پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154934
توصيه‌هاي يک متخصص طب سنتي براي افزايش هوش جنين
تاریخ انتشار : 1395/10/23 08:32:36
نمایش : 624
يک متخصص طب‌سنتي با بيان اينکه اگر مادران تدابير بارداري را رعايت کنند، جنين به سلامت دوره رشد خود را مي‌گذراند، گفت: مادراني که اين تدابير را رعايت نکنند، نبايد انتظار داشته باشند با خوردن چند ميوه يا غذا هوش فرزندشان زياد شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
مامک هاشمي‌حبيب‌آبادي در گفت‌وگو با ايسنا،
با اشاره به اينکه براي افزايش هوش و سلامت جنين بايد اصول کلي رعايت شود، اظهار کرد: در احاديث آمده «کُندر» براي افزايش هوش جنين مفيد است.

وي افزود: بر روي تاثيرگذاري کُندر تحقيقات اساسي صورت نگرفته، اما توصيه مي‌شود مادران باردار از هفته 12 تا 14 بارداري کُندر به اندازه يک نخود بجوند تا به طور کامل با بزاق دهان مخلوط شود. در طول 9 ماه بارداري بهتر است کُندر مورد استفاده قرار نگيرد به غير از زماني‌که اشاره شد چرا که استفاده زياد آن عوارض خاصي به همراه دارد.

وي تصريح کرد: با توجه به اينکه ممکن است جنس تقلبي کُندر در بازار عرضه شود يا به علت مشابهت افراد گياه ديگري را خريداري کنند، بهتر است زياد مورد استفاده قرار نگيرد تا از عوارض آن جلوگيري شود.

عضو هيئت مديره و مسئول کميته روابط عمومي انجمن علمي طب‌سنتي ايران، خاطرنشان کرد: همچنين گوش دادن به موسيقي‌هاي آرامش‌بخش بر افزايش هوش جنين تأثير مثبتي دارد.

وي گوش سپردن به قرائت قرآن در تقويت هوش جنين را مهم دانست و ادامه داد: بوييدن عطرهاي طبيعي مانند گل‌محمدي و بهارنارنج نيز از اهميت بالايي برخوردار است.

هاشمي‌حبيب‌آبادي با بيان اينکه بوييدن ليمو علاوه بر افزايش هوش جنين، بر رفع ويار بارداري هم تاثيرگذار است، گفت: هِل را هم مي‌توان در افزايش هوش جنين مهم دانست.

وي قرار داشتن مادر در حالت آرامش و به دور از تنش و اضطراف را در افزايش هوش جنين قابل اهميت دانست و عنوان کرد: بخش زيادي از هوش پس از تولد جنين شکل مي‌گيرد. بر اين اساس بايد تقويت هوش پس از تولد هم مدنظر مادر قرار داشته باشد.

اين متخصص طب‌سنتي با بيان اينکه ماساژ آرام نوزاد در ساعات اوليه تولد بر هوش تأثير دارد، ورزش را داراي اهميت دانست و يادآور شد: در دوران بارداري مادران بايد ورزش معتدل داشته باشند؛ به ويژه افرادي که دچار فشارخون، ديابت يا افزايش وزن هستند؛ چرا که ورزش علاوه بر قوت عضلات، به زايمان طبيعي کمک کرده و روي افزايش هوش جنين تاثير مي‌گذارد.

 

اعتياد مادر، يکي از علل سقط جنين

 

هاشمي‌حبيب‌آبادي موادمخدر را تهديدي جدي براي جنين عنوان و اعلام کرد: مصرف موادمخدر همچون سيگار باعث مي‌شود جنين اکسيژن کمتري دريافت کند.

وي با تأکيد بر اينکه مصرف موادمخدر اثرات منفي بر روي جنين مي‌گذارد، گفت: علاوه بر وزن کم نوزاد، بروز انواع تشنج‌ها و آسيب‌هاي مغزي از ديگر معايب مصرف موادمخدر است.

وي با بيان اينکه به لحاظ نوع ماده‌مخدر مصرفي مادر، عوارض متفاوت است، خاطرنشان کرد: حتي ممکن است اين امر به سقط جنين يا مرده‌زايي منجر شود.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن