پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168439
سخنران يادواره شهدا دزک و شهرک عدل:
بسيج شجره طيبه است/ بصيرت مهمترين خصوصيت بسيجيان بايد باشد
تاریخ انتشار : 1396/09/02
نمایش : 602
سخنران يادواره شهدا روستاي نمونه ايثارگري شهرستان کيار گفت: طبق آيات قرآن کريم بسيج شجره طيبه است.
به گزارش کيار بيدار  مهندس کاظمي در يادواره شهدا دزک و شهرک عدل گفت:  با توجه به آنچه خداوند باري تعالي در قرآن کريم و در آيه 24 سوره ابراهيم فرموده است بسيج براساس اصول و معيارهايي بنا نهاده شده است که بي شک مي توان بسيج را شجره طيبه دانست.

وي افزود:خداوند در قرآن مي فرمايند:أَلَمْ تَرَ كَيْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَاءِ ﴿۲۴﴾  آيا نديدى خدا چگونه مثل زده سخنى پاك كه مانند درختى پاك است كه ريشه‏ اش استوار و شاخه‏ اش در آسمان است (۲۴) که با توجه به معيارهايي که از اين آيه شريف برداشت مي شود و اصول و مبنايي که بسيج بر آن اساس شکل يافته است، بسيج مقدس و شجره اي طيبه است.

کاظمي در ادامه به تبيين اصول بسيجي گري و کساني که خود را بسيجي مي دانند پرداخت و گفت: اولين رط بسيجي بودن تونايي و قدرت ايستادگي در برابر بحران ها و طوفان ها است و همانگونه که درختان محکم و استوار در برابر تندبادها ايستادگي مي کنندبسيجيان هم در برابر طوفان هاي سهمگين استوار و محکم اند.

وي در تشريح دومين خصوصيت بسيجيان گفت: همانگونه که خداوند باري تعالي در آيه شريفه فرموده اند شجره طيبه در همه ي زمان ها ثمر دارد و بي شک اگر معيار حضور و فعاليت بسيج مطابقت با اصول شجره طيبه است پس بايد بسيج در مسيري حرکت کند که در همه زمينه ها مفيد و مثمر ثمر باشد همانگونه که از آغاز انقلاب تا کنون عمل نموده است.


سخنران يادواره شهدا روستاي دزک و شهرک عدل در خصوص سومين خصلت وخصوصيت بسيج و بسيجيان گفت: همانگونه که شجره طيبه طبق آيات قرآن کريم جز به امر خداوند ثمر نمي دهد و مطيع است بسيج و بسيجي هم بايد مطيع دستورات دين باشد دستورات و چارچوب هايي که در دين و با تشخيص ولي فقيه تعيين و مشخص مي شوند تا هر زمان و مکاني که خواست اداي تکليف کند تکليفش الهي شود و از هواي و هوس و خودرايي مصون بماند.

اين روزها شاهد موفقيت رزمندگان اسلام در نبرد با گروه داعش در کشور سوريه به فرماندهي سرلشکر سليماني هستيم و بي شک توفيقات سرلشکر سليماني همانگونه که خود ايشان تاکيد کردند جز با اطاعت از دستورات ولي فقيه محقق نشد.

کاظمي در ادامه سخنان خود افزود: بسيجياني که متخلق به اين صفات اخلاقي شوند به افرادي خدايي مبدل مي شوند و کسي که رنگ و بو و صورت و سيرت الهي به خود گيرد در جمع مدم و جامعه نيز انساني مفيد و سودمند ات که فايده و سودش به همگان مي رسد.

وي در بخشي از سخنان خود بيان داشت: همانگونه که خداوند در قرآن کريم اشاره فرموده است در برابر شجره طيبه شجره خبيثه نيز وجود دارد. درختي که ريشه اش به جايي بند نيست، در برابر طوفان ها با وزش کوچکتريمن بادي به هر جهت روانه مي شود و هيچ ثمر و سودي براي ديگران ندارد.


سخنران يادواره شهدا دزک و شهرک عدل در ادامه به معرفي ديگر خصوصيات بسيج و بسيجي اشاره کرد و گفت: يکي از مهمترين خصوصياتي که بايد بسيجي بدان مجهز شود داشتن بصيرت است. نداشتن بصيرت يعني افتادن به دام جهالت. حرکت تاريخ و ماندگار و جهاني امام حسين عليه السلام قيامي براي روشنگري و بالا بردن بصيرت مردم زمان و زمان هاي بعد از خود بود.

کاظمي در زمينه اهميت بصيرت به اتفاقي که در زمان حضرت موي عليه السلام افتاد اشاره کرد و گفت: خضرت موسي عليه السلام به امر خداوند به مدت 30روز براي عبادت عازم کوه طور شد اما مدت سي روز عادت به امر الهي از 30روز به 40روز افزايش يافت. حضرت موسي عليه السلام در عزيمت از کوه طور در جمع مردم شهر و ديارش متوجه شد که ايشان  به جاي عبادت الهي به سمت پرستش گوساله روي آورده اند که براي اين اتفاق برادرش هارون که در نبود حضرت موسي عليه السلام به عنوان جانشين و رهبر مردم  معرفي شده بود را به شدت مواخذه کرد و هارون دليل اين اتفاق را شخصي به نام سامري معرفي نمود.
در جامعه زمان حضرت موسي سامري فتنه انگيزي کرد همانگونه که در سال 88برخي در کشور جمهوري اسلامي ايران فتنه انگيزي نمودند و هنگامي که حضرت موسي دليل فتنه انگيزي سامري در جامعه را پرسيد سامري جواب داد: زماني که حضرت موسي براي عبادت از شهر خارج شد شيطان وارد عمل شد و به واسطه من  مردم را گمراه کرد چون جاهل بودند و جهالت داشتند. مردم گمراه شدند چون بصيرت نداشتند.

وي در ادامه بر اهميت بصيرت در بين بسيج و بسيجيان تاکيد کرد و گفت: بسيجي بايد در هر زمان و در هر مکان آماده کمک و خدمت به جامعه و مردم باشد و در کنار اين نگاه داراي بصيرت و شناخت از اوضاع و موقع شناس باشد.

کاظمي گفت: الحمدلله امروز داعش در سوريه محو و نابود شد اما در روزهاي آغازين حضور داعش برخي مي گفتند چرا ما بايد براي مبارزه با داعش عازم سوريه شويم؟ الحمدلله کساني که مانند شهيد حججي بصيرت داشتند و موقع شناس بودند براي مبارزه با داعش راهي سوريه شدند اما برخي نيز اين بصيرت را نداشتند.

 اميدواريم بصير باشيم و بتوانيم به موقع عمل و اقدام کنيم تا انشاالله در قيام جهاني حضرت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف در رکاب آن حضرت باشيم نه همچون سليملان صرد خزاعي بعد از قيام امام حسين وضعيت را دريابيم اما آنزمان ديگر دير شده باشد.

انتهاي پيام/580ک


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام