پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 167776
ترامپ نمي‌فهمد و نخواهد فهميد که دنيا تغيير کرده است
تاریخ انتشار : 1396/07/02 11:35:38
نمایش : 236
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سخنان خصمانه رئيس‌جمهور آمريکا عليه ايران گفت: آقاي ترامپ نفهميده و با سطح فکري که دارد، نخواهد فهميد که دنيا تغيير کرده است.

به گزارش   پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرنگار مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي در آغاز جلسه علني امروز مجلس با تبريک آغاز سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها و مدارس کشور به اساتيد، معلمان، دانش‌آموزان و دانشجويان، فرا رسيدن ماه محرم را نيز گرامي داشت و تسليت گفت.

وي اظهار داشت: امام حسين (ع) نهضتي را پايه‌گذاري کرد که مبارزات ضد ظلم تاريخ بشريت را هدف و جهت ديگري داد. امام حسين (ع) هنگام ورود به کربلا که در چنين ايامي بوده است، در خطبه کوتاهي فرمود که «آيا حق را نمي‌بينيد که به آن عمل نمي‌شود و باطل را که از آن نهي نمي‌شود!؟» و کلامي فرمود که مسير مبارزات عليه ظالمان و مستکبران را به ملت‌ها نشان داد که من مرگ را جز سعادت و زندگي با ظالمان را جز ننگ و ذلت نمي‌بينم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پايه‌گذاري مکتب زندگي مجاهدانه توسط امام حسين (ع) گفت: پس از انقلاب اسلامي با رهبري‌هاي پيشواي بزرگ انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره)، ملت ايران اين رهنمود را در مقام عمل محقق کرد؛ رمز پيروزي ملت ايران در ايام دفاع‌مقدس که اين روزها يادآور آن است، در همين نکته نهفته که زندگي اجتماعي ملت ايران بر مجاهدت استوار شده است.

لاريجاني ادامه داد: لازم است از سخنان روشنگرانه و صريح رئيس‌جمهور محترم در مجمع عمومي سازمان ملل متحد که پاسخ درخوري به سخنان توهم‌انگيز و پوچ رئيس‌جمهور آمريکا بود، تشکر کنم؛ آقاي ترامپ نفهميد و به نظر مي‌رسد با سطح فکري که دارد، نخواهد فهميد که دنيا تغيير کرده است و ملت‌ها بيدار شده‌اند و به خوبي دريافته‌اند که ايران پس از انقلاب عليرغم همه دسيسه‌هاي شرق و غرب، با مجاهدت ملت توانسته اهداف انقلابي خود را محقق کند.

وي افزود: ملت ايران توانسته است کشوري را که زماني انگشت‌نماي ژاندارمي آمريکا در منطقه بود، به ملتي سرافراز و با آرمان‌هاي آزاديخواهانه تبديل کند؛ اين حادثه مهم را ساير ملل نيز مشاهده کرده‌اند.

ترامپ نيم قرن از حوادث دنيا عقب است

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: با انقلاب اسلامي ايران نوعي بيداري و هوشياري سياسي در ملل جهان به وجود آمد که با لاف‌زني‌هاي توخالي امثال ترامپ تغيير نمي‌کند.

لاريجاني خاطرنشان کرد: ترامپ حکومت ايران را ديکتاتوري خوانده و آرزو کرده است که يکبار ديگر شرايط عوض شود و مردم ايران در آرامش و رفاه قرار گيرند؛ قاعدتاً منظورش تکرار حکومت دست‌نشانده آمريکا است که بار ديگر آنها را خوشحال کند.

وي گفت: ملت ايران حدود ۴۰ سال است که با خوشحالي و استواري، حکومت دست‌نشانده آمريکا را نابود و دموکراسي را جايگزين آن کرده‌اند؛ آقاي ترامپ، شما ظاهراً نيم قرن از حوادث دنيا عقب هستيد!

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشارکت بيش از ۷۳ درصدي ملت ايران در انتخابات رياست جمهوري اخير اظهار داشت: چطور اين واقعيت را که بيش از ۱۰۰ کشور در مراسم تحليف رئيس‌جمهور به احترام رأي ملت ايران شرکت کردند، نمي‌بينيد؟ ترامپ ادعا کرده است که ايران داراي پوشش کاذب دموکراسي است؛ آيا ايران پوشش کاذب دموکراسي دارد يا در انتخابات اخير آمريکا که اگر معيار، رأي واقعي مردم بود، شما آراي لازم را کسب نکرديد؟

لاريجاني با اشاره به ادعاي ترامپ مبني بر حمايت ايران از تروريست در منطقه عنوان کرد: به نظر مي‌رسد مسئولان رژيم آمريکا دچار وارونگي ذهني شده‌اند؛ مگر وزير خارجه قبلي آمريکا در کتاب خاطرات خود اعلام نکرد که آمريکا، داعش را به وجود آورد و از آن حمايت کرد؟ ما با اطلاعات به اين نتيجه رسيده بوديم، اما اين اقرار خودتان است.

ترامپ حرف آخر ما را درباره برجام بشنود

وي خاطرنشان کرد: وقتي که داعش در عراق و سوريه مردم را به خاک و خون کشيد، اين ايران بود که با کمک‌هاي خود آنها را سرکوب کرد؛ ظاهراً ترامپ پيرو مکتبي است که دروغ را آنقدر محکم مي‌گويند که خودشان هم باور مي‌کنند!

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تناقض ادعاهاي آمريکا درباره بحران يمن به موازات دادن اسلحه به عربستان سعودي اظهار داشت: ترامپ سخن هميشگي خود را هم تکرار کرد که توافق هسته‌اي ايران و ۱+۵ براي ايالات متحده آمريکا خجالت‌آور است؛ اينکه براي شما خجالت‌آور هست يا نيست، به ما ربطي ندارد. اين يک معاهده بين‌المللي است که شوراي امنيت آن را تأئيد کرده و آمريکا به انحاي مختلف نسبت به آن بدعهدي کرده است.

وي تصريح کرد: ملت ايران با حوصله و تدبير عمل مي‌کند و البته ما هم فکر نمي‌کنيم که شما (ترامپ) حرف آخر ما را شنيده باشيد که ممکن است با شرايط غيرقابل باور و غيرقابل بازگشت مواجه شويد؛ البته آقاي ترامپ در سازمان ملل پاسخ خود را دريافت کرد؛ اکثر قريب به اتفاق‌ رهبران جهان سخنان وي را ريشخند و از برجام حمايت کردند؛ جز رژيم صهيونيستي که مسئولان آمريکا را بازيچه خود قرار دادند.

لاريجاني با بيان اينکه ادبيات موهن ترامپ در تراز شغل کاباره‌داري اوست، تأکيد کرد: اين ادبيات موهن آن هم همراه با اطلاعات غلط در صحن سازمان ملل متحد نشانه افول آمريکا است؛ چرا که قدرت رهبران دنيا در عقلانيت گفتاري و رفتاري است؛ نه در عربده‌کشي و نااهلانه سخن گفتن.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: آيا براي آمريکا بهتر نبود که به جاي اين اتهامات به جمهوري اسلامي، درباره نسل‌کشي در ميانمار سخن مي‌گفت؟ در همين‌جا از کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تشکر مي‌کنم که در روزهاي اخير مستمراً پيگير موضوع کمک‌رساني به مسلمانان مظلوم ميانمار بوده‌اند.

تأکيد بر تقويت توان موشکي براي بازدارندگي

وي همچنين با تأکيد بر توجه جدي مجلس شوراي اسلامي به تقويت بنيه دفاعي و توان موشکي کشور اظهار داشت: در مصوبه اخير مجلس نيز منابع لازم براي اين امر در نظر گرفته شده است و با توجه به سوابق ما در جنگ تحميلي، تقويت بنيه دفاعي جهت بازدارندگي از راهبردهاي دفاعي ماست‌ و برخلاف آنچه رئيس‌جمهور آمريکا با شيطنت مطرح کرد، ما با همسايگان خود زندگي صلح‌آميز و توأم متقابل داريم و اين جزو اصول سياست خارجي ماست.

لاريجاني خاطرنشان کرد: البته طبيعي است که در برخي موضوعات اختلاف نظر هم داشته باشيم، اما اين امر مانع همزيستي مسالمت‌آميز ما نبوده و نخواهد بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به برگزاري آرام حج امسال گفت: اگرچه با دولت عربستان در برخي مسائل اختلاف جدي داريم، اما از تدارک مناسب براي حجاج تشکر مي‌کنيم.

همه‌پرسي اقليم کردستان، عراق را تا سال‌ها گرفتار کشمکش خواهد کرد

وي با توصيه به مسئولان اقليم کردستان عراق براي توجه به شرايط منطقه اظهار داشت: مراقب باشند که با احساسات وارد ميدان نشوند که آرامش عراق را به هم بزند؛ مردم عراق پس از سال‌ها تحمل ديکتاتوري سفّاکانه صدام و پس از دخالت نظامي سبوعانه آمريکا، نظامي دموکراتيک ايجاد کرده‌اند.

لاريجاني افزود: هرچند از ابتداي دوره جديد، کشورهايي با ايجاد درگيري‌هاي تروريستي مشکلاتي براي عراق ايجاد کرده‌اند، اما ملت رشيد عراق توانستند بر همه دشواري‌ها فائق بيايند و امروز عراق کشوري بزرگ و صاحب سرمايه است و مي‌تواند زندگي سعادتمدانه‌اي را براي خود تدارک ببيند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد: کساني که اين فکر را در اقليم کردستان تدارک ديده‌اند، موجب ماجراجويي جديدي براي ملت عراق مي‌شوند که تا سال‌ها آن را درگير کشمکش خواهد کرد و نتيجه آن، عقب‌افتادگي ملت عراق خواهد بود.

وي با اشاره به حمايت و کمک جمهوري اسلامي از اقليم کردستان در حواث تروريستي سال‌هاي اخير تصريح کرد: در عين حال نمي‌توانيم خطرات بحران جديد براي ملت عراق را ناديده بگيريم.

لاريجاني، ارتحال عالم مجاهد و پارسا حضرت آيت‌الله راستي کاشاني را تسليت گفت.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در پايان همچنين درگذشت والده بهمن طاهرخاني نماينده مردم تاکستان را نيز به وي و خانواده‌اش تسليت گفت.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام