پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169797
مرکز دائمي شهرکرد شناسي افتتاح شد
تاریخ انتشار : 1397/03/01 09:20:21
نمایش : 115
شهردار شهرکرد از افتتاح مرکز دائمي شهرکرد شناسي خبر داد و گفت: اين مرکز مشاهير اين شهر را شناسايي و به صورت يک مرکز تحقيقاتي کار خود را آغاز مي‌کند.
به ‌گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  ايسنا – منطقه چهارمحال و بختياري -  نورالله غلاميان 31 ارديبهشت ماه در بزرگداشت روز شهرکرد اظهار کرد:  در سال 95 براساس مصوبه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان شهرکرد 31 ارديبهشت ماه به عنوان روز شهرکرد نامگذاري شد.
وي با بيان اينکه اين روز، روز تنوع فرهنگي از سوي يونسکو نيز انتخاب شده است، افزود: هجرت امامزادگان حليمه و حکيمه خاتون و شرايط آب و هوايي شهرکرد در اين فصل از دلايل نامگذاري اين روز به عنوان روز شهرکرد است.
غلاميان تصريح کرد: در کنار ايجاد همبستگي به دنبال ارتقاء شهرکرد هستيم و اين شهر به عنوان مرکز استان بايد به شکل مطلوب به همگان معرفي شود.
وي تاکيد کرد: اين شهر داراي بزرگان و مشاهير است که بايد به درستي معرفي شوند تا در اين زمينه دچار عقب ماندگي نشويم.
غلاميان بيان کرد: امروز مرکز دائمي شهرکرد شناسي افتتاح شد تا مشاهير اين شهر را شناسايي و به صورت يک مرکز تحقيقاتي کار خود را آغاز کند.
نماينده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي نيز اظهار کرد: شهرکرد مرکز استان است و بايد شأن آن در تمام امور رعايت شود.
اردشير نوريان گفت: اين شهر داراي مشاهير و بزرگان است و لازم است حرکتي مناسب براي معرفي اين بزرگان انجام شود.
وي خاطرنشان کرد: مردم استان با اقوام مختلف همانند ترک، بختياري و ... در کنار يکديگر بودند و خواهند بود و بايد اين روز بهانه‌اي شود تا گذشته زيباي اقوام به درستي بيان شود و در مسير توسعه استان قدم‌هاي مثبتي برداشته شود.
به گزارش ايسنا،مرکز دائمي شهرکرد شناسي به منظور شکل دادن به پروژه‎‌هاي دانشگاهي و تحقيقياتي در زمينه شهرکرد شناسي، معرفي مفاخر شهرکرد در زمينه‌هاي علمي، مذهبي، ورزشي و ...، معرفي جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي شهرکرد، معرفي آيين‌هاهنجارها سنت‌ها، موسيقي و... فعاليت خواهد کرد.
به گزارش ايسنا در اين مراسم با حضور مسئولان استان از تمبر روز شهرکرد رونمايي شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن