پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 168984
اولويت کارگروه دستمزد شوراي عالي کار اعلام شد
تاریخ انتشار : 1396/10/27 09:31:25
نمایش : 107
نماينده کارگران در شوراي عالي کار، بررسي نحوه تامين سبد معيشت کارگران و راه‌هاي حمايت از توليدکنندگان را در اولويت کارگروه دستمزد شوراي عالي کار عنوان کرد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
علي خدايي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت بررسي سبد معيشت کارگران در شوراي عالي کار اظهار کرد: کارگروه دستمزد فعاليت خود را دنبال مي‌کند و چگونگي تامين سبد معيشت خانوارها را مدنظر دارد.

وي ادامه داد: کارفرماها نظرشان اين است که بخشي از هزينه‌هاي سبد معيشت را دولت برعهده بگيرد. از آنجايي که دولت در مناسبات مزدي ما خود به عنوان کارفرما مطرح است، موضع ما به عنوان نمايندگان گروه کارگري با توجه به اينکه با دو کارفرماي بزرگ و کوچک در حال مذاکره هستيم، تامين سبد معيشت است.

عضو کانون عالي شوراهاي اسلامي کار افزود: طبعا هر کدام از دو شريک اجتماعي ما بخشي از اين هزينه‌ها را برعهده بگيرند هيچ تفاوتي نمي‌کند، خواسته ما اين است که دولت از توليدکنندگان حمايت کند و اين حمايت را در قالب‌هاي مختلف از جمله بخشودگي مالياتي نشان بدهد تا دستمزد به اندازه ارزش واقعي خود افزايش يابد.

خدايي درباره دو ميليون و ۵۰۰ هزار توماني که سال گذشته به عنوان رقم سبد هزينه ماهانه خانوارهاي کارگري در شوراي عالي کار پذيرفته شد، گفت: انتظار نداريم که از طريق يک روش غيرمنطقي به اين عدد برسيم چون وارد کردن شوک در بازار فعلي بدون فراهم کردن مقدمات مي‌تواند نتيجه معکوس بدهد و بخشي از کارگران شغل خود را از دست بدهند.

اين مقام مسئول کارگري ادامه داد: درصدديم تا يک سير منطقي را دنبال کنيم  و اولين هدفمان اين است که در مرحله اول و در شرايط فعلي به هيچ وجه کاهش قدرت خريد نداشته باشيم و افزايش دستمزد به نحوي باشد که کليه هزينه‌هاي ريالي تحميل شده سال جاري را پوشش بدهد و در مرحله دوم به توافق سر برنامه‌اي برسيم که طي چند سال فاصله عميقي که بين دستمزد و هزينه‌هاي سبد معيشت ايجاد شده از بين برود و شروع اين کار از امسال باشد تا بخشي از هزينه‌ها را امسال و بخشي ديگر را طي سالهاي آينده جبران کنيم و به تعريف مشخصي از حداقل‌هاي قانوني زندگي کارگران برسيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 28بهمن ماه
یک شنبه 29 بهمن ماه
دوشنبه 30 بهمن ماه 
سه شنبه 1اسفند ماه(تعطیل)
شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها
چهارشنبه 2اسفند ماه
پنج شنبه 3اسفند ماه
جمعه  4اسفند ماه
سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام