پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169669
با آلرژي فصل بهار چه کنيم؟
تاریخ انتشار : 1397/02/03 10:39:54
نمایش : 130
محقق طب اسلامي در چهارمحال و بختياري با اشاره به آغاز فصل بهار، بايدها و نبايدهاي اين فصل را عنوان کرد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل ار ايسنا:
محمدامين افرا در گفت و گو با خبرنگار ايسنا - منطقه چهارمحال وبختياري- اظهار کرد: آلرژي و حساسيت فصل بهار زماني بيشتر خود را نشان مي‌دهد که محيط خشک‌تر باشد.
وي با اشاره به اينکه آلرژي‌ها به چندين نوع تقسيم مي‌شوند، افزود: دسته‌اي از آلرژي با عطسه‌هاي مکرر، خلط صبحگاهي پشت گلو، خارش و درد گوش، سرفه‌هاي مکرر، نفس تنگي همراه است که اين موارد بيشتر از آب و هواي خشک فصل بهار نشات مي‌گيرد.
افرا گفت: خروج از فصل زمستان و ورود به فصل بهار که آب و هواي آن با خشکي همراه است در ايجاد آلرژي نقش داشته و به عنوان مثال گرده گل درخت گردو بسيار حساسيت‌زا بوده و موجب ملتهب شدن سينوس‌ها مي‌شود.
وي ادامه داد: در صورتي که خشکي مغز زياد باشد حساسيت فصل بهار در آن‌ها بيشتر است.
اين متخصص طب اسلامي با اشاره به اينکه عفونت سينوس‌ها بايد درمان شود، تصريح کرد: عامل بسياري از بيماري‌ها کم توجهي به آداب زندگي، مخصوصا در استفاده از موادغذايي بوده که لازم است افراد به سبک زندگي صحيح توجه بيشتري داشته باشند.
وي تاکيد کرد: متاسفانه خوردن آب با ليوان و بطري موجب ايجاد سينوزيت و ميگرن در افراد مي‌شود که بهتر است نوع زندگي افراد، مانند گذشته باشد و در کاسه (پياله) آب نوشيده شود.
افرا استفاده از پودر گياه کندش سوري را در درمان آلرژي موثر و معجزه‌آسا دانست و گفت: اين گياه به دليل عطسه‌آور بودن موجب خارج شدن ترشحات از بيني مي‌شود که استفاده آن براي تمامي افراد به جز زنان باردار بلامانع است، همچنين استفاده از پودر اين گياه به درمان سکته نيز کمک مي‌کند.
وي استفاده از روغن بنفشه را در درمان آلرژي موثر دانست و افزود: استفاده از اين قطره موجب مرطوب شدن مخاط بيني مي‌شود.
افرا کهير زدن همراه با تنگي نفس را نوع ديگر آلرژي فصل بهار عنوان و تصريح کرد: انجام حجامت به منظور خروج سموم از بدن مي‌تواند در درمان اين نوع آلرژي موثر باشد که حجامت تا حدودي بدن را در برابر بيماري‌هايي از جمله سرماخوردگي و حساسيت مقاوم کرده و معجزه‌آسا است که بايد سالانه سه تا چهار مرتبه انجام شود.
متخصص طب اسلامي در استان خاطرنشان کرد: استفاده از برخي داروهاي شيميايي به صورت طبيعي، حساسيت را برطرف نمي‌کند، بلکه بيماري را متوقف کرده که بعد از آن عوارض جدي به همراه دارد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن