پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169012
آغاز ثبت نام کنکور ۹۷ از فردا/ دفترچه اول بهمن منتشر مي شود
تاریخ انتشار : 1396/10/30 10:02:31
نمایش : 245
مشاور عالي سازمان سنجش گفت: ثبت نام براي شرکت در کنکور سراسري ۹۷ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي از جمله رشته هاي با آزمون دانشگاه آزاد از فردا يکشنبه اول بهمن ماه ۹۶ آغاز مي شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر:
حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مهلت ثبت نام براي شرکت در کنکور سراسري سال ۹۷ تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي از جمله رشته هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي تا روز يکشنبه ۸ بهمن ماه ادامه دارد.

وي يادآور شد: ثبت نام صرفا از طريق سايت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام مي گيرد و دفترچه راهنماي ثبت نام حاوي شرايط و ضوابط شرکت در کنکور سراسري ۹۷ فردا يکشنبه اول بهمن همزمان با ثبت نام در آزمون منتشر مي شود.

مشاور عالي سازمان سنجش يادآور شد: کنکور سراسري سال ۹۷ در روزهاي پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تيرماه ۹۷ برگزار مي شود.

وي گفت: آزمون سراسري سال ۹۷ به منظور پذيرش دانشجو براي دوره هاي روزانه نوبت دوم يا شبانه، نيمه حضوري مجازي و پرديس هاي خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي و همچنين کد رشته هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود.

توکلي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت نام منحصرا اينترنتي انجام مي شود لذا داوطلبان لازم است به وسيله کارت هاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آن فعال است با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام، براي شرکت در آزمون، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: با توجه به اينکه در مراحل مختلف فرايند اين آزمون خدماتي از طريق ارسال پيام کوتاه به داوطلبان ارائه مي شود لذا داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه داشته باشند، مي توانند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ ۵ هزار ريال، به عنوان استفاده از خدمات پيام کوتاه از اين خدمات استفاده کنند.

توکلي ادامه داد: در آزمون سراسري سال ۹۷ دارندگان ديپلم نظام قديم، بدون توجه به نوع ديپلم و دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي و يا فارغ التحصيل پيش دانشگاهي بدون توجه به نوع مدرک پيش دانشگاهي با توجه به رشته هاي تحصيلي مورد علاقه خود که در جداول شماره ۲ تا ۶ دفترچه راهنماي شماره يک درج شده است، مي توانند منحصرا متقاضي يکي از گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر، و يا زبان هاي خارجي شوند و در تقاضانامه اينترنتي ثبت نام آن را ثبت کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش يادآورشد: در آزمون سراسري سال ۹۷، همانند آزمون سراسري سال ۹۶ به هر يک از داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و زبان هاي خارجي، اجازه داده شده است تا در صورتي که علاقمند به شرکت در گروه آزمايشي هنر نيز باشند، علاقمندي خود را در تقاضانامه ثبت نام اعلام کنند.

وي افزود: بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت نام اوليه با عنوان علاقمندي به شرکت در گروه هنر از طريق سايت سازمان اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش خاطرنشان کرد: به همين ترتيب به داوطلبان گروه هاي آزمايشي، رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و هنر اجازه داده شده است تا درصورتي که علاقمند به شرکت در گروه زبان هاي خارجي نيز باشند، علاقمندي خود را در تقاضا نامه ثبت نام اعلام کنند، بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت نام اوليه با عنوان علاقمندي به شرکت در گروه زبان هاي خارجي از طريق سايت سازمان اقدام کنند.

توکلي تصريح کرد: چنانچه داوطلبي علاقمند به شرکت در گزينش رشته هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي باشد لازم است ضمن اعلام علاقمندي در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ ۱۱۰ هزار ريال ديگر از طريق سايت سازمان اقدام و کارت اعتباري مربوط را دريافت کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: در رابطه با اعلام علاقمندي به رشته هاي پرديس هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران، در صورت اعلام رسمي وزارت آموزش و پرورش، براي پذيرش دانشجو در دانشگاه هاي مذکور مراتب در زمان پرينت کارت شرکت در آزمون و يا زمان انتخاب رشته به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

توکلي تاکيد کرد: داوطلبان پس از تکميل تقاضانامه اينترنتي ثبت نام و ارسال عکس و پس از دريافت شماره پرونده و کد پيگيري ثبت نام خود، مي توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت نامي، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرينت تهيه کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن