پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169270
مطالبات چغند کاران تا نيمه ارديبهشت 97 تسويه مي شود
تاریخ انتشار : 1396/11/30 12:50:35
نمایش : 459
مطالبات چغندرکاران چهارمحال و بختياري تا اواسط ارديبهشت ۹۷ پرداخت مي‌شود.
به گزارش کيار بيدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوانْ مدير امور زراعت اداره کل جهادکشاورزي چهارمحال و بختياري گفت: با پيگيري‌هاي انجام شده ۱۵ درصد ديگر از مطالبات چغندرکاران تا قبل از ۱۵ اسفند امسال از طريق تسهيلات دريافتي پرداخت مي‌شود.

محسن مهدوي افزود: باقيمانده مطالبات اين بخش هم تا نيمه ارديبهشت سال آينده تسويه خواهد شد.

وي اضافه کرد: تا کنون ۴۵ درصد از مجموع ۳۰۰ ميليارد ريال مطالبات کشاورزان چغندرکار چهارمحال و بختياري در سال جاري پرداخت شده که شامل ۲۵ درصد نقدي و ۲۰ درصد در قالب نهاده‌ها بوده است.

مهدوي يادآور شد: با پرداخت ۱۵ درصد ديگر تا نيمه اسفند، جمعاً ۶۰ درصد اين مطالبات امسال تسويه مي‎گردد.

وي با بيان برداشت ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن چغندر قند از دو هزار و ۱۷۰ هکتار از مزارع چهارمحال و بختياري در سال جاري ادامه داد: محصول چغندر قند استان شامل ارقام پايا، افشار و بومي و بيشترين سطح مزارع آن در شهرستان‌هاي کيار، شهرکرد و بروجن است.

مهدوي، ميانگين برداشت چغندر قند در هر هکتار از مزارع استان را ۴۰ تن بيان و اعلام کرد: متوسط عيار چغندر قند چهارمحال و بختياري، هفده و ۹ دهم و عيار چغندر قند استان‌هاي همجوار شانزده و ۹ دهم مي‌باشد.

وي افزود: کارخانه قند چهارمحال و بختياري امسال ۱۷۱ هزار تن چغندر قند از کشاورزان اين استان و ساير استان‌ها خريداري و حدود ۲۰ هزار تن شکر مرغوب از آن توليد کرد.

کارخانه قند استان چهارمحال و بختياري در کيلومتر ۱۲ جاده شهرکرد به هفشجان قرار دارد.

انتهاي پيام/م
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن