پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168246
رئيس اداره کتابخانه هاي کيار در آستانه هفته کتاب:
ترويج فرهنگ کتابخواني نيازمند حرکت هماهنگ و همسوي همگاني است است
تاریخ انتشار : 1396/08/20
نمایش : 518
رئيس اداره کتابخانه هاي شهرستان کيار در جلسه برنامه ريز هفته کتاب ويژه برنامه هاي پيش بيني شده در اين هفته را تشريح کرد.
به گزارش کيار بيدار سيدايرج حسيني در جلسه انجمن  کتابخانه هاي عمومي شهرستان کيار گفت: عضويت ويژه کتابخانه هاي شهرستان و برپايي نمايشگاه کتاب برنامه هاي ويژه هفته کتاب است که توسط اداره کتابخانه هاي شهرستان کيار برگزار مي شود.

وي افزود: در حال حاضر در شهرهاي شلمزار، گهرو، ناغان و روستاهاي دزک و  سرتشنيز کتابخانه عمومي وجود دارد  و زمينه احداث کتابخانه در شهر دستنا هم با تامين زمين مورد نياز از سوي اهالي فراهم شده است. 

حسيني در ادامه گفت: در حال حاضر بيش از 2400نفر عضو کتابخانه هاي شهرها و روستاهاي شهرستان کيار هستند که تعداد 68000جلد کتاب جهت اين اعضا در کتابخانه هاي شهرستان کيار تهيه شده است.

رئيس اداره کتابخانه هاي شهرستان کيار در خصوص مشکلات خاص کتاب و کتابخواني در شهرستان کيار گفت: متاسفانه فرهنگ کتابخواني در شهرستان کيار نهادينه نشده است کتاب ها مهجور واقع شده اند و لازم است همه در اين زمينه احساس تکليف کنند و با حرکتي هماهنگ و همسو نهادهاي فرهنگي همچون اداره کتابخانه ها، فرهنگ و ارشاد اسلامي، بسيج، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، اداره تبليغات اسلامي، شبکه بهداشت و درمان و نهادهاي اجرايي همچون دهياري ها و شهرداري ها نهضت کتابخواني را ايجاد نمايند.

حسيني در خصوص تجهيز کتابخانه هاي شهرستان کيار به تازه هاي کتاب هم گفت: با توجه به اينکه کتاب مورد نياز کتابخانه ها به صورت متمرکز و از تهران تامين مي شود مطالبات کتابخوانان شهرستان کمتر مد نظر قرار داده مي شود و برخي کتابهاي موجود در کتابخانه هاي کيار تا سال هاي سال متقاضي مطالعه ندارند.

وي در ادامه به  سهم نيم درصدي کتابخانه هاي شهرستان کيار از درآمدهاي شهرداري ها و دهياري ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه عدم پرداخت سهم کتابخانه ها از درآمدهاي شهرداري ها و دهياري باعث شده است مشکلات عديده اقتصادي براي کتابخانه ها ايجاد شود.

حسيني به درآمد پائين کتابداران در مقايسه حقوق آنان با کارکنان ديگر نهادها و دستگاه ها اشاره کرد و گفتک پائين بودن درآمد کتابداران باعث بي انگيزگي اين عزيزان  شده است که اين بي انگيزگي هم به نوعي در کار آنان اثرگذار مي شود که اميدواريم تصميم گيران در سطح کلان براي اين قشر زحمت کش هم تدبير بيانديشند.

وي در پايان به فرارسيدن هفته کتاب از تاريخ 25 آبان ماه تا 2آذر اشاره کرد و گفت: طي اين هفته عضويت متقاضيان عضويت در کتابخانه هاي شهرستان کيار به صورت رايگان انجام مي شود و در کتابخانه هاي شهرستان کيار نمايشگاه هاي کتاب به صورت نمايشگاه هاي کتابخانه اي برگزار مي شود که اميدواريم با اين اقدامات سهمي در ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني در شهرستان کيار ايفا نمائيم.

به گزارش کيار بيدار شهرستان کيار از شهرستان هاي نه گانه استان چهارمحال و بختياري است و جمعيتي نزديک به 60000نفر در اين شهرستان در قالب 4شهر و 54روستا سکونت دارند.
انتهاي پيام/580ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام