به دنيا لبخند زد، به عشق مردم زيست و هيچ‌گاه لبخند زيبايش را از مردم دريغ نکرد. عاقبت نيز به‌خاطر همين مردم پر کشيد تا قهرمان قصه ما مرگش نيز مانند زندگي‌اش پر رمز و راز باقي بماند، پر رمز و راز از اين جهت که هنوز هم در باورمان نمي‌گنجد مگر مي‌شود زميني بود و دل به آسمان داد؟

فالوورهاي تختي همان مردم فقير و غني کوچه و بازار بودند که معناي نجابت و مهرباني را در چهره قهرمان خوش قد و قامت‌شان مي‌ديدند. همان‌ها که براي او سينه چاک بودند و به درخواست تختي در کمک به زلزله‌زدگان بويين زهرا خالصانه و با عمق وجود لبيک گفتند. تختي لايک‌هايش را از ايتام و فقرايي مي‌گرفت که با ديدنش خنده بر لبان‌شان مي‌شکفت و با جان و دل او را دوست داشتند بدون توجه به اين که براي‌شان مدال و نان بياورد يا نه!

مگر مي‌شود اسطوره واقعي باشي اما مقابل مردمت خاک شوي؟ مگر مي‌توان باور کرد چيزي را براي خودت نخواهي و فريب اين دنياي خوش رنگ و لعاب را نخوري؟ مگر مي‌شود چه در ميدان مبارزه و چه بيرون از تشک مردي و مردانگي را در عمل معنا کني و حتي در سفر به ينگه دنيا هم خانواده فقير آمريکايي را دريابي؟ مگر مي‌شود دست خيلي‌ها را بگيري و حتي حلقه نزديک‌ترين دوستانت هم از آن بي‌خبر باشند و بعد از رفتنت بدانند چه گوهري داشتند و از آن بي خبر بودند؟

تختي اين روزها از هميشه براي‌مان غريبه‌تر است. از تختي مي‌گوييم و مي‌نويسيم اما باور کنيد باورش نداريم. با حرارت و احساس خاصي از بذل و بخشش و مهرباني تختي مي‌گوييم و مي‌شنويم اما باز هم گوشه ذهن‌مان باور نمي‌کنيم چرا که او را با متر و معيار خود و آدم‌هاي اين دور و زمانه مي‌سنجيم.

آري سخت است باور کنيم در شهري که امثال تختي که از همه چيز خود گذشتند و به هر نيازمند بدون ريا و خودنمايي تا حد توان کمک کردند، ببينيم هستند کساني که همه چيز را براي خود مي‌خواهند و بي‌توجه به اين که پا بر روي چه چيزهايي مي‌گذارند به هر قيمتي به فکر بالاکشيدن خود هستند!

البته هنوز هم در اين وانفسا هستند بسياري که عذاب خيانت در امانت را باور دارند و بي‌ادعا در فکر خدمت به مردم و بردن نان حلال بر سر سفره خود و زن و بچه‌شان هستند.

تختي شدن و ماندن سخت است و کار هر کس نيست. دنيا با همه وسعت و زرق و برقش براي تختي قفسي بيش نبود و بسان پرنده‌اي خيلي زود از اين قفس پر کشيد و به آسمان رفت تا مردم و دوستدارانش فردا (جمعه) چهل و نهمين سالگرد رفتنش را در ابن بابويه به رسم هر ساله در سوگ بنشينند. در سوگ پهلوان و قهرماني که يک طلا و دو نقره المپيک، ۲ طلا و ۲ نقره جهان و يک طلاي بازي‌هاي آسيايي را در ويترين افتخاراتش دارد.

باور کنيم اين روزها تختي برايمان غريبه‌تر از هميشه است.

روحت شاد پهلوان دوست داشتني.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما


سومین جشنواره استانی عکس چهارمحال و بختیاری(کی یار)
شنبه 23دی ماه   
یک شنبه 24دی ماه
دوشنبه 25دی ماه
سه شنبه 26دی
فرار شاه معدوم 1357ه.ش
چهارشنبه 27دی ماه
شهادت فدائیان اسلام1334 ه.ش
پنج شنبه 28دی ماه
جمعه 29دی ماهروز غزه
سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام