پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154907
پيست اسکي کوهرنگ تعطيل شد
تاریخ انتشار : 1395/10/20 10:47:27
نمایش : 683
بدنبال تغييرات جوي و ذوب برف در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختياري، پيست اسکي اين شهرستان تعطيل شد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايرنا:
فرماندار شهرستان کوهرنگ افزود: پيست اسکي کوهرنگ فعاليت خود را همه ساله از اواسط دي ماه شروع و هر هفته بطور متوسط يکهزار نفر از خدمات پيست بهره مند مي شدند.
مرتضي زمانپور روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: پيست اسکي کوهرنگ در فصول سرد سال پذيراي ورزش دوستان، گردشگران زمستاني و علاقمندان به اين رشته ورزشي بود که امسال تاکنون اين اتفاق نيفتاده است.
وي ارتفاع برف در ديماه سال گذشته در محوطه پيست اسکي کوهرنگ را 120 سانتيمتر ذکر کرد و ميزان بارش امسال را حدود 45 سانتيمتر دانست که با بارش پي در پي باران و گرم شدن ناگهاني هوا، برف منطقه ذوب شد.
پيست اسکي کوهرنگ هر ساله پذيراي هزاران علاقه مند به ورزش و تفريح اسکي است.
فرماندار شهرستان کوهرنگ تصريح کرد: اميد است در بهمن ماه با بارش برف مناسب در منطقه جشنواره ملي 'برف آورد شهر برفي' در اين شهرستان توريستي برگزار شود.
وي هدف از برگزاري اين برف آورد را زمينه سازي براي طراحي و اجراي برف آورد سالانه به صورت بين المللي، ايجاد نگرش ويژه به جاذبه هاي استان به عنوان مقصد گردشگري زمستاني و جذب گردشگر زمستاني، ميزباني هنرمندان و شرکت کنندگان سراسر کشور، ايجاد رقابت سالم، گسترش روحيه همکاري بين جوانان و علاقه مندان و معرفي و فروش صنايع دستي چهارمحال و بختياري با برپايي نمايشگاه عنوان کرد.
در جشنواره 'برف آورد شهر برفي'، هنرمندان، مبتکران و مجسمه سازان گردهم مي آيند تا توانايي و دانايي خود را در آفرينش سازه هاي برفي به رقابت گذارند.
اولين جشنواره شهر برفي، سال 1385 و با عنوان 'برف و يخ' در استان چهارمحال و بختياري اجرا شد، اين جشنواره سال هاي بعد به نام 'شهر برفي' و سپس بعنوان 'برف آورد سالانه شهر برفي' ناميده شد.
شهرستان کوهرنگ در 90 کيلومتري شهرکرد مرکز چهارمحال و بختياري قرار دارد که در فصول سرد سال به شهر يخي معروف است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن