پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 167697
پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در اولويت قرار دارد/بيش از 11 ميليون نفر در وضعيت نامناسبي در اطراف شهرهاي بزرگ زندگي مي کنند
تاریخ انتشار : 1396/06/28 10:56:41
نمایش : 172
معاون اول رييس جمهوري با تاکيد بر اين که پيشگيري در زمينه آسيب هاي اجتماعي وظيفه اصلي دولت است که در اولويت قرار دارد ، گفت: در حال حاضر بيش از 11 ميليون نفر در وضعيت نامناسبي به عنوان حاشيه نشين در اطراف شهرهاي بزرگ زندگي مي کنند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  خبرنگار سياسي ايرنا ، اسحاق جهانگيري روز سه شنبه در مراسم بهره برداري از 150 مرکز اورژانس کشور افزود: اگر چه بايد درمان انجام شود ولي موضوعي که بيش از درمان در دستور کار بايد قرار دارد، پيشگيري است .
وي ادامه داد: هر قدمي در راستاي عدالت و توسعه همه جانبه کشور و در زمينه مبارزه جدي با فساد گسترده که در کشور برداريم و هر اقدامي که براي رفع تبعيض از گروه هاي اجتماعي ، اقوام وقشرهاي آسيب پذير انجام شود زمينه اي براي از بين بردن آسيب هاي اجتماعي است.
وي ادامه داد: با آسيب ديدگان اجتماعي بايد به ديده بيمار نگاه شود ودر اين زمينه برنامه جدي در دستور کار قرار گيرد چراکه آسيب هاي اجتماعي مي تواند مخاطراتي بوجود آورد که مباحث مادي و معنوي را بطور جدي با خطر مواجه کند .
معاون اول رييس جمهوري با يادآوري اين که در زمينه آسيب هاي اجتماعي پنج اولويت در دستور کار قرار دارد، گفت: نخستين موضوع ساماندهي مناطق حاشيه نشين در اطراف شهرهاي بزرگ است که در حال حاضر بيش از 11 ميليون نفر در وضعيت نامناسبي به عنوان حاشيه نشيني در اطراف شهرهاي بزرگ زندگي مي کنند .
جهانگيري گفت: بايد به موضوعاتي که باعث شد مردم روستاها که زماني کانون توليد بودند، مهاجرت کنند و به حاشيه شهرها بيايند پرداخته شود .
وي افزود: اعتياد به مواد مخدر موضوع ديگري است که در اولويت قرار دارد و متاسفانه به شکل جديد مواد مخدر تبديل شده که يکي از نگراني هاي جدي گسترش بين بخش جوان وزنان جامعه است . همچنين موضوع طلاق مساله ديگري است که در جامعه به عنوان آسيب بزرگ در دسيتور کار قرار دارد .
معاون اول رييس جمهوري اضافه کرد: در شهرهاي بزرگ و بخصوص تهران اين مساله کانون خانواده ها را برهم ريخته است و خانواده در کشور جزء کانون هايي است که پيشگيري کننده از آسيب هاي اجتماعي است .
جهانگيري ادامه داد : مساله مفاسد اخلاقي نيز از ديگر اولويت هاي کاري قرار دارد و مناطق حاد وبحراني جرم خيز نيز از ديگر موضوعاتي است که بايد به آنها بطور جدي پرداخته شود .
وي افزود: مهم اين است که نمي توان از کنار اين مسايل به سادگي گذشت و نه صرفا با شيوه خشن وقضايي و امنيتي برخورد کرد واز سوي ديگر با پاک کردن صورت مساله تنها مساله را پيچيده و حل مساله دشوار تر خواهد شد .
معاون اول رييس جمهوري اضافه کرد: واقعيت در معرض آسيب هاي اجتماعي بودن مردم را بايد پذيرفت وبايد راه هاي اصولي و دقيقي را براي مقابله شناسايي کرد و درست کردن دهها وصدها مرکز اورژانس اجتماعي توسط سازمان بهزيستي نشانگر مقابله با اين موضوع است .
جهانگيري تصريح کرد: بايد از نخبگان وصاحب نظران در اين بخش مشاوره گرفت تا در سبک زندگي اصلاحاتي انجام و موضوعات آسيب هاي اجتماعي ريشه اي حل شود.
ادامه دارد...
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام