پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154903
هاشمي مرد روزهاي سخت انقلاب بود/او همواره دل در گرو ايران داشت
تاریخ انتشار : 1395/10/20 10:15:24
نمایش : 703
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نام هاشمي رفسنجاني هميشه با نام انقلاب اسلامي همراه بوده و هست، گفت: هاشمي مرد روزهاي سخت انقلاب بود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  خبرنگار مهر، علي لاريجاني در ابتداي جلسه علني روز دوشنبه مجلس شوراي اسلامي ضمن تسليت رحلت حضرت معصومه (س) به ملت ايران و مردم شريف استان قم گفت: روز گذشته مردي بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامي به ديار باقي شتافت؛ نام هاشمي رفسنجاني هميشه با نام انقلاب اسلامي همراه بوده و هست.

وي تأکيد کرد: از آغازين روزهاي مبارزه، او جزو پيشروان مجاهدت ملي عليه رژيم ستمشاهي بود و نهضت امام (قدس سرّه) با همت مرداني چون او فراگير شد؛ در تمام دوران مبارزه ملت ايران با استواري ستودني، پيگير آرمان‌هاي پيشواي بزرگ انقلاب، امام (ره) بود.

لاريجاني ادامه داد: هاشمي، زندان‌ها و شکنجه‌ها را تحمل کرد تا جريان روحانيت مبارز، شاخ و برگ لازم براي راهنمايي توده‌ها را بيابد. در آن دوران سياه و تلخ، او و چند شخصيت روحاني مبارز و ممتاز، جلوه‌گاه مبارزه دانشجويان و روشنفکران و سياسيون مسلمان بودند.

وي اظهار داشت: در سال‌هاي ۵۶ و ۵۷ به همراه شهيد مطهري، شهيد بهشتي و شهيد باهنر و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، يکي از ارکان اعتلاي جوشش خروشان نهضت خروشان اسلامي بوده و با حضور در شوراي انقلاب با تدبير، ايران را از بسياري از مشکلات قبل از پيروزي عبور دادند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مجاهدت هاشمي در صحنه‌هاي سخت و پر فراز و نشيب ابتداي انقلاب اسلامي کمتر از قبل از انقلاب نبود. در مبارزه با گروه‌هاي منحرف، عزمي راسخ داشت؛ مخصوصاً پس از فتنه‌گري‌هاي بني‌صدر، او به همراه ساير رهبران حزب جمهوري اسلامي، نقشي اساسي در اميدوار نگه داشتن روحيه انقلابي ملت و عقيم نمودن جريان انحرافي بني‌صدر و منافقين بر عهده داشت.

لاريجاني تصريح کرد: ايشان در آن سال‌ها در کسوت رياست مجلس شوراي اسلامي، از يک طرف در مقابل دسايس جريان‌هاي معارض و منحرف ايستادگي شايسته داشت و از طرفي با همه وجود به حمايت از رزمندگان جبهه‌هاي دفاع مقدس شتافت و مدت‌ها جانشيني فرماندهي کل نيروهاي مسلح به وي سپرده شد.

وي افزود: پس از پايان جنگ تحت زعامت و رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي دامه برکاته، ملت ايران مسئوليت رياست جمهوري را در دو دوره بر عهده وي گذاشت و هاشمي در اين دوران همت خود را مصروف آباداني و پاک کردن غبار جنگي صدام از ايران نمود و انصافاً با شجاعت در اين راه گام برداشت و سازندگي و آباداني در کشور را يک ارزش زمانه خود نمود.

نماينده مردم قم در مجلس اظهار داشت: بعد از آن دوره نيز همواره دل در گروي اعتلاي انقلاب و ايران داشت و يکي از ويژگي‌هاي ايشان اين بود که مسئولان و مديراني که براي آباداني کشور تلاش مي‌نمودند، هميشه مورد تشويق و حمايت جدي او قرار مي‌گرفتند.

لاريجاني عنوان کرد: دريغا که دستمان از اين شخصيت انقلابي، عميق و آينده‌نگر کوتاه شد، او به راستي مرد روزهاي سخت بود و هميشه با روحيه آرام خود به مديران انقلاب روحيه فعاليت و تلاش بيشتر مي‌بخشيد.

وي گفت: روح و ريحان از گلشن رضوان الهي بر او باد؛ «والله يدعو الي دارالسلام».

نماينده مردم قم در مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شوراي اسلامي ارتحال مجاهد نستوه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني را به ساحت ولي‌الله اعظم امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامي و مراجع عظام تقليد و ملت عظيم‌الشأن ايران و خانواده محترمشان و مردم شريف کرمان تسليت و تعزيت عرض مي‌نمايم و آرزوي علو درجات براي آن سفر کرده مي‌کند؛ «ادْخُلُوهَا بِسَلاَمٍ آمِنِينَ.»

در پايان نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با ذکر فاتحه‌اي، ياد آيت‌الله هاشمي را گرامي داشتند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن