پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154917
قضاوت همه مسابقات تکواندو با قوانين جديد/ داوريها تخصصي مي شود
تاریخ انتشار : 1395/10/22 10:40:35
نمایش : 677
رئيس جديد کميته داوران فدراسيون تکواندو گفت: قوانين جديد داوري از ابتداي سال ۲۰۱۷ اجرايي شده و ما نيز برنامه هاي خود را براي اجراي اين قوانين تدوين کرده ايم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر:
حافظ مهدوي با بيان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: پس از آنکه قوانين جديد داوري از سوي فدراسيون جهاني به کشورها ابلاغ شد، ما هم در کميته داوران برنامه هايي را براي اجرايي کردن اين قوانين تدوين کرديم که از زمان برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي به انجام خواهد رسيد. 

وي افزود: قوانين جديد به صورت مکتوب براي آگاهي همه داوران تدوين و در اختيار گرفته ولي به صورت رسمي يک روز قبل از آغاز رقابتهاي انتخابي تيم ملي در هر دو بخش مردان و زنان، داوران اين رقابتها را در يک کلاس هماهنگي با قوانين آشنا و جزئيات رو تشريح مي کنيم. ضمن اينکه از اين پس در کليه مسابقات بخصوص رقابتهاي ليگ نيز قوانين جديد اجرا مي شود. 

رئيس کميته داوران در مورد «هوگو»هاي الکترونيکي هم گفت: مکاتبه لازم با شرکت هاي طراح از جمله K&P و Daedo صورت گرفته است و فکر مي کنم تا ۱۵ روز آينده اين هوگوها به دست ما برسد تا بتوانيم در مراحل آموزش و هماهنگي با دقت نظر بيشتري کار را پيش ببريم.

داور المپيکي تکواندو ايران در مورد تغييرات ايجاد شده گفت: مهمترين تغييرات آن را بايد به افزايش امتياز تنه از يک به دو، افزايش شکاف امتياز از ۱۲ به ۲۰ ، کاهش يک دقيقه اي راند طلايي، در راند طلايي گرفتن اخطار کامل(کامجون) باعث باخت خواهد شد، نيم اخطار حذف شد و تعداد اخطارها براي بازنده اعلام شدن ه از ۵ به ۱۰ اخطار افزايش يافت. 

مهدوي در مورد برنامه هاي خود براي کميته داوران گفت: تخصصي کردن داوري در سه بخش مبارزه، پومسه و هانمادانگ مهمترين برنامه ما براي اين کميته است که کارهاي اوليه آن انجام شده و در بخش علمي کارهايي صورت گرفته و در گام بعدي قصد داريم کليه داوران را در اين سه بخش تفکيک کنيم تا داوران در يک بخش به فعاليت خود ادامه دهند.

وي در پايان ادامه داد: يکي ديگر از برنامه هاي ما تشکيل شوراي فني داوران است. معتقدم داوران ما از شايسته ترين داوران تکواندو در دنيا هستند و بايد حضور پررنگتري در ميادين بين المللي داشته باشند. به همين دليل کميته فني داوران کار سياست گذاري اين کميته را بر عهده خواهد داشت تا بتوانيم در بحث اعزام داوران به سمت عدالت بيشتر گام  برداريم

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام