پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169664
۳ميليون دانش آموز تحت پوشش طرح "آهن ياري"/ اختلالات ناشي از کمبود ويتامين D در زنان بيشتر است
تاریخ انتشار : 1397/02/03 09:49:03
نمایش : 70
مديرکل امور سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه در حال حاضر سه ميليون دانش آموز دختر در مقاطع اول و دوم متوسطه تحت پوشش طرح" آهن ياري" قرار دارند، گفت: اگر در سال جديد بودجه بيشتري از سوي وزارت بهداشت تخصيص يابد اين طرح را گسترش خواهيم داد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
حسن ضياءالديني در گفت‌وگو با ايسنا،
با اشاره به اجراي طرح آهن ياري و ويتامين دي در جمعيت دانش آموزي اظهار کرد: امسال هم برنامه سال گذشته ما ادامه مي‌يابد.

وي افزود: اگر در سال جديد بودجه بيشتري از سوي وزارت بهداشت تخصيص يابد ما اين طرح را گسترش خواهيم داد. در حال حاضر سه ميليون دانش آموز دختر در مقاطع اول و دوم متوسطه تحت پوشش آهن ياري قرار دارند.

مديرکل امور سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه مشکلات و اختلالات ناشي از کمبود ويتامين دي در زنان بيشتر است زيرا زنان کمتر در معرض نور آفتاب قرار مي‌گيرند گفت: به همين علت برنامه مکمل ياري ويتامين دي در کنار آهن ياري و توزيع قرص آهن در جمعيت دختران دانش آموز مورد توجه است و سال‌هاست با همکاري وزارت بهداشت انجام مي‌شود.

به گفته ضياءالديني، طرح آهن ياري از سال ۱۳۸۰ شروع شده و حدود ۱۷ سال از آن مي‌گذرد اظهار کرد: ارتقاي سطح سلامت و پيشگيري از کم خوني در دختران بسيار حائز اهيمت بوده و جنبه پيشگيرانه دارد و کمک مي‌کند در آينده مادراني سالم و در پي آن نسل سالمي داشته باشيم. بايد اين نکته را مورد توجه قرار داد که کم خوني يکي از مشکلات شايع در زنان محسوب مي‌شود که پيامدهاي جسماني متفاوتي به همراه دارد.

وي همچنين با اشاره به وجود بيش از يک ميليون و ۷۰۰ هزار سفير سلامت دانش‌آموزي اظهار کرد: در گذشته تشکل‌هاي بهداشت و سلامتي نظير بهداشتياران و پيشگامان را در مقاطع ابتدايي و راهنمايي داشتيم؛ از سال ۹۳ تشکل سفيران سلامت آغاز بکار کرده و ضمن فراگيري فرامين بهداشتي، آن را به خانواده و هم سن و سالان خود منتقل مي‌کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن