پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169257
تعيين منطقه احتمالي سقوط هواپيما/ جستجو در مناطق هموار ادامه يافت
تاریخ انتشار : 1396/11/30 08:42:01
نمایش : 355
هواپيماي تهران- ياسوج ۵۰ دقيقه بعد از پرواز از صفحه رادار ناپديد شد و همچنان لاشه هواپيما پيدا نشده ، جستجوي شبانه در مناطق هموار ادامه يافت و جستجوي هوايي به صبح امروز دوشنبه موکول شده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از خبرگزاري مهر - گروه استان‌ها: هواپيماي «اي تي آر ۷۲ – ۶۰۰ » متعلق به هواپيمايي آسمان ساعت هشت صبح يکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت فرودگاه ياسوج «تيک آف» کرد و در حدود ساعت ۸ و ۵۰ دقيقه هواپيما از صفحه رادار ناپديد شد.

مطابق اطلاعات اوليه اعلام‌شده از سوي مسئولان هواپيمايي آسمان هواپيما در ۱۴ مايلي شهر ياسوج و در نزديکي روستاي «بيده» به کوه دنا برخورد کرده است. مطابق آخرين اطلاعيه شرکت هواپيمايي آسمان يکي از مسافران پرواز تهران - ياسوج، از پرواز جامانده و تعداد مسافران هواپيماي سقوط کرده ۶۵ نفر بوده است.

پس از شنيدن خبر سقوط هواپيما گروه‌هاي امدادي به منطقه احتمالي اعزام شدند اما نامشخص بودن نقطه سقوط جستجوها را بي‌ثمر کرده است. جلسه ستاد بحران استان‌ها نيز در منطقه دنا کوه سميرم بدون هيچ مصوبه‌اي پايان يافت و جستجوها نيز تنها بر اساس گفته‌هاي شاهدان محلي انجام مي‌شود.

عمليات جستجو در منطقه پادناي سميرم در حال پيگيري است. اين منطقه در جوار رشته‌کوه بلند دنا قرارگرفته است و با جغرافياي کوهستاني خود، استان‌هاي اصفهان، چهارمحال بختياري و کهگيلويه و بويراحمد را به هم متصل مي‌کند.

تاکنون هيچ مسئول کشوري در محل حاضر نشده و با وجود سرما و تاريک شدن هوا، جستجو بسيار کند بوده و کمبود امکانات و تجهيزات ويژه نيز شرايط را دشوارتر کرده است.

 
 
 

آخرين اخبار از اين سانحه هوايي را در زير مي‌خوانيد.


۰۸:۱۶ استقرار پهبادها در منطقه/شرايط هنوز براي پرواز مساعد نيست

پهبادهايي در منطقه دنا مستقر شده اند که اگر شرايط مساعد شود آماده پرواز براي جست و جوي لاشه هواپيما هستند.


۰۸:۰۶ آغاز عمليات جستجوي زميني و هوايي براي يافتن لاشه هواپيما در دنا

با مساعد شدن وضعيت جوي، عمليات جستجوي زميني و هوايي براي يافتن لاشه هواپيما آغاز شد. يک فروند بالگرد هلال احمر از صبح امروز در حال گشت زني در ارتفاعات براي يافتن اثري از هواپيماست. همچنين تيم هاي کوهنورد  و يخ نورد نيز در حال صعود به ارتفاعات صعب العبور دناي شمالي هستند.


۰۸:۰۶ تمرکز جست و جوي لاشه هواپيما در روستاي نقل است/اعزام بالگرد

مديرعامل هلال احمر اصفهان گفت: تمرکز جست و جوي لاشه هواپيما در روستاي نقل است.


۰۸:۰۰ آغاز دومين روز تلاش براي يافتن لاشه هواپيما از ۵ صبح امروز

فرماندار شهرستان سميرم با اشاره به آغاز عمليات جستجو از ساعت پنج صبح امروز گفت: اين عمليات در قالب اکيپ هاي مختلف در حال انجام است.


۰۷:۵۷ تيمهاي تخصصي امداد و کوهنوردان در راه صعود به ارتفاعات دنا

مدير عامل آتش نشاني ياسوج گفت: تيمهاي تخصصي امداد و تيم کوهستان آتشنشاني و کوهنوردان در راه صعود هستند.

محمد رستمي در گفتگو با خبرنگار مهر، در منطقه احتمالي سقوط هواپيما افزود: بارش در منطقه قطع شده اما ورزش باد در منطقه شديد است و اين امر امدادرساني با بالگرد را مشکل مي کند.


۰۷:۰۳ جزييات اقدامات گروه‌هاي يازده‌گانه بررسي سانحه هوايي ياسوج

معاون مديرکل ايمني پرواز سازمان هواپيمايي کشوري زيرساخت هاي قانوني و نحوه تشکيل گروه هاي يازده گانه بررسي سانحه هوايي پرواز تهران ـ ياسوج را تشريح کرد.

براي خواندن مشروح خبر اينجا کليک کنيد.


۱:۴۵ فرماندار سميرم: جستجو در مناطق هموار ادامه دارد

 


 ۱:۳۰ تعمير اساسي موتورهاي«ATR» اخيرا در سوئد و فرانسه

 

 

مديرکل آموزش و بهسازي نيروي انساني شرکت هواپيمايي آسمان با تاکيد مجدد بر عدم نقص فني هواپيما گفت که اخيرا  هر دو موتور اين هواپيما يکي در سوئد و يکي در فرانسه، چک و تعمير اساسي شده است.

 

براي خواندن مشروح خبر اينجا کليک کنيد.


۲۳:۵۵ جلسه هماهنگي متخصصان هوايي در بخشداري بيده

هم اکنون جلسه هماهنگي و سازماندهي تجسس، نجات و بررسي سانحه توسط تيم‌هاي تخصصي سازمان هواپيمايي کشوري، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران و هواپيمايي آسمان در بخشداري بيده از توابع سميرم در حال برگزاري است.


۲۳:۰۱ منطقه احتمالي سقوط هواپيما مشخص شد

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اينکه منطقه تقريبي سقوط هواپيما تا حدودي مشخص شده است گفت: هماهنگي هاي لازم براي اعزام کارشناسان سازمان به منطقه در حال انجام است.

براي خواندن مشروح خبر اينجا کليک کنيد.


۲۲:۴۰ فيلم/ پاسخ به اينکه چرا سيستم مکان ياب هواپيما ( ELT ) عمل نکرد؟

 
 
 

۲۲:۳۵ اطلاعيه پزشکي قانوني استان کهگيلويه و بويراحمد

در اين اطلاعيه اعلام‌شده که خانواده‌هاي محترم مسافرين سانحه سقوط هواپيماي مسافربري  تهران- ياسوج جهت تسريع در اعلام تشخيص هويت جان‌باختگان لطفاً در اسرع وقت جهت آغاز اقدامات تشخيصي و بررسي‌هاي ژنتيکي با شماره تماس ۰۹۳۶۸۷۴۰۲۱۵ واحد روابط عمومي اداره کل پزشکي قانوني استان کهگيلويه و بويراحمد تماس حاصل فرماييد.


۲۲:۰۶ گروه‌هاي تخصصي کوهنوردي صبح دوشنبه به‌وسيله بالگرد به محل اعزام مي‌شوند

مديرعامل جمعيت هلال‌احمر کهگيلويه و بويراحمد گفت: گروه‌هاي تخصصي کوهنوردي دوشنبه صبح با بالگرد به ارتفاعات و محل‌هاي مشخص‌شده اعزام مي‌شوند.

وي افزود: مسئولان هواپيمايي کشور و نماينده مردم بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي نيز به محل رسيدند.


۲۱:۱۵ معاون وزير راه از حضور امدادگران در منطقه خبر داد

علي عابدزاده رئيس سازمان هواپيمايي کشوري درباره آخرين وضعيت عمليات امداد و نجات گفت: تيم تجسس و نجات به همراه کارشناسان سازمان هواپيمايي کشوري به سمت منطقه سانحه اعزام شدند که طي ساعات آينده به منطقه خواهند رسيد. اميدواريم دوشنبه با مساعد شدن شرايط جوي بتوانيم با استفاده از بالگرد و پهپاد، عمليات جستجو و نجات را ادامه دهيم.


۲۰:۴۲ سه‌نقطه براي جستجوي هواپيماي ياسوج مشخص‌شده است

معاون عمراني استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: نقاطي که براي جستجو مشخص‌شده در سه ضلع منطقه هستند که احتمال سقوط در آن‌ها بيشتر است.به‌احتمال‌زياد هواپيماي مسافربري در يکي از اين اضلاع سقوط کرده است.


۲۰:۳۲ رديابي تيم‌هاي هلال‌احمر در نقاط احتمالي سقوط هواپيما

مديرعامل هلال‌احمر اصفهان از رديابي تيم‌هاي هلال‌احمر در نقاط احتمالي سقوط هواپيما در سميرم خبر داد.


۲۰:۲۵ توقف عمليات جستجوي هواپيما/آغاز عمليات از ساعات اوليه صبح

مديرکل مديريت بحران استان اصفهان گفت: لحظاتي پيش عمليات جستجو متوقف و اين موضوع در ساعات اوليه صبح دوشنبه ادامه خواهد يافت.


۲۰:۱۹ مکان سقوط هواپيما با گذشت ۱۰ ساعت هنوز مشخص نيست

با گذشت ۱۰ ساعت از سقوط هواپيماي ياسوج هنوز محل سقوط هواپيما مشخص نشده است و گروه‌هاي امدادي در منطقه سردرگم هستند.

مشروح خبر را اينجا بخوانيد.


۱۹:۲۵ ورود سگ‌هاي جستجوگر هلال‌احمر به منطقه

چندين قلاده سگ زنده ياب و جستجوگر هلال‌احمر براي کمک به نيروهاي امدادي وارد منطقه سقوط هواپيما شدند.


۱۹:۱۷ اعلام ۳ روز عزاي عمومي در استان

استاندار  کهگيلويه و بويراحمد و آيت‌الله سيد شرف‌الدين ملک حسيني نماينده ولي‌فقيه در استان،  در پي جان باختن تعدادي از هم‌وطنان در حادثه سقوط هواپيماي تهران-ياسوج در ارتفاعات دنا، دوشنبه ۳۰ بهمن تا چهارشنبه دوم اسفندماه را در استان عزاي عمومي اعلام کردند.


۱۹:۰۸ تداوم جست‌وجوي لاشه هواپيما با بالگرد در صبح

رئيس سازمان امداد و نجات از تداوم جست‌وجو براي پيدا کردن لاشه هواپيماي تهران - ياسوج با استفاده از بالگرد در صبح خبر داد. مرتضي سليمي با اشاره به اينکه با آماده‌باش نيروهاي هلال‌احمر، عمليات جست‌وجوي لاشه هواپيما در سميرم از همان ابتدا آغاز شد، اظهار داشت: هم‌اکنون ۴۵ تيم با تجهيزات کامل مشغول به جست‌وجو در منطقه هستند.

وي ادامه داد: در صورت دستور رئيس ستاد مديريت بحران براي توقف عمليات جست‌وجو، اين عمليات متوقف خواهد شد.


۱۹:۰۷ آمادگي هوانيروز براي اعزام بالگرد به محل حادثه سقوط هواپيما

فرمانده پايگاه چهارم رزمي اصفهان گفت: از دقايق اوليه حادثه، بالگردها را مهياي پرواز کرده‌ايم اما متأسفانه به دليل شرايط نامساعد جوي، موفق به پرواز نشده‌ايم.

 
 
 

علي عفيف با اشاره به بارندگي در مناطق کوهستاني سميرم ادامه داد: متأسفانه شعاع ديد در اين منطقه کمتر از ۲۰۰ متر گزارش مي‌شود. درصورتي‌که اوضاع جوي هوا بهتر شود، صبح تيم‌هايمان را به محل تقريبي حادثه اعزام خواهيم کرد.


۱۸:۵۷ استاندار کهکيلويه و بويراحمد: ديد افقي به ۲۰۰متر رسيده است

استاندار کهکيلويه و بوير احمد در خصوص تداوم جست‌وجوي لاشه هواپيما، اظهار داشت: به دليل صعب‌العبور بودن منطقه امکان دسترسي به منطقه ميسر نبوده است که تيم زميني هم به منطقه اعزام‌شده است.

وي ادامه داد: باوجود بهره‌گيري از توان محلي و مردم منطقه، اما همچنان به دليل شرايط نامساعد جوي نتوانسته‌ايم مکان دقيق حادثه را مشخص کنيم. استاندار کهکيلويه و بويراحمد تصريح کرد: عمليات جست‌وجو بااين‌وجود متوقف نشده است و انتظار داريم در مدتي کوتاه بتوانيم لاشه را پيدا کنيم.

وي افزود: ستاد مديريت بحران کشور هم براي پيمايش در برف در حال اعزام به محل حادثه است.


۱۸:۵۵ رئيس سازمان امداد و نجات کشور: عمليات جستجو ادامه خواهد داشت/ تمامي نيروهاي امدادي از صبح امروز در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند


۱۸:۵۰ استاندار کهگيلويه و بوير احمد: به علت تاريکي هوا عمليات جستجوي زميني ادامه دارد


۱۸:۴۳ مسافري که جا ماند

کرامت نرگس نژاد مديرکل اسبق مسکن و شهرسازي استان از مسافرين پرواز تهران - ياسوج  بود که از پرواز جامانده است. وي که نامش در ليست مسافران اين پرواز اعلام شد، علت نرفتن به فرودگاه را احتمال لغو پرواز به دليل مشکلات جوي عنوان کرده است.


۱۸:۱۰ محور اصفهان- سميرم- ياسوج موقتاً مسدود شد

پليس‌راه راهور ناجا اعلام کرد: محور اصفهان- سميرم- ياسوج و بالعکس در استان‌هاي اصفهان و کهکيلويه و بويراحمد به دليل جلوگيري از تردد غيرضروري جهت تسهيل در عمليات امداد و نجات (سقوط هواپيما) تا اطلاع بعدي محدوديت ترافيکي در محور فوق اجرا شد.


۱۸:۰۲ دستور دادستان کل کشور

دادستان کل کشور با صدور پيامي، ضمن تسليت جان باختن تعدادي از هم‌وطنانمان در سانحه سقوط هواپيماي مسافربري تهران – ياسوج، از معاون حقوق عمومي خواست با تشکيل کارگروهي علت حادثه را بررسي کند.


۱۷:۲۳ حضور ۷۰کوهنورد متخصص در پادنا

مديرکل مديريت بحران استان اصفهان گفت: تاکنون ۷۰ کوهنورد متخصص به اين منطقه اعزام‌شده‌اند و اميدواريم بتوانيم جست‌وجو را ادامه دهيم.

 
 
 

۱۶:۴۰ بر اساس اعلام بيمه ايران هواپيماي ATR پرواز تهران - ياسوج تحت پوشش بيمه ايران بوده است


۱۶:۳۴ درخواست از کمپاني اي‌تي‌آر براي اعزام نماينده به ايران

وزير راه: با کمپاني ATR تماس گرفته‌ايم کارشناسان خود را بابت ارزيابي حادثه به ايران اعزام کنند تا نظر خود را درباره اين حادثه به ما اعلام کنند.


۱۶:۲۹ آخوندي: ادعاي نقص هواپيما قابل استناد نيست

عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي گفت: ادعاي نقص هواپيماي ATR قابل استناد نيست و لاشه هواپيما پيدا نشده است. ۷۰ کوهنورد به نقاط احتمالي سقوط هواپيما اعزام مي‌شوند.


۱۶:۲۴ ليست قطعي مسافران

هواپيمايي آسمان ليست اسامي مسافرين پرواز شماره ۳۷۰۴ مسير تهران – ياسوج را منتشر کرد :

۱)-  خليل آهنگران

۲)-  احمد   چرميان

۳)- سيد رضا  فاطمي طلب

۴)_ آرش قنبري کرمانشاه

۵)- اردشير راد

۶)- سيد بهزاد   سيادتي

۷)- سيد کرم اله صالحي پرور

۸)- حامد اميري

۹)- محمدهادي فهيمي هانزايي

۱۰)- ابوالقاسم فرهمندي

۱۱)- مهدي جاويد پور

۱۲)- عبدالاحد مرادي

۱۳)- فرهاد  آرامش نيا

۱۴)- سلمان آذري

۱۵)- فاطمه  دالوند

۱۶)- کوثر هرداني

۱۷)- محمد کبيريان

۱۸)- عليرضا کلهر

۱۹)- حامد مهدوي

۲۰)- مژگان نظري

۲۱)- جلال الدين اميري پور

۲۲)- حسين رستمي

۲۳)- مريم عابدي

۲۴)- احمد انوري

۲۵)- محمدحسين برزگري

۲۶)- رويا  داخته

۲۷)- مجيد اسلامي

۲۸)- مهدي قرالي

۲۹)- حسن رضا قرلاغي

۳۰)- ژيلا   قلي پور

۳۱)- زهرا  ايماني مهر

۳۲)-  عبدالرضا  کردي

۳۳)- محمد  نجات

۳۴)-  سيد نقي نشاطي فر

۳۵)- عبدالکاظم   نيسي

۳۶)-  محمد صادق نوري

۳۷)- امير  پورشعبان

۳۸)- رحمت اله صالحي پرور

۳۹)- بهروز شريف کاظمي

۴۰)- پريسا سوهاني

۴۱)- شاهبد ياري پور

۴۲)- شاهپور ياري پور

۴۳)- غلامعلي احمدي

۴۴)- ميلاد  علي پور

۴۵)- محسن   الله ويران زاده

۴۶)- افشين  انصاري

۴۷)- سيد ايليا دانشي

۴۸)- سيد طاها دانشي

۴۹)- محمد عيدي نيا

۵۰)- علي فرزانه

۵۱)-  حميدرضا هراوندخاني

۵۲)- عزت اله حق شناس

۵۳)-  ابراهيم  جعفريان سي سخت

۵۴)-  نرگس  خوباني

۵۵)- علي اکبر  نجمامي سخويدي

۵۶)- کرامت نرگس نژاد

۵۷)- محمدهادي نژاد صداقت

۵۸)- مصطفي رضايي

۵۹)- سيدابراهيم ساداتي

۶۰)-  محمدمهدي  سميعي نصرآبادي

اسامي کادر پروازي ATR۷۲

١-کاپيتان حجت الله فولاد

٢-خلبان دوم کاوه خليلي

٣- سرمهماندار محمد حسين فرش سنگي

٤- مهماندار بهنامرضايي نيارکي

اسامي کادر امنيت پرواز

۱- محمود بهشتي

۲- فرهاد معصومي


۱۶:۰۰ صدور پيام‌هاي تسليت در سطح بين‌المللي

رئيس‌جمهوري آذربايجان در پيامي سقوط هواپيماي ايراني را به حسن روحاني تسليت گفت. سخنگوي صدراعظم آلمان هم در پيامي با اعلام تسليت سقوط هواپيماي ايران، حادثه مذکور را «خبري تأسف‌آور» توصيف کرد و با مردم ايران و خانواده قربانيان اين رويداد ابراز همدردي کرد.

سفير آلمان در تهران در پيامي سقوط يک فروند هواپيماي مسافربري در ايران را تسليت گفت. سفارت فرانسه در تهران هم با انتشار پيامي حادثه سقوط يک فروند هواپيماي مسافربري در ايران را تسليت گفت و با مردم و مقامات اين کشور اعلام همبستگي کرد.

رئيس تحالف ملي شيعيان عراق در پيامي حادثه سقوط هواپيماي مسافربري در ايران را به رهبر انقلاب اسلامي، دولت و ملت ايران تسليت گفت. وزير خارجه ايتاليا در پيامي حادثه سقوط هواپيما را به مردم و دولت ايران تسليت گفت.

اتحاديه اروپا هم با صدور بيانيه‌اي سقوط هواپيما در ايران را به خانواده قربانيان اين حادثه تسليت گفت. «شيخ تميم بن حمد آل ثاني » امير قطر با ارسال پيامي به رييس جمهوري اسلامي ايران حادثه سقوط هواپيما و جان باختن جمعي از هموطنان ايراني را تسليت گفت.

پيش‌ازاين نيز رئيس‌جمهور روسيه در پيامي حادثه سقوط يک فروند هواپيماي مسافري در ايران را تسليت گفته بود.


۱۵:۴۵ موبايل يکي از مسافران هواپيما پرواز تهران- ياسوج روشن است

رئيس مرکز مديريت حوادث  کهگيلويه و بويراحمد گفت: از طريق GPS محل تقريبي سقوط هواپيما مشخص‌شده است. ولي هنوز چيزي از لاشه هواپيما يا پيکر مسافران پيدا نکرده‌ايم. اين سخنان در حالي است که معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان اصفهان به رسانه‌ها گفته است: در محلي که اعلام مي‌شد گوشي تلفن همراهي در آن روشن است نيز جست‌وجو انجام شد، ولي چيزي در آنجا هم پيدا نشد.

مديرکل مديريت بحران استانداري کهگيلويه و بويراحمد هم گفته است که رديابي مکان دقيق سقوط هواپيماي تهران-ياسوج از طريق موبايل يکي از مسافران اين هواپيما شايعه‌اي بيش نيست.

بااين‌حال مديرعامل شرکت مخابرات کهگيلويه و بويراحمد گفت که تلفن همراه خليل آهنگران از کارکنان سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي و يکي از ۶۰ مسافر سانحه دل‌خراش سقوط هواپيماي پرواز امروز تهران- ياسوج در محدوده جنوب روستاي کهنگان در شعاع ۱۲۰ کيلومتري سميرم اصفهان آنتن مي‌دهد.


۱۵:۳۲ مرگبارترين سوانح هواپيماهاي مسافرتي ايران


اخبار قبلي اين حادثه را اينجا و اينجا بخوانيد.


اين گزارش در حال تکميل است...

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن