پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154917
قضاوت همه مسابقات تکواندو با قوانين جديد/ داوريها تخصصي مي شود
تاریخ انتشار : 1395/10/22 10:40:35
نمایش : 725
رئيس جديد کميته داوران فدراسيون تکواندو گفت: قوانين جديد داوري از ابتداي سال ۲۰۱۷ اجرايي شده و ما نيز برنامه هاي خود را براي اجراي اين قوانين تدوين کرده ايم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر:
حافظ مهدوي با بيان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: پس از آنکه قوانين جديد داوري از سوي فدراسيون جهاني به کشورها ابلاغ شد، ما هم در کميته داوران برنامه هايي را براي اجرايي کردن اين قوانين تدوين کرديم که از زمان برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي به انجام خواهد رسيد. 

وي افزود: قوانين جديد به صورت مکتوب براي آگاهي همه داوران تدوين و در اختيار گرفته ولي به صورت رسمي يک روز قبل از آغاز رقابتهاي انتخابي تيم ملي در هر دو بخش مردان و زنان، داوران اين رقابتها را در يک کلاس هماهنگي با قوانين آشنا و جزئيات رو تشريح مي کنيم. ضمن اينکه از اين پس در کليه مسابقات بخصوص رقابتهاي ليگ نيز قوانين جديد اجرا مي شود. 

رئيس کميته داوران در مورد «هوگو»هاي الکترونيکي هم گفت: مکاتبه لازم با شرکت هاي طراح از جمله K&P و Daedo صورت گرفته است و فکر مي کنم تا ۱۵ روز آينده اين هوگوها به دست ما برسد تا بتوانيم در مراحل آموزش و هماهنگي با دقت نظر بيشتري کار را پيش ببريم.

داور المپيکي تکواندو ايران در مورد تغييرات ايجاد شده گفت: مهمترين تغييرات آن را بايد به افزايش امتياز تنه از يک به دو، افزايش شکاف امتياز از ۱۲ به ۲۰ ، کاهش يک دقيقه اي راند طلايي، در راند طلايي گرفتن اخطار کامل(کامجون) باعث باخت خواهد شد، نيم اخطار حذف شد و تعداد اخطارها براي بازنده اعلام شدن ه از ۵ به ۱۰ اخطار افزايش يافت. 

مهدوي در مورد برنامه هاي خود براي کميته داوران گفت: تخصصي کردن داوري در سه بخش مبارزه، پومسه و هانمادانگ مهمترين برنامه ما براي اين کميته است که کارهاي اوليه آن انجام شده و در بخش علمي کارهايي صورت گرفته و در گام بعدي قصد داريم کليه داوران را در اين سه بخش تفکيک کنيم تا داوران در يک بخش به فعاليت خود ادامه دهند.

وي در پايان ادامه داد: يکي ديگر از برنامه هاي ما تشکيل شوراي فني داوران است. معتقدم داوران ما از شايسته ترين داوران تکواندو در دنيا هستند و بايد حضور پررنگتري در ميادين بين المللي داشته باشند. به همين دليل کميته فني داوران کار سياست گذاري اين کميته را بر عهده خواهد داشت تا بتوانيم در بحث اعزام داوران به سمت عدالت بيشتر گام  برداريم

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن