پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154885
پيوست فرهنگي بايد به يک باور تبديل شود
تاریخ انتشار : 1395/10/16 11:41:32
نمایش : 941
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه پيوست فرهنگي را بايد به يک باور تبديل کنيد، اظهار کرد: براي تبديل آن به يک باور به جهادي بزرگ، عميق، ارزشمند و خستگي‌ناپذير نياز است.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا – منطقه چهارمحال و بختياري - حجت‌الاسلام محمدعلي نكونام در نشست تبيين پيوست فرهنگي استان که با حضور اعضاي بسيج اساتيد چهارمحال و بختياري برگزار شد، گفت: تهاجم فرهنگي و اقتصاد مقاومتي ازجمله مطالبات رهبري هستند که در عمل به آن‌ها هنوز عقب هستيم.
وي عنوان کرد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي عمل به ديدگاه‌هاي رهبري کارهاي خوبي انجام داده است ولي هنوز هم جاي کار دارد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اينکه پيوست فرهنگي را بايد به يک باور تبديل کنيد، اظهار کرد: براي تبديل آن به يک باور به جهادي بزرگ، عميق، ارزشمند و خستگي‌ناپذير نياز است.
وي با تأکيد بر اينکه اين جلسه اميدبخش است ولي نبايد به اين جلسات اکتفا شود، تصريح کرد: در دانشگاه‌ها بسيار مي‌توان در اين رابطه کار کرد و در دانشگاه‌ها طرح ايجاد کنيد و فضاي دانشگاه را با خود همراه کنيد.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان با بيان اينکه فرهنگ از دو زاويه مهم بايد موردتوجه قرار گيرد، عنوان کرد: فرهنگ، دين و اصالت مردم است و عالمان ديني وظيفه دارند که به جامعه حيات بخشند و حيات جامعه هم فرهنگ است.
وي با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي بقايش به فرهنگ است، ادامه داد: انقلاب يک امانت در دست ماست که بقايش ايستادگي در برابر دشمنان به فرهنگ است.
نماينده ولي‌فقيه در استان تصريح کرد: نخبگان جامعه فرهنگ‌نگار و پيوست نگار فرهنگي جامعه هستند که اگر از آن‌ها غافل شويم آسيب جدي خواهيم ديد.
رئيس بسيج اساتيد استان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه بسيج اساتيد به دنبال عملي کردن ديدگاه‌هاي رهبري هستند، گفت: پيوست نگاري فرهنگي، نقطه اتصال بين طرح‌ها و سازه‌هاي عمراني با رويکردي اجتماعي است.
احمدرضا بسيج از ديگر ويژگي‌هاي پيوست نگاري فرهنگي را شناخت شهروندان به پروژه‌هاي عمراني و تجزيه ابعاد پروژه در سطح اجتماع دانست و افزود: اگر اين شناخت‌ها نباشد ممکن است ارزش‌هاي ديني و فرهنگي جامعه خدشه‌دار شوند.
بسيج بر ضرورت تبيين پيوست نگاري فرهنگي در جامعه اشاره و اظهار کرد: اين موضوع در خطبه‌هاي نماز جمعه و شوراي فرهنگ عمومي استان بايد به خوبي تشريح شود.
به گزارش ايسنا، در اين نشست اساتيد بسيجي استان به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پيرامون تبيين پيوست نگاري فرهنگي در استان پرداختند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن