پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154932
سود و کارمزد تسهيلات کشاورزان خسارت ديده بخشيده مي شود
تاریخ انتشار : 1395/10/23 08:16:40
نمایش : 702
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مصوب کردند که سود و کارمزد و جريمه وامهاي دريافتي کشاورزان خسارت ديده از حوادث غيرمترقبه بخشوده شده و اصل وام آنان به مدت سه سال امهال مي‌شود.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايرنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه نوبت دوم روز چهارشنبه و در ادامه بررسي مواد ارجاعي لايحه برنامه ششم توسعه ماده 41 را مصوب کردند.
بر اساس ماده 41 تعيين تکليف استخدامي کارگزاران بيمه محصولات کشاورزي در بانک کشاورزي يا صندوق بيمه محصولات کشاورزي تا پايان سال دوم برنامه و پيش‌بيني سنوات همکاري آنها به عنوان سابقه خدمت پرداخت حق بيمه تامين اجتماعي سنوات گذشته همه با مستخدمين است.
نمايندگان مجلس همچنين ماده 42 را نيز حذف کردند.
ماده 42 مربوط به وظايف شرکت بازرگاني دولتي ايران و وزارت جهادکشاورزي به عنوان تنظيم کننده بازار بود.
نمايندگان مجلس همچنين ماده 43 را با 166 رأي موافق، 4 رأي مخالف و 1 رأي ممتنع از مجموع 200 نماينده حاضر در صحن موافقت کردند.
براساس بند (و) ماده 43 لايحه مذکور؛ سرمايه صندوق‌هاي حمايت از توسعه بخش کشاورزي به 7 درصد از ارزش سرمايه‌گذاري بخش کشاورزي و افزايش سرمايه بانک کشاورزي مطابق با استانداردهاي بين المللي از محل فروش املاک مازاد وزارت جهاد کشاورزي و بازپرداخت آن از حساب ذخيره ارزي و سهم دولت از بودجه سنواتي لحاظ مي شود.
براساس بند (ح) ماده 43 لايحه مذکور؛ سطح کلي حمايت از کشاورزي سالانه تا دو درصد ارزش توليد اين بخش ارتقا يابد.
براساس بند (ط) ماده 43 لايحه مذکور؛ سود و کارمزد و جريمه وامهاي دريافتي کشاورزان خسارت ديده از حوادث غيرمترقبه بخشوده شده و اصل وام آنان به مدت سه سال امهال مي‌شود. کارگروهي متشکل از جهاد کشاورزي، بانک مربوطه و فرمانداري شهرستان ميزان خسارت را مشخص مي‌کند.
براساس بند (ل) ماده 43 لايحه مذکور؛ توليد و پخش برنامه‌هاي آموزشي، ترويجي، مديريت مصرف آب، بهبود کمي و کيفي محصولات کشاورزي و فرآوري توليدات،حفاظت از محيط‌ زيست و منابع طبيعي کشور، بهره‌وري و انتقال يافته‌هاي علمي به بهره‌برداران، به سفارش و تامين مالي وزارت جهاد کشاورزي توسط سازمان صدا و سيما.
همچنين بر اساس بند (س) اين لايحه حداقل پانزده درصد (15%) از متوسط تسهيلات اعطايي بانک هاي عامل غيرتخصصي بخش کشاورزي.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن