پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169267
جزييات اقدامات گروه‌هاي يازده‌گانه بررسي سانحه هوايي ياسوج
تاریخ انتشار : 1396/11/30 09:01:40
نمایش : 353
معاون مديرکل ايمني پرواز سازمان هواپيمايي کشوري زيرساخت هاي قانوني و نحوه تشکيل گروه هاي يازده گانه بررسي سانحه هوايي پرواز تهران ـ ياسوج را تشريح کرد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  خبرنگار مهر حدود ساعت ۹ صبح روز گذشته پس از آنکه اعلام شد هواپيماي اي تي آر آسمان که از مهرآباد عازم ياسوج بود، از صفحه رادار محو شد، گمانه زني ها سقوط آن را نشان مي داد که در همان دقايق ابتدايي کميته بررسي سانحه بر اساس قانون به صورت خودکار تشکيل شد هرچند که رئيس جمهور نيز دستورات لازم را براي وزير راه و شهرسازي صادر کرد.

با اين حال اگرچه اين نخستين بار نيست که در کشور ما سانحه هوايي دردناک رخ مي دهد و مطمئنا آخرين بار نيز نخواهد بود اما اين نخستين بار است که کميته بررسي سانحه قرار است شفاف  عمل کرده و نتايج بررسي ها را به رسانه ها مردم وافکار عمومي در همان زمان تشکيل کميته اعلام کند.

به نظر مي رسد بسياري از مردم و رسانه ها از نحوه تشکيل کميته بررسي سانحه و ۱۱ گروه تخصصي زيرمجموعه آن که هر کدام به طور تخصصي يک موضوع خاص را بررسي مي کند، نداشته باشند. به همين منظور با مهرداد مسلمي معاون مديرکل ايمني پرواز سازمان هواپيمايي کشوري، زيرساخت هاي قانوني تشکيل کميته بررسي سانحه هوايي و نحوه فعاليت زيرگروه هاي آن به گفت وگو پرداخته ايم.

 مسلمي در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره تشکيل کميته بررسي سوانح هوايي اظهار کرد: وقتي سانحه اي اتفاق مي افتد بر اساس قوانين بين المللي، کميته اي بايد تشکيل شود و در آن دستگاه هايي که درگير سانحه هستند بايد حضور داشته باشند. سازمان هواپيمايي کشور سازنده، کشور بهره بردار آن هواپيما و کشوري که آن سانحه در آن اتفاق افتاده بايد در اين کميته حضور داشته باشند.

وي ادامه داد: اين کميته بررسي سانحه هوايي، ۱۱ تيم اساسي زيرگروه دارد که به بررسي سانحه مي پردازند. اين تيم ها از مباحث علمي و عملياتي گرفته تا شواهد انساني و يافته هاي محيطي تا مباحث هواشناسي و تخصصي ديگر. بر اساس همين قانون جهاني، سال ۹۱ آيين نامه اي در هيئت دولت تصويب شد به نام آيين نامه بررسي سوانح جهاني که اين آيين نامه همين مواردي که در دستورالعمل هاي جهاني آمده را به صرت يک آيين نامه به زبان فارسي مصوب کرده است.

معاون مديرکل ايمني پرواز سازمان هواپيمايي کشوري اظهار داشت: در اين آيين نامه که به تصويب هيئت وزيران رسيده، آمده است که کميته بررسي سانحه با ۱۱ تيم اساسي و زيرگروه اين کميته متشکل از کارشناسان و دستگاه هاي مربوطه براي بررسي سوانح هوايي تشکيل مي شود که نظارت آن به عهده عالي ترين مقام صنعت هوانوردي (رئيس سازمان هواپيمايي کشوري) است و اين ۱۱ تيم شامل گروههاي عمليات پرواز، هواشناسي، مراقبت پرواز، شاهدان عيني، ثبت دستگاه هاي پروازي سازه، موتور، سيستم ها، اسناد و مدارک، عوامل انساني و گروه تجسس و نجات مي شود.

وي تأکيد کرد: بسته به نوع سانحه اي که اتفاق مي افتد اين ۱۱ گروه و تيم اساسي تشکيل مي شود که بسته به نوع هر گروه تعداد اعضاي آن متفاوت است تنها ارگاني که از طرف سازمان جهاني هواپيمايي کشوري مسئول بررسي سانحه  است، سازمان هواپيمايي کشوري است در اين آيين نامه هم دقيقا به اين موضوع اشاره شده است. ماده ۳ مي گويد: سازمان هواپيمايي کشوري مسئول بررسي سوانح هوايي غير نظامي در قلمروي خاک جمهوري اسلامي ايران مي باشد و همکاري سازمان هاي ذي ربط در حين بررسي ماجرا الزامي است.

اين مقام مسئول در سازمان هواپيمايي کشوري يادآور شد: بنابراين مسئول بررسي سازمان هواپيمايي کشوري است و بقيه دستگاه ها بايد به آن کمک کنند و اينکه برخي دستگاه ها مانند ستاد مرکزي وزارت راه و شهرسازي اعلام کنند مي خواهند کميته حقيقت ياب تشکيل دهند، قانوني نيست و بايد ذيل سازمان هواپيمايي کشوري باشد. از نظر سازمان جهاني هواپيمايي تنها اظهاراتي سنديت دارد که از طريق سازمان هواپيمايي کشوري ثبت و ضبط شده باشد.

وي خاطرنشان کرد: اين آيين نامه در تاريخ  ۳۰ مرداد سال ۹۱ و با استناد به ماده ۲۸ قانون سازمان هواپيمايي کشوري از سوي هيئت وزيران به تصويب رسيده است. اين اسناد در ايکائو (سازمان جهاني هواپيمايي) نيز ثبت شده است.

مسلمي درباره نحوه فعاليت زيرگروه ها و تيم هاي بررسي کننده سانحه گفت: به عنوان مثال يکي از تيم هايي که تشکيل مي شود گروه مراقبت پرواز است اين گروه بايد آخرين تماس هايي که با برج مراقبت داشته و نيز آخرين گراف هايي که در تماس هاي آن به ثبت رسيده است را دريافت و طبقه بندي کند. گروه هواشناسي نيز بايد وضعيت آب و هواي منطقه محله سانحه و گزارش هاي قبل و بعد آن را بررسي کند. گروه عمليات پرواز بايد مسيري که هواپيما در آن پرواز کرده است را بررسي کند گروه شاهدان عيني نيز مي بايست از عوامل و شواهد انساني محل حادثه جست وجو و بررسي کند تا سانحه را تشريح کند و ببيند آيا به عنوان مثال هواپيما در آسمان آتش گرفته و سپس سقوط کرده است يا اينکه ابتدا سقوط کرده و سپس آتش گرفته است.

وي ادامه داد: گروه ثبت پروازي زماني فعاليتش آغاز مي شود که جعبه سياه هواپيما يافت مي شود و به بررسي صحبت ها و پياده سازي نوارهاي مکالمات پرداخته و اطلاعات SPR را بازخواني مي کند و مشخص مي شود در هر ثانيه اين چه اتفاقي افتاده است. گروه هاي سازه، موتور و عوامل انساني نيز هر کدام وظايقي دارند که مثلا گروه عوامل انساني به بررسي وضعيت کروي پروازي به خصوص خلبان و کمک خلبان در چه حالتي بوده اند اگر زنده مانده اند، با خود آنها مصاحبه گرفته مي شود و اگر متوفي باشند و نياز به کالبدشکافي است، نتايج آن را از پزشکي قانوني دريافت و بررسي کنند.

گروه تجسس و آتش نشاني هم اين موضوع را بررسي مي کند که آيا گروه هاي امدادرساني در زمان سقوط کار خود را به نحو احسن انجام داده اند يا خير؛ اين کلياتي است در اين گروه هاي يازده گانه انجام مي شود از طرف سازمان هواپيمايي هم يک نفر به عنوان ناظر بر انجام اقدامات اين گروه ها تعيين مي شود که اين فرد بايد پاسخگو باشد و ساير گروه ها نيز ذيل آن کار مي کنند. اين فرد بايد تمام اقدامات را براي رئيس سازمان هواپيمايي کشوري تشريح کند.

معاون مديرکل ايمني پرواز سازمان هواپيمايي کشوري اظهار داشت: در اين سانحه اگرچه از نماينده شرکت سازنده اي تي آر براي حضور در گروه هاي بررسي سانحه دعوت شده است، اما بر اساس قوانين داخلي و بين المللي، نماينده سازمان هواپيمايي کشور سازنده (فرانسه) هم بايد در کميته بررسي سانحه حضور داشته باشد و آنچه وي اعلام مي کند براي سازمان هواپيمايي کشور محل سانحه و ايکائو سنديت دارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن