پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168672
هواي چهارمحال و بختياري سرد مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/09/26 10:56:44
نمایش : 507
معاون توسعه و پيش‌بيني هواشناسي چهارمحال و بختياري گفت: با خروج اين سامانه بارشي از استان پديده مه و کاهش دما پيش‌بيني شده که دماي هواي استان شش درجه سانتي‌گراد کاهش مي‌يابد و امکان يخ‌بندان در برخي از محورها وجود دارد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار ايسنا – منطقه چهارمحال و بختياري – با بيان اينکه بيشترين بارش‌ها طي 24 ساعت گذشته از ايستگاه لردگان با 18 ميلي‌متر گزارش شده است، افزود: بيشترين ميزان برف مربوط به ايستگاه‌هاي آورگان با هفت سانتي‌متر و در بلداجي و چلگرد هر کدام پنج سانتي‌متر برف باريده که عمده بارش‌ها در مناطق جنوبي استان بوده است.
وي افزود: ميزان بارش باران در ايستگاه بلداجي 9 ميلي‌متر، مالخليفه 7 ميلي‌متر، شلمزار 5 ميلي‌متر و ايستگاه‌هاي سورشجان، بن، شهرکرد، بروجن و سامان هر کدام يک‌‎ ميلي‌متر گزارش شده است.
قطره گفت: سامانه بارشي تا اواخر وقت امروز در استان حاکم بوده که در مناطق جنوبي استان بارش باران و در ساير نقاط استان بارش خفيف پيش‌بيني شده است.
وي ادامه داد: با خروج اين سامانه از استان پديده مه و کاهش دما پيش‌بيني شده که دماي هواي استان شش درجه سانتي‌گراد کاهش مي‌يابد و به دليل بارش‌ها امکان يخ‌بندان در برخي از محورها وجود دارد.
قطره خاطرنشان کرد: دماي هواي شهرکرد براي صبح روز يک‌شنبه به پنج درجه سانتي‌گراد زير صفر خواهد رسيد که متاسفانه با خروج اين سامانه، تا اوايل دي‌ماه بارندگي در سطح استان وجود ندارد.
وي با اشاره به اينکه ميانگين بارش‌ها در استان از ابتداي سال زراعي تاکنون به 38 ميلي‌متر رسيده است، اظهار کرد: با توجه به اينکه ميانگين بارش‌هاي سال زراعي گذشته در مدت مشابه به 152 ميلي‌متر و ميانگين بلندمدت بارش ‌ها 158 ميلي‌متر بوده با اين حال، بارش‌ها نسبت به ميانگين بلندمدت دوره مشابه 76 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 75 درصد کاهش يافته است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن