پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168746
گفتگوي کيار بيدار با رئيس آموزش و پرورش شهرستان کيار:
معاون آموزشي آموزش و پرورش بزودي معرفي مي شود/ مدارس کيار از نظر سخت افزاري در سطح بسيار ضعيفي قرار دارند
تاریخ انتشار : 1396/10/03 14:22:32
نمایش : 1299
سه ماه از سال تحصيلي گذشته است و امتحانات نيم سال اول در آستانه آغاز هستند اما همچنان کارمندان و فرهنگيان شهرستان کيار چشم انتظار معرفي معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش شهرستان هستند.
به گزارش کيار بيدار يکي از مهمترين خواسته هاي دانش آموزان، والدين و فرهنگيان شهرستان کيار   معرفي معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش شهرستان کيار است که با گذشت سه ماه از سال تحصيلي 96-97 و قرار گيري مدارس در آستانه امتحانات نيم سال اول معرفي نشده  است.

 خبرنگار کيار بيدار در اين راستا دليل اين مساله را از آقاي سيد ناصر حسيني رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان کيار جويا شد.

چرا بعد از گذشت سه ماه معاون آموزشي معرفي نشده است؟
 
رئيس اداره آموزش و پرورش کيار در پاسخ به اين سوال گفت:با توجه به اينکه مسئوليت مديريت اداه آموزش و پرورش شهرستان کيار از ابتداي مهر ماه سال جاري به بنده سپرده شد علي رغم برنامه ريزي هاي انجام شده جهت معرفي معاونين خود تمايل به همکاري با معاون آموزشي سابق اداره داشتيم  و ايشان تا روز پاياني نسبت به اعلام تصميم خود مبني بر ماندن در اداره  يا رفتن به جايي ديگر اعلام نظر ننمود و در نهايت در روز پاياني تصميم خوج از  اداره آموزش و پرورش و خدمت در جايي ديگر  را به ما اعلام کرد.

سيد ناصر حسيني افزود: از بين همکاران فرهنگي، توانمند و فرهيخته نسبت به شناسايي افراد مجرب، متعهد، توانمد و با سواد اقدامات لازم صورت گرفت و در نهايت گزينه ي نهايي جهت طي مراحل استعلام و تائيد صلاحيت به مراجع ذي صلاح معرفي شد.

وي افزود: با توجه به اينکه روند صدور استعلام ها روندي زمانبر و وقت گير است و معرفي معاون آموزشي اداره در آغازين روزهاي مهرماه انجام شده است منتظر اعلام نظر نهايي مراجع تائيد صلاحيت هستيم اما طي اين مدت با همکاري همکاران در تلاشيم مانع از ايجاد خلل در امور آموزشي به دليل عدم حضور معاون آموزشي معاون آموزشي شويم.

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان کيار افزود: هر چند عدم حضور معاون آموزشي باعث مشکلات راي اداره و فرهنگيان محترم و دانش آموزان و والدين آنها مي شود اما طي سه ماه گذشته عدم حضور معاون آموزشي باعث اشراف مجحموعه مديريت بر امور آموزشي شهرستان کيار شد.

چرا دانش آموزان کيار ترجيح مي دهند در مرکز استان تحصيل نمايند؟

حسيني در پاسخ به اين سوال نيز گفت: دبيران و معلمان شاغل در شهرستان کيار از جمله بهترين و کارآمد ترين معلمان سطح استان چهارمحال و بختياري هستند  ولي علاقه دانش آموزان کياري جهت تحصيل در شهرکرد دلايل ديگري دارد.

وي مشکلات سخت افزاري در مدارس شهرستان کيار اعم از کيفيت مدارس تنظير قدمت ساخت و امکانات موجود و فقدان برخي رشته هاي تحصيلي در شهرستان کيار را مهمترين دلايل حضور دانش آموزان کيار در مرکز استان براي ادامه تحصيل عنوان نمود.

رئيس اداره ٖآموزش و پرورش شهرستان کيار افزود: در حال حاضر علي رغم ممنوعيت هاي قانوني و صرفا براي ماندگاري دانش آموزان در شهرستان کيار کلاس هايي با آمار پائين تر از حد نرمال در برخي مدارس شهرستان تشکيل شده است که به اين دليل از طرف اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختياري زير سوال هستيم اما به خاطر دانش آموزان همچنان بر مواضع خود باقي هستينم.

وي در پايان گفت: مشکلات سخت افزاري در مدارس شهرستان کيار تا اندازه اي شديد است که تنها پژوهشگاه شهرستان کيار تا مهرماه سال جاري از وجود ويدئو پرژکتور بي بهره بود.

انتهاي پيام/580ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن