پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168451
از کاهش ارزش پول ملي نترسيم/ افت لير ترکيه را آباد کرد
تاریخ انتشار : 1396/09/02 09:46:16
نمایش : 240
نايب رئيس کميسيون تسهيل کسب و کار اتاق بازرگاني تهران معتقد است که دولت‌ها در ايران پايين آمدن ارزش پول ملي را منفي مي‌بينند در حاليکه امروز کشورهايي مثل چين و ترکيه با اين اقدام صنعت گردشگري شان را رونق داده‌ و صادرات شان را بهبود بخشيده‌اند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
احمد کيميايي اسدي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: به طور کلي کشورها براي آنکه صادرات خود را توسعه دهند در بعضي از مواقع ارزش واحد پول ملي شان را کاهش مي‌دهند.

وي ادامه داد: اين اتفاق منجر به اين مي‌شود که صادرات‌شان رونق بگيرد و بتوانند وضعيت توليد داخلي شان را ساماندهي کنند. به عنوان نمونه کشورهاي ترکيه و چين در مقاطعي ارزش پول ملي خود را با برنامه کاهش داده اند تا بتواند صادرات خود را در رقمي که مد نظر دارند نگه دارند.

عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني تهران افزود: متاسفانه در ايران اين موضوع خيلي خوب جا نيفتاده است و کاهش ارزش پول ملي براي دولت‌ها نکته منفي محسوب مي‌شود که فکر مي‌کنند اگر اين اتفاق بيفتد يک ضعف است. از ابتداي سال ۱۳۹۲ که دولت يازدهم سر کار آمد تاکنون ارزش لير تقريبا نصف شده است که اين نشان مي‌دهد ارزش پول ملي ترکيه به شدت پايين آمده است.

احمد کيميايي اسدي تصريح کرد: اين نشان ‌مي‌دهد که دولت‌ها در ايران به موضوع ارز به اين شکل نگاه مي‌کنند که ارزش پول ملي پايين نيايد. در ابتداي دولت يازدهم نرخ دلار حدود ۳۷۰۰ تومان بود و تا حدود دو ماه پيش هم همين قيمت بود و اکنون مدت کوتاهي است که گران شده است. مسئله ارز ارتباط مستقيم با صادرات ما دارد و مي‌تواند توليد مان را رونق ببخشد. ما مي‌توانيم مانند ديگر کشورها اين اقدام را با برنامه انجام دهيم چون به طور کلي به نفع‌مان خواهد بود.

نايب رئيس کميسيون تسهيل کسب و کار اتاق بازرگاني تهران افزود: امروز مشاهده مي‌کنيم که پايين آمدن ارزش پول ملي در ترکيه باعث شده است که سفر کردن به اين کشور از مسافرت به کيش و قشم ارزان‌تر تمام مي‌شود. اما ما به هر نحوي که شده مي‌خواهيم ارزش پول ملي‌مان را بالا نگه داريم و تنها کاري که مي‌کنيم اين است که با يارانه‌اي که مي‌دهيم کشورهاي ديگر را آباد مي‌کنيم. اين کشورها با اين اقدام صنعت گردشگري‌شان را راه مي‌اندازند و صادرات‌شان را افزايش مي‌دهند. اميدواريم که در اين مقطع حساس صادرات مان لطمه نخورد.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام