پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154885
پيوست فرهنگي بايد به يک باور تبديل شود
تاریخ انتشار : 1395/10/16 11:41:32
نمایش : 738
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه پيوست فرهنگي را بايد به يک باور تبديل کنيد، اظهار کرد: براي تبديل آن به يک باور به جهادي بزرگ، عميق، ارزشمند و خستگي‌ناپذير نياز است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا – منطقه چهارمحال و بختياري - حجت‌الاسلام محمدعلي نكونام در نشست تبيين پيوست فرهنگي استان که با حضور اعضاي بسيج اساتيد چهارمحال و بختياري برگزار شد، گفت: تهاجم فرهنگي و اقتصاد مقاومتي ازجمله مطالبات رهبري هستند که در عمل به آن‌ها هنوز عقب هستيم.
وي عنوان کرد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي عمل به ديدگاه‌هاي رهبري کارهاي خوبي انجام داده است ولي هنوز هم جاي کار دارد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اينکه پيوست فرهنگي را بايد به يک باور تبديل کنيد، اظهار کرد: براي تبديل آن به يک باور به جهادي بزرگ، عميق، ارزشمند و خستگي‌ناپذير نياز است.
وي با تأکيد بر اينکه اين جلسه اميدبخش است ولي نبايد به اين جلسات اکتفا شود، تصريح کرد: در دانشگاه‌ها بسيار مي‌توان در اين رابطه کار کرد و در دانشگاه‌ها طرح ايجاد کنيد و فضاي دانشگاه را با خود همراه کنيد.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان با بيان اينکه فرهنگ از دو زاويه مهم بايد موردتوجه قرار گيرد، عنوان کرد: فرهنگ، دين و اصالت مردم است و عالمان ديني وظيفه دارند که به جامعه حيات بخشند و حيات جامعه هم فرهنگ است.
وي با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي بقايش به فرهنگ است، ادامه داد: انقلاب يک امانت در دست ماست که بقايش ايستادگي در برابر دشمنان به فرهنگ است.
نماينده ولي‌فقيه در استان تصريح کرد: نخبگان جامعه فرهنگ‌نگار و پيوست نگار فرهنگي جامعه هستند که اگر از آن‌ها غافل شويم آسيب جدي خواهيم ديد.
رئيس بسيج اساتيد استان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه بسيج اساتيد به دنبال عملي کردن ديدگاه‌هاي رهبري هستند، گفت: پيوست نگاري فرهنگي، نقطه اتصال بين طرح‌ها و سازه‌هاي عمراني با رويکردي اجتماعي است.
احمدرضا بسيج از ديگر ويژگي‌هاي پيوست نگاري فرهنگي را شناخت شهروندان به پروژه‌هاي عمراني و تجزيه ابعاد پروژه در سطح اجتماع دانست و افزود: اگر اين شناخت‌ها نباشد ممکن است ارزش‌هاي ديني و فرهنگي جامعه خدشه‌دار شوند.
بسيج بر ضرورت تبيين پيوست نگاري فرهنگي در جامعه اشاره و اظهار کرد: اين موضوع در خطبه‌هاي نماز جمعه و شوراي فرهنگ عمومي استان بايد به خوبي تشريح شود.
به گزارش ايسنا، در اين نشست اساتيد بسيجي استان به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پيرامون تبيين پيوست نگاري فرهنگي در استان پرداختند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما


سومین جشنواره استانی عکس چهارمحال و بختیاری(کی یار)
شنبه20آبان ماه
یک شنبه 21آبان ماه
دوشنبه 22آبان ماه
سه شنبه 23آبان ماه
چهارشنبه 24 آبان ماه
روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار
روز بزرگداشت علامه سید محمد حسین طباطبایی(1360 ه ش)

پنج شنبه 25آبان ماه
روز وقف
جمعه 16 آبان ماه مصادف با 28صفر
رحلت حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه و آله(11ه ق)
شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام(50ه ق)
سالروز آزاد سازی سوسنگرد

 
سامانه ارتباط مردمی
کیار بیدار

کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام