پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168654
پيمانکار تونل زره:
تکميل"تونل زره" اعتبارات ملي مي طلبد
تاریخ انتشار : 1396/09/26 00:11:11
نمایش : 959
پيمانکار پروژه تونل زره با ابراز ناخرسندي از بي مهري مسئولان در زمينه اجرا و تکميل تونل زره خواستار تخصيص اعتبارات ملي براي ه سرانجام رسيدن اين پروژه شد.
به گزارش کيار بيدار محمدي گفت:  تونل زره يکي از پروژه هاي جاده سازي در استان چهارمحال و بختياري است که احداث آن مي تواند 35کيلومتر از طول جاده ارتباطي شهرکرد، شلمزار، ناغان، ايذه را کاهش دهد.

وي در ادامه در خصوص دستآورد هاي احداث اين جاده گفت: دسترسي آسان مردم مشايخ و بخش ناغان به مرکز شهرستان کيار و استان چهارمحال و بختياري، کاهش طول سفر، کاهش مصرف سوخت و از سر گيري تردد خودروه ها از مسير شهرکرد به سمت ايذه و بر عکس  از م مزيت هاي احداث اين تونل است.

پيمانکار پروژه تونل زره با اشاره به اين مساله که اجرا و تکميل تونل زره و  8.5جاده هاي ارتباطي آن به ۳۰ميليارد تومان اعتبار نياز دارد گفت: اجراي پروژه زره از سال ۸۷ آغاز و از ۱4۰۰متر طول تونل پس از تحويل پروژه به ۳ شرکت پيمانکار فقط ۸۰۰متر آن حفاري شده است.

محمدي با انتقاد از عدم وصول مطالبات خود بابت اجراي 600متر از حفاري اين تونل گفت: ۲.۵ميليارد از اين پروژه طلبکاريم و فقط ۸۰۰ميليون آن تامين اعتبار شده است.

وي افزود: اين پروژه کاري بزرگ ات و اجراي آن نقش بسزايي در رشد و پيشرف شهرستان کيار  ايفا مي کند و بايد مسئولان اين پروژه را در ر رديف پروژه هاي ملي تعريف کنند نه پروژه استاني.

پيمانکار تونل زره در پايان مطالب خود گفت: 9سال از زمان آغاز پروژه زره گذشته است و تا 10سال شدن آن هم مدت زمان زيادي باقي نمانده است اما مشخصا عده اي با سنگ اندازي نمي خواهند اين پروژه به سرانجام برسد و با انتقال اعتبارات اين پروژه، اقدامات ديگري را در ساير شهرستانها پيگيري نمودند.
اظهارات پيمانکار تونل زره در حالي رسانه اي مي شود که مدير کل راه و شهرسازي استان چهارمحال و بختياري در سال 94از سرعت بالاي اجراي اين پروژه خبر داده بود.

به گزارش کيار بيدار تونل زره با ايجاد مسير دسترسي از زير کوه سوخته  شلمزار و ناغان را به هم متصل مي نمايد و  ضمن ايجاد دسترسي آسان براي اهالي بخش ناغان و  دهستان مشايخ بار ديگر باعث رونق سفر از مسير شهرکرد، شلمزار، ناغان به سمت استان خوزستان و کاهش بار ترافيکي مسير بروجن لردگان مي شود.

انتهاي پيام/580ک


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن