پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168379
انتظار ندارم روحاني کاملا به سمت يک طيف حرکت کند
تاریخ انتشار : 1396/08/27 10:10:21
نمایش : 272
فعال سياسي اصلاح طلب درباره نوع گرايش سياسي رئيس جمهور در چهار سال آينده گفت: انتظار ندارم که روحاني کاملا به سمت يک طيف حرکت کند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر:
محمد هاشمي فعال سياسي اصلاح طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نسبت سياسي دولت با اصلاح طلبان اظهار کرد: دولت با مشارکت اصلاح طلبان تشکيل شده است. اصلاح طلبان در دولت مسئوليت دارند و همکاري مي کنند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا روحاني در دولت سهم مناسبي به اصلاح طلبان داده است گفت: با توجه به شرايط کشور و مجموعه محدوديت هاي روحاني در چينش کابينه، اصلاح طلبان سهم مناسبي از کابينه دارند.

عضو سابق حزب کارگزاران با اشاره به چرايي انتقاد اصلاح طلبان از روحاني در هفته هاي اخير اظهار کرد: اين انتقادها تشکيلاتي نبوده بلکه فردي بوده است. فردي ممکن است در جامعه اصلاح طلب يا اصولگرا باشد و اصلا وابستگي جناحي هم نداشته باشد و در عين حال نقدي را متوجه دولت کند.

وي در همين باره تاکيد کرد: اين نقد مي تواند مبتني بر توقع شخصي باشد اما اين را نبايد به حساب جريان و طيف گذاشت. اين مسائل، فردي است و در جامعه ما وجود داشته و دارد.

رئيس اسبق سازمان صداوسيما در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه رئيس جمهور در چهار سال آينده بيشتر به سمت اصولگرايان چرخش خواهد داشت يا به سمت اصلاح طلبان گفت: روحاني از نظر گرايش هاي فکري، بر اساس تعريف‌هاي رايج و طيفي، اصلاح طلب يا اصولگرا نيست.

هاشمي ادامه داد: روحاني، ارزش هايي که هم در ميان اصولگرايان هست و هم در ميان اصلاح طلبان را قبول دارد. روحاني با گروه هاي مختلف تعامل و رفاقت دارد و پيش بيني نمي کنم و انتظار هم ندارم که روحاني کاملا به سمت يک طيف حرکت کند.

وي در همين باره تصريح کرد: به نظر من، روحاني در همين خط ميانه اي که دارد - که گاهي از آن تعبير به ميانه روي يا فراجناحي بودن مي شود - باقي خواهد ماند.  

هاشمي در بخش ديگري از اظهارات خود درباره تلاش نمايندگان نزديک به علي لاريجاني براي تاسيس حزب «معتدلين» گفت: بالاخره جريان هايي که امروز در کشور وجود دارند، هر کدام ضريب نفوذي در ميان مردم دارند؛ مثلا جريان اصولگرا حدود ۲۰ درصد در ميان مردم نفوذ دارد؛ اصلاح طلبان هم همين طور هستند.

وي با بيان اينکه شخصيت ها در ذهن مردم تعلق جناحي دارند افزود: مردم، علي لاريجاني و طيف وي را جزء طيف اصولگرا مي دانند و حالا هر تشکيلاتي و حزبي که توسط شخصيت هاي جناح اصولگرا تشکيل شود، از سبد راي اصولگرايان برمي دارد؛ يعني نمي تواند راي اعتدالگرايان يا اصلاح طلبان يا خاکستري ها را جذب کند.

هاشمي درباره اينکه اگر مرحوم هاشمي امروز در قيد حيات بود، نسبت به دولت چه موضعي از خود اتخاذ مي کرد، گفت: مرحوم هاشمي با توجه به ويژگي هايي که داشت، هميشه با سعه صدر با مسائل برخورد مي کرد و قضاوت عجولانه انجام نمي داد. هاشمي اگر زنده بود، اجازه مي داد که نتيجه کار دولت مقدار بيشتري مشخص شود چراکه هنوز دو ماه بيشتر از استقرار دولت نمي گذرد.

معاون اجرايي رئيس جمهور در دولت اصلاحات تصريح کرد: مرحوم هاشمي، نيروهاي ميانه، تکنوکرات و عملگرا را قبول داشت. مرحوم هاشمي هميشه مي گفت بايد تلاش کنيم که موانع را از جلوي پاي دولت برداريم؛ اگر چنين بشود، مشکلات حل خواهد شد.   

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام