پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 169798
خسارت 15 ميليارد توماني به زيرساخت‌هاي عشاير در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1397/03/01 09:22:13
نمایش : 98
مديرکل امور عشاير چهارمحال و بختياري گفت: متاسفانه سيل اخير به زيرساخت‌ها، باغات، مراتع و دام عشاير استان خسارت‌هايي وارد کرد که پيش‌بيني مي‌شود ميزان خسارت وارد شده، حدود 15 ميليارد تومان باشد.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از ايسنا:
يحيي حسين‌پور در گفت و گو با خبرنگار ايسنا - منطقه چهارمحال و بختياري - اظهار کرد: در حال حاضر 80 درصد عشاير برون کوچ، وارد استان شده که در مراتع شهرستان‌هاي کوهرنگ، اردل، کيار، فارسان، بروجن و شهرکرد مستقر شده‌اند، همچنين عشاير درون‌کوچ استان در شهرستان لردگان و بخشي از مراتع بخش بازفت مستقر مي‌شوند.
وي افزود: خوشبختانه خدمات ارائه شده در زمان کوچ از سوي نيروي انتظامي، بهداشت و هلال احمر بسيار مطلوب بوده است.
حسين‌پور گفت: با توجه به بارندگي‌هاي بهاره وضعيت مراتع استان خوب بوده که ممکن است با توجه به خشکسالي‌ها، عشاير در ماه‌هاي مرداد و شهريور و همچنين براي قشلاق در خوزستان با کمبود علوفه مواجه شوند که در اين زمينه خوشبختانه تامين علوفه مدت‌دار براي دام‌هاي عشاير از دو سال گذشته آغاز شده تا عشاير براي دام خود با مشکل کمبود علوفه مواجه نشوند.
وي در ادامه گفت: متاسفانه سيل اخير به زيرساخت‌ها، باغات، مراتع و دام عشاير خسارت‌هايي وارد کرد که پيش‌بيني مي‌شود ميزان خسارت وارد شده، حدود 15 ميليارد تومان باشد.
حسين‌پور با اشاره به پرداخت تسهيلات به عشاير در زمينه خسارت و پرواربندي دام، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 10 ميليارد تومان تسهيلات به يک هزار خانوار عشايري پرداخت شد و امسال پيش‌بيني مي‌شود به حدود دو هزار خانوار عشايري پرداخت شود که متوسط پرداخت به هر خانوار 10 ميليون تومان است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن