پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169666
ترامپ: هنوز راه زيادي تا حل پرونده کره‌شمالي مانده است
تاریخ انتشار : 1397/02/03 10:33:43
نمایش : 56
رئيس‌جمهوري آمريکا اظهار داشت، همچنان تا حل پرونده کره‌شمالي به رغم تعليق آزمايش‌هاي هسته‌اي اين کشور راه زيادي مانده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا، به نقل از سايت شبکه روسيا اليوم، دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا در دو توئيت در روز يکشنبه در واکنش به اظهارات خبرنگار آمريکايي که گفته بود، آمريکا چشم‌پوشي‌هاي زيادي مقابل کره‌شمالي داشته در حالي که پيونگ‌يانگ از هيچ چيزي عقب‌نشيني نکرده است، نوشت: عجب! در واقع ما از هيچ مساله‌اي کوتاه نيامديم،‌ در حالي که مسؤولان کره‌شمالي با خلع سلاح‌ هسته‌اي (گامي بزرگ براي کل جهان) و بستن سايت انجام آزمايش‌هاي هسته‌اي‌شان موافقت کردند!

ترامپ افزود: ما همچنان فاصله بسياري با حل پرونده کره‌شمالي داريم. ممکن است تلاش ما نتيجه بدهد و ممکن است نتيجه‌ ندهد. زمان همه چيز را مشخص خواهد کرد... اما تلاشي که من در حال حاضر انجام مي‌دهم مي‌توانست از مدت‌ها پيش انجام شود.

اين اظهارات در آستانه ديدار روز جمعه رهبر کره‌شمالي و رئيس‌جمهوري کره‌جنوبي است.

کيم جونگ اون، رهبر کره‌شمالي روز شنبه تعليق آزمايش‌هاي اتمي و بستن سايت انجام آزمايش‌هاي هسته‌اي را اعلام کرد همچنين از توقف انجام آزمايش‌هاي موشک‌هاي بالستيک در گامي که مورد استقبال جهاني قرار گرفت، خبر داد.

کره‌شمالي تاکيد کرد، اين اقدام در پي "تحقق توسعه اقتصادي و تقويت توانمندي‌هاي هسته‌اي در حد کافي" است.

کيم جونگ اون گفت: رويکرد جديدي به سمت کاهش تنش و تحقق صلح در شبه‌جزيره کره و وقوع تغييرات دراماتيک در ساختار سياسي بين‌المللي وجود دارد.  

ترامپ نيز در واکنش به اين اظهارات اين اخبار را اخباري بسيار خوب براي کره‌شمالي و کل جهان توصيف کرد و افزود، اين "پيشرفت بزرگي" است و مشتاقانه منتظر ديدار آتي‌اش با کيم جون اون است.

انتهاي پيام

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن