پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169264
انيميشن خارق‌العاده از منظومه شمسي+فيلم
تاریخ انتشار : 1396/11/30 08:54:53
نمایش : 460
يک هنرمند اقدام به ساخت انيميشني کوتاه اما جالب از سياره‌هاي منظومه شمسي و قمرهاي آنها به همراه مقايسه اندازه‌هايشان کرده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا، "آلوارو گراسيا مونتايا" نام هنرمندي است که اخيراً يک انيميشن اعجاب‌انگيز از مقايسه اندازه سيارات و قمرهاي منظومه شمسي ساخته است.

يکي از آخرين نمونه‌هاي طراحي 3 بعدي، طراحي "آلوارو گراسيا مونتويا" از مقايسه اجرام موجود در منظومه خورشيدي است.

"مونتويا" توضيح مي‌دهد که هدف از اين پروژه ايجاد يک منبع اورجينال و افزودن اطلاعات موجود در مورد منظومه شمسي بوده است.

وي مي‌گويد: اين فيلم، مقايسه اندازه برخي از مهمترين اجرام آسماني را در منظومه خورشيدي شامل سيارات، سياره‌هاي کوتوله، سيارک‌ها و ماهواره‌ها نشان مي‌دهد. اگرچه اين نوع مقايسه‌ها بسيار محبوب هستند و نسخه‌هاي متعددي از آن در اينترنت وجود دارد، اما من تصميم گرفتم نسخه شخصي خود را با کيفيتي خاص بسازم.

وي افزود: اين ويديو مي‌تواند اطلاعاتي را به مردم اضافه کند که غالبا نمي‌دانند و يا يک جنبه بصري متفاوت ارائه دهد.

اين هنرمند هميشه يک نقطه آغاز جالب را در نظر مي‌گيرد. وي در اين مورد جرم آسماني "تونگوسکا"(Tunguska) را در نظر گرفته که محلي در سيبري است که يک شهاب‌سنگ در تاريخ 30 ژوئن 1908 با زمين برخورد کرد، و چندين حيوان و درخت را در آن منطقه نابود کرد.

 پس از نشان دادن شهاب‌سنگ "تونگوسکا" با قطر 0.1 کيلومتر و تقويت مفهوم مقياس با قرار دادن آن در کنار يک تصوير کوچک شده از يک هواپيماي تجاري، بيننده را با مقياس سياره‌ها و قمرهاي هر کدام در کنارشان آشنا مي‌کند.

 
 
 

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن